• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Arap ülkesinden olay çıkış: Türkiye'den başkası bunu yapmaz

Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi, Türkiye'nin koronavirüs önlemlerine ilişkin yaptığı açıklamada, 'Türkiye'nin aldığı önlemlere ne kadar güvendiğimi soracak olursanız ailemi buraya tatile getirmeyi dört gözle beklediğimi söyleyerek cevap veririm" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-07-07 12:10:00 -
Arap ülkesinden olay çıkış: Türkiye'den başkası bunu yapmaz

Türkiye'nin turizm alanında aldığı koronavirüs önlemlerinin anlatıldığı Antalya'daki büyükelçiler toplantısına katılan Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Al-Zawawi, 'Türkiye'nin aldığı önlemlere ne kadar güvendiğimi soracak olursanız ailemi buraya tatile getirmeyi dört gözle beklediğimi söyleyerek cevap veririm. Bu benim ne kadar tatmin olduğumu gösterecektir.' dedi. Al-Zawawi, ayrıca 'Başka ülkelerin Türkiye gibi büyükelçileri çağırarak önlemleri anlattığını zannetmiyorum.' diye konuştu.

Al-Zawawi, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un turizme yönelik Kovid-19 önlemlerini anlattığı toplantıyı AA muhabirine değerlendirdi.

Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Antalya Havalimanı'na kadar olan süreçte alınan önlemlere şahitlik ettiklerini dile getiren Al-Zawawi, "Alınan tüm önlemleri bize gösterdiler. Turistlere yönelik tüm önlemleri gördük ve Türkiye'nin bu konuda güvenli olduğuna şahit oldum. Türkiye'nin aldığı önlemlere ne kadar güvendiğimi soracak olursanız ailemi buraya tatile getirmeyi dört gözle beklediğimi söyleyerek cevap veririm." ifadelerini kullandı.

Önlemlerin herkesin aklındaki soru işaretlerini giderecek kadar dikkatle alındığını söyleyen Al-Zawawi, "Başka ülkelerin Türkiye gibi büyükelçileri çağırarak önlemleri anlattığını zannetmiyorum. Neredeyse 60 büyükelçinin çağırıldığı iyi düşünülmüş bir toplantıydı. Hatta bizi Türk sanatçılarının sahne aldığı bir operaya götürdüler. Orada da alınan önlemleri görmemizi sağladılar." dedi.

"Turistler otellerin özel bölümlerinde karantinaya alınacak"

Türkiye'nin aldığı önlemlere ilişkin yapılan sunumları da değerlendiren Al-Zawawi, ülkeye girişte uygulanan 14 günlük karantinanın kaldırılmasının önemine dikkati çekti.

Al-Zawawi, ülkeye girişte ateş ölçümü ve diğer semptomlara ilişkin kontrollerin yapılacağını da belirterek, "Girişte yapılacak 14 günlük karantina uygulaması bir ülkede turizmi bitirir. Turistler ülkeye girdiğinde kontrolleri yapılacak ve virüs tespit edilirse Türk vatandaşları gibi hastanelerde ücretsiz tedavi edilecek. İzole edilmesi gerekenler isterlerse otellerde ayrılacak özel bölümlerde karantinaya alınacak. Onlar için de gerekli önlemler alınmış ve hazırlıklar yapılmış." diye konuştu.

İsteyen turistlerin dönüş bileti tarihinden önce ülkelerine dönmesi için de gerekli desteğin Türk makamlarınca verileceğini dile getiren Al-Zawawi, "Hastanelerde, havalimanlarında ve otellerde her türlü ayrıntı düşünülmüş ve önlemler alınmış. Herkese Türkiye'de tatil yapmasını önerdiğim gibi tekrar söylüyorum ailemi burada tatile getirmeyi dört gözle bekliyorum." ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yalnız dikkat edin,

Truzim bakanının oteline giderseniz sahile serilen mermer tozu nedeniyle slikoziz olur akciğerleriniz' de fibrozis gelişir.
 • Yanıtla

fatih imza

sevsinler, bi bitmediniz. işiniz gücünüz memleketi kötü göstermek..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı