• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Azgın azınlığa uyarı! Şaklabanlığınıza sarığı cübbeyi alet etmeyin

Türkiye Diyanet ve Vakıf Görevlileri Sendikası (Diyanet-Sen) Genel Başkanı Ali Yıldız, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde sözde şenlik adı altında cübbe sarık giyerek İslam’a ve değerlerimize hakaret edilmesini sert bir dille eleştirerek, “Sarığımızı cübbemizi rahat bırakın, yaptığınız ifade özgürlüğü değil düpedüz İslam düşmanlığıdır, süfli şaklabanlığınıza sarığımızı cübbemizi alet etmeyin” dedi.

Yeniakit Publisher
2022-05-13 14:44:00 -

 Yeni Akit/Ankara 

Şenlik adı altında imam figürü kullanılarak İslami değerlere bu şekilde hakaret edilmesine asla müsaade etmeyeceklerini söyleyen Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, “Toplumda özel bir saygınlığı gerektiren imamlık gibi bir makamın bu şekilde alay konusu edilmesine, İslami değerlerin aşağılanmasına kesinlikle izin vermeyiz. Seçilen imam figürü kesinlikle tesadüfi değildir. İlim ve bilim yuvası olması gereken üniversitelerimizin birkaç şaklabanın gösteri yeri haline getirilmesine müsaade edilmemelidir. Hem imamlarımızı hem de İslami değerlerimizi aşağılayan bu bu sözde şenlikle ilgili Cumhuriyet Savcılarımızı göreve davet ediyorum” ifadelerine yer verdi.

İmamlığın sadece bir meslek olmadığını belirten Yıldız “İmamlık aynı zamanda tüm insanlığa muhabbetle bakabilmektir. Önce insan, sonra Müslüman ve daha sonra imam olmaktır. İmamlık peygamber mesleğidir. Onun yerine geçenler nasıl bir görev ifa ettiklerinin farkında olarak o makama geçmektedir. Durum böyleyken imamlarımızı ifade özgürlüğünü bahane ederek süfli şaklabanlıklarınızın malzemesi haline getirmek kimsenin haddi değildir. Bu gösteriyi yapanlar ve yapılmasına izin verenler hakkında derhal gerekenlerin yapılmasını istiyoruz” açıklamasında bulundu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Arap

Sarik ve cübbe islamin simgesi mi? Cübbe bizanstan alinma degil mi

Marşandiz

Milli, manevi değerlerden yoksun, nesebi gayri sahih ruh ve cesedi habis bir güruh, hayvandan daha aşağı olan mahluklar.. Bunlara kelb desen kelbe hakaret olur. Bunlar öyle aşağılık, çukur mahluklar..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23