"Akvaryum Adam"dan 23 Nisan dalışı

- Guinness rekortmeni "Akvaryum Adam" lakaplı Cem Karabay, Gökçeada'da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel bir dalış gerçekleştirdi- Karabay: "Benim ekibim hala taş gibi. Yeni rekorlara hazır. Biz de Rabbim izin verirse inşallah bu sene içinde şu an 142 saat olan denizde yaşama dünya rekorunu yeniden Gökçeada'mıza getirip 145 saate taşıyarak yine müthiş bir rekora imza atmak istiyoruz"

23 Nisan 2019 Salı 17:31
"Akvaryum Adam"dan 23 Nisan dalışı


ÇANAKKALE (AA) - Guinness rekortmeni "Akvaryum Adam" lakaplı Cem Karabay, Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel dalış gerçekleştirdi.

BSS Dünya Rekortmenleri Kulübü ile Gökçeada Su ve Sualtı Sporları Kulübünün düzenlediği etkinlik kapsamında, Karabay ve ekibi dünya rekoruna ev sahipliği yapan Yıldız Koyu'nda su altında dev Türk bayrağı açarak denizin yüzeyine çıkarttı.

Dalış sonrası AA muhabirine açıklamalarda bulunan Cem Karabay, geçen senenin 23 Nisan'ını hatırladıklarında bu koyda bir tarih yazıldığını söyledi.

O gün, dünyada bir sportif rekoru 15 saat 10 dakikadan, 30 saat 20 dakika 19 saniyeye olmak üzere iki katına çıkardıklarını belirten Karabay, "Bu rekor, 2019 yılının 23 Nisan'ına geldiğimizde hala bizde. Biz de geçen sene Gökçeada Su ve Sualtı Sporları Kulübü Derneğini kurmuştuk. Bu derneğimizin ilk aktivitesi olarak hem rekorun bizde olduğunu hem de Gökçeada Su ve Sualtı Sporları Kulübü Derneğinin varlığını göstermek için böyle bir etkinliğe imza attık." dedi.

Karabay, 23 Nisan etkinliğini kapalı havada, dalgalı denizde yaptıklarını ifade etti.


- Yeni rekor peşinde


Ekibinden övgüyle söz eden Karabay, "Benim ekibim hala taş gibi. Yeni rekorlara hazır. Biz de Rabbim izin verirse inşallah bu sene içinde şu an 142 saat olan denizde yaşama dünya rekorunu yeniden Gökçeada'mıza getirip 145 saate taşıyarak yine müthiş bir rekora imza atmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Etkinliğe desteklerinden dolayı Gökçeada Kaymakamı Ender Faruk Uzunoğlu ve Belediye Başkanı Ünal Çetin'e teşekkür eden Karabay, "Belediye Başkanımız da bizimle suya dalış yaparak etkinliğimizde yer aldı. Hem Kaymakamımıza hem Belediye Başkanımıza minnet duygularımı sunuyorum. Bunların hepsi vatanımız için, Gökçeada için. Biz nicelerini yapmaya hazır ve nazırız." diye konuştu.

İlçe Kaymakamı Uzunoğlu ve Belediye Başkanı Çetin de böyle bir etkinlikte yer almaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Cem Karabay, geçen yıl 23-24 Nisan'da "2018 Troya Yılı" etkinlikleri kapsamında 15 saat 10 dakika ile Norveçli Nils-Roar Selnes'e ait olan "En Uzun Süre Soğuk Denizde Yaşama" dünya rekorunu, Yıldız Koyu'nda iki katına çıkararak 30 saat 20 dakika 19 saniye ile kırmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 17:31

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019