• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arınç'a sert tepki: Yazıklar olsun

GENAR araştırma şirketi genel müdürü Mustafa Şen, Bülent Arınç'ın Kürt meselesini "Selahattin Demirtaş'ın kitabından öğrendim" sözlerine "Yazıklar olsun," diyerek sert tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2020-11-22 05:56:00 -

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın Selahattin Demirtaş ve Kürt meselesi hakkında katıldığı canlı yayında yaptığı, "Selahattin Demirtaş'ın kitabını okuyup Kürt meselesi hakkında bilgi sahibi oldum." sözlerine GENAR araştırma şirketi genel müdürü Mustafa Şen, "Kürt sorununu öğrenmek istiyorsan git Diyarbakır annelerine sor. Demirtaş'tan öğrendiysen yazıklar olsun." diyerek tepki gösterdi.

Mustafa Şen'in açıklamaları şöyle:

Önce özgürlük düşüncesi üzerine tartışmamız gerekiyor. Bunun üzerinde mutabakat oluştuktan sonra, düşünce özgürlüğünün konuşulması gerekiyor. Bülent Arınç'ın sözlerini düşünce özgürlüğü olarak ifade edebilirsiniz.

Size yazıklar olsun

Siz Kürtlerin meselesini Selahattin Demirtaş'ın yazdığı kitap üzerinden öğreniyorsanız. Size yazıklar olsun. Birinci sıra Diyarbakır annelerindedir. Gitsin o annelerden öğrensin. Eren Bülbül'ün Kürt meselesi ya da terör örgütlerinin faaliyetlerle ne işi vardı o çocuğun. Yasin Börü ile gitsin konuşsun.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

enver umurhan

Arinc bilmiyormu pkk kurt miletine enco zarari veren ama onun amaci Kurt milleti degil onun amaci Turkiye ye ne kadar zarar verirse okadar iyi goruyor bu adamin ailesini incelememiz lazim niye bizden bukadar nefret ediyor.
 • Yanıtla

Eyman

Selatin (sêlho) kominist zihniyeti diliyle yazmıştır ve müslüman Kürtlere kör bir zihniyete hitap etmiştir. Müslüman Kürtlerin bu zorba ve katil sürülerinden neler çektiğini Sn. Arınç benim gibi milyonlarca mağdur Kürtlere bir sorsun. Kahrolsun hdpkk, kahrolsun Sêlho ve tüm zalimler.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23