Alman Hükümetinden flaş hamle! PKK'nın yayın organlarını kapattılar

Almanya'da faaliyet gösteren PKK ile bağlantılı Mezopotamya Yayınevini ve MIR Multimedia şirketinin kapatıldığı bildirildi.

12 Şubat 2019 Salı 11:24
Alman Hükümetinden flaş hamle! PKK'nın yayın organlarını kapattılar

Almanya, terör örgütü PKK ile bağlantılı Mezopotamya Yayınevi ve "MIR Multimedia" adlı şirketin faaliyetlerini yasakladı.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada İçişleri Bakanı Horst Seehofer'in talimatıyla terör örgütü PKK ile bağlantısı bulunan Mezopotamya Yayınevi ve MIR Multimedya şirketinin faaliyetlerinin yasaklandığı belirtildi.

Yasağın dernekler yasası uyarınca alındığı ifade edilen açıklamada, sabah saatlerinden itibaren Kuzey Ren Vestfalya ve Aşağı Saksonya eyaletlerinde söz konusu yayınevi ve derneğe ait bazı mekanlarda aramalar yapıldığı ve bazı materyallere el konulduğu bildirildi.

İçişleri Bakanı Horst Seehofer, Almanya'da PKK'nın yasaklı terör örgütü olmasına rağmen aktif olduğunu belirterek, yasaklamaların, hukuk düzenine riayet edilmesi noktasında gerekli bir zorunluluk olduğunu kaydetti.

Deliller örgütün yararına çalıştıklarını gösteriyor

Açıklamada, ayrıca, iş yerlerinde bundan önceki yapılan aramalarda elde edilen delillerin, her iki derneğin faaliyetlerinin, tek başına PKK'nın örgütsel uyumunu sağlamaya hizmet ettiği yönündeki şüpheleri doğruladığı ifade edildi.

Söz konusu iki şirketin de ticari faaliyetlerinin PKK'nın yararına olduğu belirtildi.

Terör örgütü PKK'nın 1993 yılından bu yana yasaklı terör örgütü listesinde yer aldığı hatırlatılan açıklamada, PKK'nın Almanya'da 14 bin 500 yandaşı bulunduğu, yabancı terör örgütleri içinde en fazla taraftarı olan terör örgütü olduğu kaydedildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 11:24

YORUM YAZ

  • Rabia Zafer Rabia Zafer 8 ay önce
    Anlaşılan PKK nın, Kullanım Sūresi Doldu. Operasyonlar Başladı. Yada Yılanın Kendilerini de Sokacağını Anladılar.
  • Medyaya ÖzgürlükMedyaya Özgürlük8 ay önce
    Hayır kapatılmasını istemiyoruz. O pireler sizi de yiyecekti niye kapatıyorsunuz.?
  • TanerTaner8 ay önce
    Tabi... şimdi pkk yı bırakma zamanı geldi... Türkiyeyle iş yapma zamanı... Önce amerika kullanıp bıraktı, şimdi almanya ve diğer avrupa ülkeleride bırakacak.Tıpkı ilerde tek tek Fettuşileri bırakacakları gibi... Bizim fetöşler bakığ ders alsa iyi olur ama tek bir yandaş medyaya odaklanmışlar zavallılar. Onun için herşeyi dar ve çarpıtılmış eksenden görüyorlar, zavallı 1 dolarlıklar...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Ekim 2019