• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Akşener de Cumhurbaşkanı olacaktı... İYİ Partili Koray Aydın: İktidar olacağız

Son seçimde CHP değneğiyle Meclis’e giren İYİ Parti’nin Teşkilat Başkanı Koray Aydın, ilk seçimde partilerini iktidar yapacaklarına yürekten inandıklarını, gerçekleştirdikleri toplantıların milletle kucaklaşma olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2019-12-08 12:44:00 -
Akşener de Cumhurbaşkanı olacaktı... İYİ Partili Koray Aydın: İktidar olacağız

İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Genel Başkan Meral Akşener'in partisinden daha az oy alarak Cumhurbaşkanlığı seçiminde hezimete uğradığını ve Meclis'e anca CHP yardımıyla girdiklerini unutarak, Türkiye'nin iktidarına talip olduklarını belirtti.

Vatandaşların yüzünün İYİ Partinin direncine ve kararlığına döndüğünü ifade eden Aydın, yaklaşık 3 aydan bu yana sahalarda olduklarını Türkiye'yi karış karış gezdiklerini kaydetti.

Aydın, şöyle konuştu:

"Toplantılar yapıp, halkımızla bütünleşiyoruz. Bizim yaptığımız büro siyaseti değil. Türkiye'deki muhalefet anlayışının tembelliğine, hiçbir şey yapmadan ahkam kesilmesine karşı İYİ Parti aslında bir isyanın ürünü olarak kurulmuş bir partidir. Teslim olmadık, şartları kabul etmedik. Yanlışlar karşısında direnç gösterememek, halkı organize edememek, halka güven sağlayamamak ikliminin yerle bir edildiği ve bu iklimin yerine İYİ Partinin kararlılığının yerleştiği bir süreci Türkiye anlıyor. Yapılacak ilk seçimde İYİ Partiyi iktidar yapacağız. Buna yürekten inanıyoruz. Yaptığımız bu toplantılar milletimizle bir kucaklaşmadır. Seçim dönemlerinde bile olmayan bir ayağa kalkışın, milletimizin bize yüzünü dönerek, İYİ Partiye açtığı kredinin sonunun, bir siyasetçi olarak iktidarla sonuçlanabileceğini görüyorum. Mutlaka ama mutlaka iktidar olacağız."

Aydın, "Türkiye'ye sevgi ve aşkla bağlı olan insanlar olarak ülkenin geleceğinde ufukta bir güneşin doğması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Şartlara teslim olmuyoruz, zorluyoruz. Oyun kuruyoruz. Halkımızla iç içe siyaset yapıyoruz. Biz tembellik kültüründen gelen insanlar değiliz. Partimizi alın teriyle kurduk. Kendi imkanlarımızla oluşturduğumuz bu yapının direnci Türkiye'nin geleceğini kurtarmaya yetecektir. Bunu başaracağımıza inanıyorum." diye konuştu.

Mersin'de yeni bir yapılanmaya gittiklerini belirten Koray Aydın, yeni yönetimin Mersin'in tamamını kucaklayacağını vurguladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Çepni

Bunlar mı iktidar olacak? Destici'nin BBP'si kadar oy alırlarsa şükretsinler. 
 • Yanıtla

Murat

Çakma ülkücüler, hdp'nin oylarıyla geldikleri yerden memnun ki çok idialılar.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23