Avrupa ülkesinden skandal karar! Başörtülü annelere yasak geldi

Fransa’da, “daha güvenilir bir okul için” hazırlanan ve başörtülü anneleri hedef alan yasa tasarısı onaylanarak büyük bir skandala imza atıldı.

19 Mayıs 2019 Pazar 22:07
Avrupa ülkesinden skandal karar! Başörtülü annelere yasak geldi

Fransa’da başörtülü annelerin ilkokul çağındaki çocuklarının okul gezilerine eşlik etmesini yasaklayan yasa tasarısı, Fransa Senatosundan oy çoğunluğuyla onay aldı.

Fransa’da “daha güvenilir bir okul için” hazırlanan ve başörtülü anneleri hedef alan yasa tasarısı sağcıların yoğun desteği ile Senatoda oy çoğunluğu ile onay aldı. Başörtülü annelerin, ilkokul çağındaki çocuklarının okul gezilerine katılmasını laiklik ilkesi öne sürülecek yasaklayan yasa tasarısının “tüm dini işaretlere” karşı olduğu ve okul gezilerinde ebeveynlerin “geçici kamu görevlisi” sıfatına sahip olması sebebiyle dini herhangi bir işaret taşımaması gerektiği açıklandı.

Öte yandan Milli Eğitim Bakanı Jean-Michel Blanquer yasa tasarısını desteklediğini ve “gerçek bir sorunu çözmeye yönelik asil bir tartışma” olduğunu ifade etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan sosyalist vekiller konunun hukuktan çok siyasi olduğunu ve senatörlerin bahane bulduklarını söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Mayıs 2019 Pazar 22:07

YORUM YAZ

 • Misafir69Misafir691 ay önce
  silikonlarını xxl olarak yaptırıp ,elbise yada neyse giydiğinden dışarı fırlatırcasına birde tam göğüs ortasına kocaman haç kolye takan bayan ne ise başını deve hörgücü gibi bağlayıp daracık giyinen kadın aynıdır.
 • HadiHadi1 ay önce
  Dansın ana vatanı yine ölülerini hortlattı.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Valla bir muhafazakar biri olarak ülkemizde de yasaklanmalı. Allahını severseniz ya edebinizle takın yada hiç takmayın. Başörtülü bir komiser gördüm vallahiüzüldüm. Kibir tesettürsüzlük kendisini öyle bir ifşa ettirmişki başı açık devlet memurları daha edepli
 • mustafamustafa1 ay önce
  Bizim ülkemize gelmez inşaallah.Laikliği de fransadan almıştık ta aklıma geldi.Anası değişince danası da değişir diye korktum......
 • Doğrucu DAVUT Doğrucu DAVUT 1 ay önce
  Birde böyle bakin. S.Arabistan 'a , Iran'aaçık bir gayri Muslim gidebiliyor mu? Insanlara saygi herkes içingeçerli.Birakin kim neyi giyerse giysin.Avrupa yaparsa kötü biz yaparsak iyi olur mu OLMAZ OLMAZ.
 • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM1 ay önce
  İlkönce tüm bayraklarda futbol formalarında ve araba amblemlerindeki HAÇ İŞARETLERİNİ ve özellikle KIZILHAÇ üzerindeki HAÇ işaretini kaldırsınlar. Batının İKİ YÜZLÜLÜĞÜ asla bitmez. Bunlar yerli laiklerden güç alıp bunu yapıyorlar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019