• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Ateşin çocukları kimdir? Orman yangınlarını kim çıkardı?

Türkiye 28 Temmuz'dan bu yana oran yangınlarıyla mücadele ediyor. Ege ve Akdeniz'de yüzün üzerinde yangın çıktı. Can ve mal kayıpları yürek yaktı. Ormanların görüntüsü ise hafızalardan uzun yıllar silinmeyecek gibi. Milyonlar bu yangınların kim tarafından çıkarıldığını araştırmaya başladı. Peki, orman yangınlarını kim niye çıkardı? Ateşin çocukları ne oluyor?

Yeniakit Publisher
2021-08-02 09:50:00 - 2021-08-02 10:10:55
Ateşin çocukları kimdir? Orman yangınlarını kim çıkardı?

Türkiye, orman yangınlarını kontrol altına almak için canla başla uğraşıyor. Yangınlarda ağaçlar, doğa ve vatandaşlar büyük yara aldı. Yangın gerisinde küle dönen ormanlar, köyler bıraktı. Peki, bu yangınları kim niye çıkardı?

Ateşin çocukları kimdir? Orman yangınlarını kim çıkardı?

Yangınları terör örgütü PKK'ya bağlı 'Ateşin Çocukları İnisiyatifi' üstlendi. Bebek katili PKK'nın Ateşin Çocukları İnisiyatifi ismini verdiği oluşum bu hainliği sosyal medyadan yapılan paylaşımla üstlendi.

Terör örgütü PKK'nın sosyal medya hesaplarından "Ateşin çocukları Türkiye'nin turistik bölgelerindeki sabotajların sorumluluğunu üstleniyor: Türk rejimi başka bir dilden anlayana kadar ateş seliyle onlara diz çöktürmenin zamanı gelmiştir" paylaşımı yapıldı.

PKK elebaşı Murat Karayılan geçtiğimiz yıl 'Ormanları yakın' talimatı vermişti. Geçtiğimiz yıl Hatay’da çıkan ve büyük hasara yol açan yangınları PKK’lı ‘Ateşin Çocukları İnisiyatifi’ üstlenmişti.

"Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcudur"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangınlarla ilgili yaptığı açıklamada terör şüphesi olduğunu belirtmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Devletin resmi kurumlarının açıklamaları dışındaki hiçbir bilgi ve beyan sizin canınızı sıkmasın, kafanızı karıştırmasın. Yangınların sebepleri emniyetimiz, jandarmamız ve istihbaratımız tarafından tüm boyutları ile araştırılıyor. Sizler gibi bizim de zihnimizde 'terör örgütünün özellikle bu işin arkasında olup olmadığı' sorusu vardır. Bilindiği gibi örgüt geçtiğimiz yıl açıkça ormanlarımızı yakacağını ilan etmişti. Hatay'da bunu yaşadık. Bu yıl yine şu anda Hatay'da yangınlar başladı. Ciğerimizi yakanın ciğerini sökmek boynumuzun borcudur. Şayet böyle bir irtibat tespit edersek ki şimdiden bazı emarelere ulaşıldı, sonu nereye giderse gitsin takip edecek, gereğini yapacağız" dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23