• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Asker selamı veren Cengiz Ünder'in hocası konuştu!

İtalyan ekibi Roma'ın teknik direktörü Paulo Fonseca, milli futbolcu Cengiz Ünder'in Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan askerlerimiz için yaptığı asker selamı paylaşımıyla ilgili soruya cevap verdi.

2019-10-21 19:28:00 -
Asker selamı veren Cengiz Ünder'in hocası konuştu!

Roma'da oynayan milli futbolcumuz Cengiz Ünder'in, güney sınırımızdaki terör tehdidinin ortadan kaldırılması için gerçekleştirilen "Barış Pınarı Harekatı" sırasında asker selamı verdiği fotoğrafı sosyal medyada yayımlamasıyla ilgili olarak Roma Teknik Direktörü Paulo Fonseca, ilk kez açıklamada bulundu.

Portekizli teknik direktörün dün düzenlediği basın toplantısında bir gazeteci, Cengiz Ünder'in tepki çeken asker selamıyla ilgili olarak "Roma'nın sosyal medya kullanımı konusunda kuralları var. Ünder'in tweet'i takım içinde ve kendisiyle birlikte analiz edildi mi?" diye sordu.

Fonseca bu soruya şöyle cevap verdi:

"Takım içinde ve grupta neler konuştuğumuzu açıklamayacağım. Bu sabah bir Portekiz gazetesi okudum. (Jorge) Valdano bir mülakatta Barcelona ve Katalonya'daki durumdan söz ediyordu ve 'futbol ve siyaset aynı odada uyumamalı' diyordu. Bu ifade çok hoşuma gitti, ben de bu görüşü paylaşıyorum. Bence futbol ve siyaset ayrı şeyler, aynı eve bile girmemeleri gerek. Bizim mesleğimizde futbol ve siyaseti karıştırmayı sevmiyorum."

Cengiz Ünder 11 Ekim'de, Roma forması içinde asker selamı verirken görüldüğü bir fotoğrafı Türkiye bayrağı simgeleriyle birlikte sosyal medyada paylaşmıştı. Bu paylaşıma gelen İtalyanca yorumların büyük kısmı eleştiri içerikliydi. Roma taraftarları Ünder'e özellikle takımın formasıyla bu hareketi yaptığı için tepki göstermişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23