• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Almanya'dan Avrupa Birliği'ne rest: Kabul etmiyoruz

Almanya, Avrupa Birliği'nin yeni benzinli ve dizel otomobil satışının 2035 yılından itibaren yasaklanmasını içeren yasal düzenlemesini kabul etmeyeceğini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2022-06-21 18:51:00 -
Almanya'dan Avrupa Birliği'ne rest: Kabul etmiyoruz

Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner, Alman Sanayi Günü kapsamında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, AB'nin üye ülkelerde 2035'ten itibaren yeni benzinli veya dizel otomobil satışı yapılmamasına yönelik planının "yanlış" olduğunu savundu.

Lindner, Alman hükümetinin AB'nin bu yasasını kabul etmeyeceğini söyledi.

Enflasyon konusunda değerlendirmelerde bulunan Lindner, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle enerji fiyatları ve ham maddelerdeki keskin artışın yol açtığı yüksek enflasyonun ekonomik temellere zarar verdiğini vurguladı.

Lindner, 2023 yılında faiz ödemelerinin önceden beklenen 4 milyar avro yerine 30 milyar avro olacağını öngördüklerini bildirdi.

Alman otomotiv sektörü, toplam katma değerin yüzde 5'ini oluşturuyor. Ülkede istihdamın da yüzde 3'ü otomotiv sektöründen sağlanıyor.

Sıfır emisyonlu olması önerilmişti

AB Komisyonu, Avrupa Yeşil Mutabakatı'nın bir parçası olan ve emisyonları 2030'a kadar en az yüzde 55 azaltmayı hedefleyen "55'e Uyum-Fit for 55" paketi kapsamında, 2035'ten itibaren satılacak yeni otomobil ve hafif ticari araçların sıfır emisyonlu olmasını önermişti.

Buna göre, AB ülkelerinde söz konusu tarihten itibaren yeni benzinli veya dizel otomobil satışı yapılamayacak.

Avrupa Parlamentosu (AP), AB ülkelerinde yeni benzinli ve dizel otomobillerin satışlarının 2035'ten itibaren yasaklanmasını içeren yasal düzenlemeye 8 Haziran'da destek verdi. Bu aşamadan sonra AP ile üye ülkeler arasında düzenlemeye ilişkin müzakereler yapılacak.

AB, 2050 yılına kadar bütün sektörlerin ve araçların sıfır emisyonlu olmasını hedefliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hasankaranfil

batı toplumarı şeytandır.Münafıktırlar.Nükleer enerjiden vaz geçmediler içimizdeki ecnebilere yalan söyletiyorlar.senelerdir termik santrallerimizi içimizdeki sözde çevreci özde batının truva atlarına hedef yaptırdılar.Şimdi kömür santrallerini faal ediyorlar.Koalisyon ortağı yeşiller partisi içinde bizim vatan haini Cem özdemir'in olduğu pareti 'BU zorlu günlerde kömüre ve nükleere karşı çıkamayız diyorlar.Eh otomotivde de benzinli ve dizel araç üretmeye devam edecekler.Onlar çevre diyorlarsa inanmayın vardır işin içibde bir çapanoğlu.

fetösavar

hadi bakalım bi savaşın da boyunuzu görelim... avrupa nasıl badi badi yürüyor...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23