Alevi Bektaşi Vakfı'ndan kamuoyuna Barış Pınarı Harekatı çağrısı

Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulunan Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir, "Yüce Türk Ordusu şanlı tarihinin hiçbir döneminde işgalci olmamıştır." dedi ve kamuoyuna şu çağrıyı yaptı: "Gün, birlik ve beraberlik günüdür."

10 Ekim 2019 Perşembe 19:59
Alevi Bektaşi Vakfı'ndan kamuoyuna Barış Pınarı Harekatı çağrısı

 Taha Emre ÖZDEMİR  yeniakit.com.tr 

"Tüm uyarı ve ikazlara rağmen ülkemizin varlık ve birliğini tehdit eden terör örgütleri, huzur ve güvenimize kast ettiler. Bu bedbahtları bulundukları yerde imha etmek, dünyaya, ülkemize ve tüm insanlığa barış, huzur, güven ve emniyet tesis etmek için 'Barış Pınarı Harekatı' başlamıştır." diyen Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı Genel Başkanı Özdemir Özdemir şunları söyledi:

'Şanlı ordumuz hiçbir zaman işgalci olmamıştır'

"Gücünü tarihinden, imanını dininden, onurunu yüce Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa (SAV) Efendimiz'den, haklılığını mazlum milletinden alan yüce Türk Ordusu tarihinin hiçbir yerinde ve anında işgalci olmamıştır. Hiçbir zaman aman dileyene kılıç çekmemiş, güçlü ile bir olup mazlum ve masumları ezmemiştir. Yüce Türk Ordusu canı ve kanı pahasına sadece ve sadece barış ile huzuru tesis etmek için savaşmış her zaman her yerde içinde bulunduğu durumun şartlarına bakmaksızın güven ve emniyet tarafında olmuştur.

'Gün birlik ve beraberlik günüdür'

"Gün her zamankinden fazla birbirimize kenetlenme günüdür. Baş Komutanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere harekata katılan ordumuzun ikmalini sağlayan askerlerimizi kutluyorum. Tüm dünyaya Türk'ün sabır ve gücünü gösterdikleri için Türkmen Alevi Bektaşi Vakfı olarak onların onurlu ve kararlı duruşlarını canı yürekten destekliyor ve emirlerinde olduğumuzu haykırıyorum."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 19:59

YORUM YAZ

 • dürüstdürüst4 gün önce
  Gerçek Alevilere hiç bir lafımız olamaz,ancak bilinçli olarak bunu örtü olarak kullanmak isteyenlere asla fırsat verilmemeli.Amaçlı olanlar rafizi ,ateist ve özellikle sünnetlere düşmandırlar.!!!!!!!!Bu üç özellik (özellikle de 3.)hiç şaşmaz tespitlerdir.!!!!!!
 • ismailismail4 gün önce
  tebrik ederim sizi. bizde bizde sizin gibi alevi. sizde bizim gibi ehli sünnetsiniz. saygı lar
 • Misafir 25Misafir 254 gün önce
  Amamaalesef Türkiyedeki Alevi vatandaslarimiz siz Türkmen alevileri gibi düsünmiyorlar.
 • teomanteoman4 gün önce
  Osmanlı son ve cumhuriyetin ilk yıllarındaErmeniler yaptıklarından dolayı toplumda değer görmeyeceklerini bildiklerinden bulundukları yerleri terk ederek daha sonra aleviyiz diye başkabölgelere yerleştiler. Bir çoğu koynunda gizli haç taşıyor.. Halbuki gerçek aleviler Müslümanlar..
 • cemil topalcemil topal4 gün önce
  Allah razı olsun çok şükür alevi kardeşlerimizde ülkeye sahip çıkıyor daha bu milleti kimse yıkamaz bediüzzamanın dediği gibi ümitvar olunuz şu istikbal inkilabatı içersinde en büyük ve gür seda islamın sedası olacaktır.
 • ErdalErdal4 gün önce
  Helal olsun
 • bir bilenbir bilen4 gün önce
  gerçek aleviler
 • bnjbnj4 gün önce
  helal olsun teşekkür ediyoruz bu yoruma allah razı olsun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Ekim 2019