• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bakan Albayrak'tan dar gelirliye ucuz konut müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Dar gelirlileri kiradan daha ucuz maliyetle ev sahibi yapacak bir model hazırladık." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-11-07 10:44:00 - 2019-11-07 11:21:10
Bakan Albayrak'tan dar gelirliye ucuz konut müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Samsun'da İş Dünyası ile Buluşma programında konuştu. Bakana Albayrak dar gelirli vatandaşlara güzel bir haber vererek "Dar gelirlileri kiradan daha ucuz maliyetle ev sahibi yapacak bir model hazırladık." dedi.

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satırbaşları;

Büyük bir ihracat potansiyeline sahip liman şehri ve milli mücadele ruhumuzun burada atıldığı güzel Samsun’umuza bizi davet ettiğiniz için teşekkür ediyorum.

Büyük kur atağı yaşadık

Yaklaşık 6 senedir ülkemiz çok yoğun kuşatmayla mücadele veriyor. Gezi, 17-25, çukur eylemleri, kanton girişimler, 15 Temmuz darbe girişimi. Hiçbiri birbirinden bağımsız değildi. Hepsinin esas amacı milletimizin birliğine kast etmekti. Ekonomik konularda, tehditlerin dozunu çıkarabilecekleri en yüksek düzeye çıkararak son 15 ayda yaşadığımız süreçte şahit olduk. Kur, faiz ve enflasyon sarmalına birileri almak için her yolu denedi. Son bir yılda 3 büyük kur atağı yaşadık. Birileri enflasyonu kontrol edilemez noktaya getirmek için çaba sarf ettiler. Tarihi bir netice elde ettik.

Barış Pınarı operasyonunda da enteresan süreçler yaşadık. Enflasyonla mücadele ortada. Enflasyonla topyekün mücadele diyerek son bir yılda geldiğimiz noktada TÜFE’de yüzde 8, ÜFE’de yüzde 1.70 seviyelerine inerek tarihi netice ortaya koyduk. Yılsonu hedefimiz 12’lerin altında gerçekleşerek yılı kapatacağız. Düşük tek haneleri çok hızlı şekilde yaşayacağımız sürece gireceğiz. Enflasyon daha da iyi olacak, bu daha başlangıç.

Toplasanız 15-20 kişi olan ve dedikleri hiç bir şekilde tutmayan kişilere rağmen, çok önemli bir performans ortaya koyduk, bu söylemi takınanların bir kısmı siyasi, bir kısmı ticari, bir kısmı istihbari saikle birilerinin amacına hizmet ettiler. Türkiye kimseden bir kuruş almadı ve kimseye el açmadık.

15 aylık olağanüstü dönemi tahminlerden çok daha az hasarla, çok daha az bir sürede, çok daha iyi bir şekilde geride bıraktık. Türkiye olarak güçlü bilançomuzu devam ettiriyoruz. Genel yönetim borç stoğu yüzde 30,2 oranına sahip olarak dünyadaki en iyi ülkelerden bir tanesiyiz.

Bu yıl 82,3 ton altını ekonomiye kazandırdık. Ekonomik aktivitedeki toparlanma öne çıkıyor. Eylül ayında 4A kapsamındaki toplam sigortalı sayısı 431 bin kişilik artış gerçekleştirdi.

Toplam konut satışı Eylül’de 147 bine ulaştı.

Dar gelirliye konut müjdesi

Dar gelirli vatandaşlarımıza müjde vermek istiyorum. Asgari ücretle, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapacak bir modelin finansman alt yapısını hazırladık.

Tarihin en düşük faiz oranlarıyla bu vatandaşlarımızı ev sahibi yapacak finansal alt yapıyı sağladık. 20 yıl vadeli olacak ve TOKİ'nin de içinde yer alacağı, her yıl en az 100 bin vatandaşımızı ev sahibi yapacak modeli bu ay bitmeden özel bir programla anlatacağız.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Nasıl Olacak

İşleri güçleri yalan üzerine cek cak. Yapacak olsaydınız sıfırlama yaotıklarınızla yapardınız. Aksalaklar inandıkça bunlar iyice azıttı.
 • Yanıtla

Reis Hürdolaş

Tabii tabii!. Adam yıllardır yaşadığı çevreden koparıp uçsuz bucaksız uzak yerlerde bir apartman konduya sürerek mi? Üstelik dar gelirliden çok çocuk yapın diye tavsiyede bulunun sonra garibime iki odalı küçük daire sunun. Bu yoksulluk karaborsasını bırakın . Gerçek yaşam dair bir şeyler sunun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23