THY-66-TL-Mart-2018

Avrupa Şampiyonu Türkiye'nin kaptanı Gazi Osman Çakmak'ın hüzünlü hikayesi

Ampute Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Şırnak Gazisi Osman Çakmak'ın hüzünlü hayat hikayesi karşısında gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız...

11 Ekim 2017 Çarşamba 01:27

İngiltere'yi devirerek Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımı’nda bazı isimler ön plana çıktı. Gecenin en çok konuşulan isimlerinden biri Osman Çakmak oldu. Şırnak’ta komandoluk yaparken mayına basması sonucu sol bacağını kaybeden Osman Çakmak’ın hayat hikayesi ise herkesi derinden etkiledi. Peki Osman Çakmak kimdir?

Osman Çakmak kimdir?

Osman Çakmak. Komandoydu. Kara kış, saat sabahın beşi. Şırnak'ın ürkütücü görünümlü Besta Vadisi'ni yoğun sis kaplamıştı, göz gözü görmüyordu. Bardaktan boşalırcasına sağanak başladı, termal kameralar çalışmıyordu. Osman mayına bastı, sol bacağı diz altından koptu. Öğle saatlerinde helikopter gelene kadar o halde direndi. Diyarbakır'a oradan da GATA'ya götürdüler. Ameliyat üstüne ameliyat. 10 sene kardeşim... 10 sene sürdü tedavisi.

Bir gün dönemin Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt geldi rehabilitasyon merkezine. Gazilerle sohbet ediyordu. Osman koltuk değnekleriyle öne çıktı, " Komutanım ben iyileştim, lütfen yardımcı olun. Bölgeye gitmek istiyorum" dedi. Komutanın gözleri buğulandı, elini omzuna koydu ve "Vatan görevi illa vuruşarak olmaz oğlum. Vatan için mücadeleye devam etmek istiyorsan, futbol oyna, ay yıldızlı formayı o şekilde taşı."

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 01:27

YORUM YAZ

    Günün Karikatürü

    Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018