• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Alparslan Kuytul’dan skandal darbe açıklaması: Halk o zaman destekler

Yaptığı açıklamalarla tepki çeken Alparslan Kuytul, 'yeni bir darbe girişimi olacağı' yönündeki iddialara ilişkin skandal bir yorumda bulundu. Kuytul, "Eğer bütün ordu devlete hep beraber el koyarsa, tepeden tırnağa bütün ordu ve emniyet teşkilatı beraber darbe yaparsa, halk o zaman destekler. Desteklemese bile korkarak sessiz kalır." dedi.

2020-02-27 20:12:00 -

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı Başkanı Alparslan Kuytul, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında, 5 ayrı suçtan 3 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanırken tahliye edilmişti.

Kuytul, günlerdir tartışılan 'yeni bir darbe girişimi olacağı' yönündeki iddialara ilişkin skandal bir yorumda bulundu.

"Belki darbe zihniyetli generaller olabilir ama ben halktan destek göreceğini zannetmiyorum." diyen Kuytul, "Eğer bütün ordu devlete hep beraber el koyarsa, tepeden tırnağa bütün ordu ve emniyet teşkilatı beraber darbe yaparsa halk o zaman destekler. Desteklemese bile korkarak sessiz kalır. Çok büyük çaplı bir darbe olmazsa halk darbeye karşı gelebilir." ifadelerini kullandı.

“Bazı güçler siyasi bir darbe yapmayı düşünüyor olabilir”

Kuytul, Yusuf Kaplan'ın hükümete darbe uyarısı yapmasına ilişkin şunları söyledi:

"Ben hükümetin kalemi kırılmıştır dedim ve beni mahkemeye verdiler. Yusuf Kaplan'ı hükümet taraftarı olduğu için herhalde vermezler. Kaplan'ın iddiasını kısmen doğru buluyorum. Bence bazı güçler siyasi bir darbe yapmayı düşünüyor olabilir. Hükümeti bitirmek istedikleri doğru. Seçime gitmeye zorlanırlarsa zaten biterler.”

Kuytul, sözlerine şöyle devam etti:

“Hükümet şu anda seçime gitmeyerek ayakta durmaya çalışıyor. Aslında aldıkları destek çok azalmış vaziyette. Hükümetin birtakım suçlarını ortaya dökebilirler. Bu şekilde rezil ederek bir darbe de yapabilirler. Bence şu anda AK Parti'nin yaptığı bütün gayr-i meşru işleri toplayarak dosyalıyorlar. Zaten seçimde de kaybedecekler."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan

Bu içeride iyice tırlatmış
 • Yanıtla

Orhan İNAN

UTANMAZLIĞIN DİK ALASI. 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı