Bahreyn'deki konferansa protesto

Bahreyn'deki el-Vifak Ulusal-İslam Hareketi, Beyrut’ta Filistinli ve Araplardan oluşan bir grupla, Manama'da gersekleşecek Amerikan-Siyonist konferansını protesto eden bir gösteri düzenleneceğini açıkladı.

19 Haziran 2019 Çarşamba 22:55
Bahreyn'deki konferansa protesto

Münübe Yılmaz

Bahreyn'deki el-Vifak Ulusal-İslam Hareketi, Beyrut’ta Filistinli ve Araplardan oluşan bir grupla, Manama'da gersekleşecek Amerikan-Siyonist konferansını protesto eden bir gösteri düzenleneceğini açıkladı. Bahreyn el-Vifak Ulusal-İslam Hareketi, "Barış ve Refah için Yönetim" başlıklı bir konferans düzenleneceğini dile getirerek, konferansta Bahreyn’in, ABD’nin “Yüzyılın Anlaşması” olarak adlandırdığı barış planının başlangıcı olan konferansa ev sahipliği yapması pritesto edilecek. "Bu konferansa Filistinliler ve Araplar katılacak. Filistinliler, Arap ülkeleri ve Bahreyn, son olarak ortaya atılan Yüzyılın Anlaşması gibi Siyonistlerin yararna olan ve Filistin meselesinin ticareti projelerine karşıdır." açıklamasında bulunan El-Vifak hareketi güvenlik güçleri, ordu ve istihbaratın Siyonist projenin hizmetinde olduğunun altını çizerek, yüzyılın Anlaşması'nın ilk adımlarına ev sahipliği yaparak Bahreyn'in de bu planı destek olduğu intibası uyandırdığını belirtti. ABD, 25 Temmuz'da Filistin topraklarına yatırım çekmek ve Filistinlilerin durumunu iyileştirmek iddiasıyla 25 Temmuz'da Bahreyn'in başkenti Manama'da bir konferans düzenleneceğini açıklamış, Filistin hükümeti ve iş adamları da konferansa katılmayacaklarını vurgulayarak, boykot çağrısında bulunmuşlardı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 22:55

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Temmuz 2019