Avrupa ülkesinde FETÖ skandalı! Yüzlercesini kabul ettiler

Avrupa ülkesi İsveç, 15 Temmuz’dan sonra Türkiye'den kaçan yüzlerce FETÖ üyesine oturma ve çalışma izni verdi.

14 Ocak 2019 Pazartesi 15:02
Avrupa ülkesinde FETÖ skandalı! Yüzlercesini kabul ettiler

İsveç devlet televizyonu, İsveç Göçmen Dairesi tarafından Türkiye’den 15 Temmuz’dan sonra kaçan yüzlerce FETÖ üyesine oturma ve çalışma izni verildiğini duyurdu.

İsveç Televizyonu'nun haberine göre, darbe girişiminden sonra İsveç'e kaçan FETÖ’cülerin İsveç Göçmen Dairesi'ne yaptıkları sığınma başvurularının yüzlercesine oturma ve çalışma izninin verildiği belirtildi. Haberde, çalışma izni alanlarının Türkiye’de devam eden FETÖ davaları ile bağlantısı olduğu da ifade edildi.

2018'de 872 kişiydi

Haberde, İsveç’e kaçan FETÖ’cülerin sayısının 2015 yılında 253, 2016 yılında ise son aylardaki aşırı artış ile 738’e çıktığı kaydedildi. 2017 yılında ise bu sayı 872’ye yükselirken, 2018 yılında sığınma ve çalışma isteyen FETÖ’cülerin sayısı 493 kişi oldu. İsveç kanunlarına göre, devamlı çalışma izni alan kişiler 5 yıl sonra İsveç vatandaşı olabiliyor.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 15:02

YORUM YAZ

 • CelilCelil4 gün önce
  Abd ve ab ülkeleri darbenin planını yapan ve uygulatan namussuz ve şerefsiz sivil cuntayı bildiginden abilirmi?
 • abidinabidin4 gün önce
  Resmen adamları dünyalı yaptınız.Daha önce sadece türkiyede idiler şimdi tüm dünyaya yayıldılar.Tabii bizim katkılarımızla
 • NİHALNİHAL4 gün önce
  PKK ve alevi dostu Almanya nerede kaldı Ermeni dostu Fransaonlar almıyorlarmı ki İsveç çıktı şimdide.Elbaşı Almanyamı emir verdi ne? Ben dedi çok deforme oldum fetöcüleride sen al bari.
 • misafirmisafir5 gün önce
  bırakın oralarda çürüsünler.
 • Cihan Cihan 5 gün önce
  İnşallah tez zamanda koynunuzda beslediğiniz bu yılanlar, çıyanlar tez zamanda sizi sokar...
 • Kocasolak Kocasolak 5 gün önce
  İsveç para getiren eşşeklere dahivatandaşlık verir, aç gözlüdürler.
 • hayrihayri5 gün önce
  adamdaki surata bak nur topu masallah heryerinden rahmet fiskiriyor adeta.... gülermisin aglarmi... kardesim bunun gibisini Evliyaullahdan görenler, decalla baliklama atlamazmi! Allah Milletimize akil fikir versin! Pezev. hoca/mehdi diyeninimi ararsin, papaza, seyh diyeninimi... Allah Allah, ne günlere kaldik!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019