• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ateşkes sonrası Doğu Perinçek konuştu: Türkiye'yi hem içte hem de dışta...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Türkiye'nin, Suriye'nin İdlib kentinde yapılan saldırıyla planlanan tuzağa düşmediğini belirterek, "Türkiye kalesi düşmez. Bu bir kez daha ispatlandı ama kurulan tuzak bunun üzerineydi." dedi.

Yeniakit Publisher
2020-03-06 23:27:00 -
Ateşkes sonrası Doğu Perinçek konuştu: Türkiye'yi hem içte hem de dışta...

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir Kordon Otel'de düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin, Suriye'nin İdlib kentinde 27 Şubat'ta çok ciddi bir durumla karşılaştığını, 15 Temmuz'da gerçekleştirilemeyen darbe girişiminin bu olayla yapılmaya çalışıldığını söyledi.

İdlib'deki tuzağın ABD ve İsrail tarafından kurulduğunu savunan Perinçek, şöyle konuştu:

"Nasıl bir tuzak kurdular, Türkiye'yi hem içte hem de dışta yalnızlaştırarak, dostlarıyla karşı karşıya getirme, Türkiye'yi uluslararası müttefiklerinden koparma operasyonuydu. Aynı zamanda iç cephede Türkiye'yi bölme operasyonuydu. Türkiye bu tuzağa düşmedi. Devletimizin, Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli tutumuyla Türkiye bu tuzağa düşmedi. Çünkü pusuda bekleyenler var. Türkiye kalesi düşmez. Bu bir kez daha ispatlandı ama kurulan tuzak bunun üzerineydi."

Perinçek, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı hakareti doğru bulmadığını belirterek, "Hakaret doğru değil. Hiç kimseye hakaret etmek doğru değil, hepimizi temsil eden Türkiye Devleti'nin başında olan Cumhurbaşkanına hakaretten sakınmamız lazım." dedi.

Türkiye'de yeterince demokrasinin olduğunu ifade eden Perinçek, "Demokrasi vatanseverlik zemininde olmalı. Bu vatanı savunan güçlere demokrasi olmalı. 'Bu vatanı böleceğim, ben içeride polisi, askeri vuracağım' diyene demokrasi yok. Dünkü parlamentoda yaşanan manzarayı üzüntüyle karşılıyoruz. Bu demokrasiye hizmet eden bir manzara değil. PKK'ya, HDP'ye, FETÖ'ye demokrasi yok. Onlara özgürlük yok." diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

canan

ya bu herif öyle söylese nolur böyle söylese nolur şişirmeyin şu adamı Allah aşkına,bize Allah yeter

Hakan

Idlib savasinda daha 2 gun once bu hainin rus kopegi oldunu gordunuz halde bu herifi sanki vatansever gıbı haber yapmışsınız birzamanda karamolla hayraniydiniz düzeldiniz sandim. Allah belanizi versin müslüman postuna burundugunuz icin. Neyseniz o olun kemalist ler daha iyi sizden ne olduklarını biliyoruz enazindan. Daha takip edersem sizi allah benimde belami versin
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23