• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Avrupa neyin peşinde? Libya Zirvesi'ne darbeci Sisi de davet edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in davetine icabet etmek üzere Libya Zirvesi’ne katılmak üzere Berlin’e gitti. Zirveye Mısır’ın darbeci lideri Sisi’nin de katılacağı öğrenildi.

2020-01-19 14:14:00 - 2020-01-19 15:48:18
Avrupa neyin peşinde? Libya Zirvesi'ne darbeci Sisi de davet edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel'in daveti üzerine "Libya" konusunda gerçekleştirilecek zirveye katılmak üzere Almanya'ya gitti.

Mısır’ın darbeci lideri Abdel Fattah El-Sisi’nin de, Almanya’nın başkenti Berlin’de düzenlenecek ‘Libya Konferansı’na katılmak için Almanya’ya gittiği açıklandı.

Sisi, Almanya'nın başkenti Berlin'e geldi.

Sisi'nin Konferansa katıldıktan sonra İngiltere'de yapılacak Afrika Yatırım Zirvesi'ne katılmak için bu ülkeye geçeceği bildirildi.

Berlin'de Almanya Başbakanı Merkel'in ev sahipliğindeki ‘Libya Konferansı'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Libya Ulusal Anlaşma Hükümeti Başbakanı Fayiz Es Sarrac, Libya Ulusal Ordusu Lideri Halife Hafter ve Arap Ligi Genel Sekreteri Ahmed Ebu'l Geyt katılıyor.

Konferansa, uluslararası ve bölgesel kuruluşların temsilcilerinin yanı sıra, Libya kriziyle ilgili devletlerin yanı sıra BM Güvenlik Konseyi'nin beş daimi üyesinin temsilcileri de katılacak.

Arap basınında ise, 'Berlin Konferası'nda Sisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aynı masa etrafında karşı karşıya gelip-gelmeyeceği tartışılıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neco

Benim bildiğim reis darbecinin suratına tükürür
 • Yanıtla

mısır halkı

müthiş kuran kıraatlerinden uzaklaştığından itibaren, yeniden firavunlar çağına döndü.Kıpti firavun sisi, halk cehalet ve gafletinin ürünüdür.Batı hayranlığı tüm islam ülkeleri için esaret sebebi oldu.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı