Akit'e atılan çamurun ardından Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Murat Alan' açıklaması

İslam düşmanlığıyla bilinen Odatv ve avanesinin darbeciler için söylediği sözlerini çarpıttığı Haber Müdürümüz Murat Alan hakkında açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, "TSK'yı komuta eden generalleri toplum nezdinde aşağılamaya çalışmak ordumuza ve asil milletimizin hak ve menfaatlerine zarar vermektedir" ifadelerinde bulundu.

03 Haziran 2019 Pazartesi 21:31
Akit'e atılan çamurun ardından Milli Savunma Bakanlığı'ndan 'Murat Alan' açıklaması

Son yapılan Pençe, Zeytin Dalı, Fırat Kalkanı Harekatları başta olmak üzere bölgedeki yapılan operasyonlara en güçlü desteği veren Akit'e "TSK düşmanı" şeklinde yapılan karamalama kampanyasının baskısı altında kalan Milli Savunma Bakanlığı, Haber Müdürümüz Murat Alan hakkında açıklama yaptı. Açıklamada, "TSK'nın şerefli generallerine karşı yapılan hadsiz, yakışıksız ve yasal sınırları aşan açıklamayı şiddetle kınıyoruz" ifadelerine yer verildi.

Mehmetçiğin her zaman yanında olan Akit'e yönelik algı operasyonunun ardından açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, "TSK'yı komuta eden generalleri toplum nezdinde aşağılamaya çalışmak, ordumuza ve asil milletimizin hak ve menfaatlerine zarar vermektedir. TSK'nın şerefli generallerine karşı yapılan hadsiz, yakışıksız ve yasal sınırları aşan açıklamayı şiddetle kınıyoruz. Operasyonların başarıyla icra edildiği bir dönemde sorumsuz ve düzeysiz açıklamalar milletimizin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemektedir." mesajı verdi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlenen çok sayıda operasyonların başarıyla icra edildiği bir dönemde yapılan bu tür sorumsuz ve düzeysiz açıklamaların tüm ordu mensuplarımızın olduğu kadar milletimizin de moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemesi kaçınılmazdır.

Anayasa çerçevesinde, yasalar ve Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları doğrultusunda daima demokrasiye bağlı, milletinin emrinde, görevinin başında, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' anlayışıyla yurdun ve dünyanın dört bir köşesinde yaz kış, gece gündüz, dağ bayır demeden fedakarca görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerinin şerefli generallerine karşı yapılan bu hadsiz, yakışıksız ve yasal sınırları aşan açıklamayı, hukuki tüm yollar saklı kalmak kaydıyla şiddetle kınıyor, yasal süreçlerin yakından takipçisi olacağımızı kamuoyunun bilgisine saygıyla arz ediyoruz."

Akit'e "TSK'ya düşman" çamuru 

Akit, her haberinde 'Mehmetçik' olarak tanımladığı TSK'ya operasyonlarda en büyük desteği verirken, FETÖ ve ETÖ'nün TSK içine sızdırdığı darbe heveslilerine karşı ise amansız mücadelede bulundu. Milli çizgisinden hiç  sapmayan Akit, Türkiye'nin göz bebeği şanlı ordusunun yanında dururken; milleti tahkir edip tepeden bakan, seçilmiş hükümetlere karşı parmak sallayan, elindeki silaha güvenerek iktidar devirmeye çalışan darbecilere karşı hiç bir zaman ise prim vermedi. Akit, bu kararlı duruşu ve yılmaz tavrı nedeniyle karanlık odakların her zaman hedefinde oldu. 

Ali Karahasanoğlu çarpıtmaya tepki gösterdi

Programda Murat Alan’ın kullandığı sözlerin bütün Türk Silahlı Kuvvetleri personelini kastediliyormuş gibi gösterilmesine tepki gösteren Karahasanoğlu, “Kendi işini hakkıyla yapan bir generale hiç kimsenin söyleyeceği bir şey yok. TSK’nın işi vatan savunmasıdır. Ama siz vatan savunması yapıyorum derken. Başbakana laf söylemeye kalkışırsanız. Başka memurlar için nasıl ki; diyelim ki, Diyanet İşleri Başkanı kalkıp da dese ki başbakana ‘Şöyle şöyle olsa benim de başbakanım olurdu’ dese. Veya bir başka kurumun genel müdürü benzer bir şey söylediği zaman nasıl ki onlara karşı çıkıp “Safa getirdi”, “Arkasında saf duruyor artık başbakanın. Çünkü demokrasiyi hayata geçirdi.” dersek, aynı şekilde TSK’daki generaller için de eğer demokrasiden ayrılıyorlarsa, başbakan ki kendilerinin amiri pozisyonundadır. Kendi amirlerine bir anlamda da emre itaatsizlik içerir bu tür söylemler. Bu şekilde bir görüntü veren generalin başbakanın emrine girmesi demokrasinin de gereği olduğu için o söylenmiştir.” ifadelerini kullandı.

FETÖ'cü hesap kırptı, Odatv ve avaneleri çarpıttı

İslam düşmanlığıyla bilinen karanlık Odatv başta olmak üzere vesayet seviciler, FETÖ'cü 'Kaç Saat Oldu' hesabının önünü arkasını keserek paylaştığı cımbızlanmış video üzerinden saldırıya geçti.

Murat Alan, Akit TV ekranlarında yayınlanan Ters Kutuplar programında, FETÖ’cü ve darbeci generalleri kastederek söylediği sözler sonrası, vesayetçi odakların eşzamanlı topyekün saldırısına uğradı. İlk olarak FETÖ’cülerin yönetimindeki “kaçsaatoldu” adlı Twitter hesabından cımbızlayarak yayınlanan görüntüler, kısa süre sonra operasyonel sözde haber sitesi ve ETÖ yuvası Oda TV’ye düştü.

E-muhtıra veren, milletin seçtiği hükümete sözde laiklik uyarıları yapan, 27 Mayıs darbesinden bu tarafa milli iradeye vesayet uygulayan darbeci generallere her daim sahip çıkan Odatv ve kurucusu Soner Yalçın, çarpıtma haberle Murat Alan'ı hedef alırken Ali Tarakçı’nın Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığı ve diktatörlüğe gittiği yönündeki ifadelerini görmezden geldi.

TSK'ya düşman olan asıl bu vesayetçiler

Bugün Murat Alan’a attıkları iftiraları süsleyerek piyasaya süren vesayetçi odaklar, geçmişte Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına da en büyük hakaretleri bizzat yapanlar oldukları ortaya çıktı. Oda TV adlı Siyonist uşağı sitenin sahibi Soner Yalçın ile aynı zihniyetin temsilcisi olan Bekir Coşkun, 29 Nisan 2012 tarihinde Cumhuriyet gazetesindeki köşesinde karaladığı ‘Paşa…’ başlıklı yazısında Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına terbiyesizce ve küstahça, ‘Köpek’ benzetmesi yapacak kadar ileri gitmiş ve askeri küçük düşürmeye çalışmıştı.

Apolet sökmekle tehdit ettiler

24 Haziran 2018 tarihinde yapılan seçimlerde CHP’den Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, katıldığı bir törende sadece Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışladığı için dönemin İkinci Ordu Komutanı Metin Temelli’yi hedef tahtasına koymuş ve TSK mensubuna parmak sallamıştı. İnce, Afrin Harekatı’nı koordine eden Temelli Paşa’yı tehdit ederek, “Seçildiğimde o apoletleri sökeceğim” ifadelerini kullanmıştı. Sözcü ve Cumhuriyet gibi vesayetçi Kemalist odaklar da İnce’nin TSK mensuplarını hedef tahtasına koyan sözlerine destek çıkmış ve küstahlığı köpürterek sayfalarına taşımışlardı.

Canan Kaftancıoğlu, şehitlikle dalga geçti

CHP’nin özde HDP’li Sözde CHP’li İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, 21 Ağustos 2016 tarihinde sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yayınladığı bir mesajında terör örgütü PKK ile çarpışan ve şehit olan Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına öcne hakaret etmiş sonra da dalga geçmişti. Kaftancıoğlu, mesajında “Kim şehit olmak istiyorsa gitsin olsun. Aptal politikalara yüzünden ölen masum insanlara şehit diyerek ölümü kutsamaktan vazgeçin.” ifadelerini kullanarak, şehit mertebesine ulaşmış vatan evlatılarına saygısızlık yapmıştı.

Arşiv unutmaz! Murat Alan'a salyalı iftira atan kokuşmuş zihniyet bunlara kör kaldı

Murat Alan’dan ETÖ ve FETÖ’nün rezil saptırmasına cevap

Oda TV'nin Murat Alan ile ilgili algı operasyonuna tokat gibi cevap

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 03 Haziran 2019 Pazartesi 21:31

YORUM YAZ

 • Hüseyin cevahirHüseyin cevahir1 ay önce
  Böyle ikircikli aciklamalar şartmı zarar veriyor akit yazarlarına ve kendine ayar vermeli kolay hefef oluyorsunuz.
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Yarası olan gocunurdemekki bir yaraları var tsk daki generallerin yadasavunma bakanliginin yoksa akit gazeteside tv side bilinmeyen birşey değil bin tane general degil yüz bin genaral kurban olsun akit e
 • mustafamustafa1 ay önce
  Şu Tarakçı ne ayak buna bu kadar program yaptırıyorsunuz? Ülkenin hangi gerçeklerini izah ediyor ??? İlla demokratlık adına birilerini getirecekseniz her seferinde başka başka kesimlerden solcu/kemalist/ateist/budist/siyonist her neyse getirebilirsiniz.Akit hiç ibret almaz mı hdp li süreyya 'dan ??? Hani Ülke tv nin entel -dantel elemanları solcu süreyye ya uzuuuun süre program yaptırmış beslemişlerdi de o da hdp milletvekili olunca bunlara cevaben '' ne zaman kafir oldunuz ??? diye canlı yayına bağlanıp veryansın etmişti.İbret diye bir ders alma metodu vardı bizim kültürümüzde /örfümüzde.
 • Mehmet Mehmet 1 ay önce
  Biz biliyoruz kimin ne olduğunu. Kimse şunu inkar etmesin geçmişte vesayetçi generaller olduğu gibi halen bana göre orduda vardır. Özellikle fetoşcular tarafından haksız içeri tıkılan generallerin maalesef içlerinde halen vesayet özlemi vardır. Al birini vur ötekine. Vatan millet için bir avuç vatansever generallerimizide Allah ordumuzdan başımızdan eksik etmesin
 • BaranBaran1 ay önce
  Cumhurbaşkanlığı da konuyla ilgili açıklama yaptı. Onu da yazsanıza. Altına da buradaki gibi "Cumhurbaşkanlığı kendi işiyle uğraşsın" yazabilecek misiniz acaba?
 • SelcukluSelcuklu1 ay önce
  Milli savunma bakanlığı boş işlere cevap yetiştirmeyi bıraksında işini yapsın. Gazeteci çok doğru laf etmiştir hatta az bile demiştir. Bu ordu millet edebiyatınıda bırakın artık.Milletine söven ona kurşun sıkan ordu milletin ordusu olamaz artık herkes haddini bilsin. Milli savunma gitsin dışardan gelen düşmanla ilgilensin. Genarellerde rütbesini makamını bilip kendilerini ilgilendirmeyen meselelere girmesin. Bunun hakaretle vs ilgisi yok
 • SelçukluSelçuklu1 ay önce
  Az bile söylemiş. Askerde onlara bir er parmak sallasa parmağını kırarlar. O halde onların üstleride kendilerine sallanılan parmağı kırma hakkı var. Yok asker millete halen parmak saklayacaksa millette parmak kırmasını iyi bilir. Oda TV dediğin din düşmanı batini oluşumlardır. Devletten kovuldukları için sızlanıyorlar. Geçti o irtica yaygaraları artık. Sürün siz eşşeğinizi niğde'ye..
 • ATATÜRKATATÜRK1 ay önce
  mesajım yanlış anlaşılmasın atatürkün nasıl öldüğü ve allahu tealanın şu an ona ne muamelede bulunduğu hususunda bilgi sahibi değilim bilgi sahibi olduğum husus bir insanın allah ve rasulüne mağlup olmaktan daha büyük bir saadet yaşayamayacağıdır hem de ezelden ebede allaha emanet olun
 • LATİFLATİF1 ay önce
  Biz de yedik bu açıklamaları. Feto varken ergenekon diye ordunun tamamını mahvetti bu zihniyet şimdi utanmadan eşek diye hakaret ediyor. Gerçek eşek fetonun arkasından gidip ona hocaefendi diyenlerdi. Hepiniz oradaydınız hepiniz.
 • Tolga öztürkTolga öztürk1 ay önce
  Söylediği sözün nereye gideceğini öngöremeyen, hükümete ve reise zarar verecek vizyonsuz isimlere ekranınızı ve köşenizi açmayın, onlara yetki vermeyin. Ne zaman öz eleştiri yapacaksınız? Bu kaçıncı?
 • fetösavarfetösavar1 ay önce
  valla yarası olan gocunur. akit, 15 temmuz darbercilerine ve destekçilerine gerekli cevabı verdiği için seviliyor. oda tv ise karanlıktır. provakasyon merkezi gibidir. amanhaaa... akit doğrusunu söyler. gerisi fasarya... bi allahın kulu çıktı mı...o neydi yaaa ağlama duvarı önündeki general bozuntusu... vay babam vay... ulan adam bizim ordunun bilmemnesi gitmiş batıl sapık bir inancı kutsuyor. neydi o günler. şimdi paşam adam gibi bi camiye ismini veriyor. operasyonlara komuta ediyor. aslanlar gibi de seviliyor. haa bazıları ölesiye nefret ediyor. niye?? irtica, gericilik, "türban" (neyse o???), dogmatik, çağdaş falan deseydi o taraf dadından yenmezdi....
 • AşağılayanAşağılayan1 ay önce
  Müslümana reva görülen paçavra... Müslümanlar olarak, bırakın sanayiyi, üretimi; hesap günüde bir gazete bile yayınlayamamanın hesabını vereceğiz.
 • demirdemir1 ay önce
  açıklama yaptıkça batıyorsunuz ait olduğunuzçukura....sizi gidi fetöcüler sizi....."fettullah gülen efendi hazretleri" dediğiniz günlerde de lağım çukurundaydınız şimdide aynı yerdesiniz.ama bu günler geçecek...şerefli subaylarımıza eşek diyen dilleriniz büzülecek kulaklarından tutulacak...biliyorsunuz bunu değil mi?????
 • UnalUnal1 ay önce
  Hadi gözünüz aydın keşke yunan galip gelseydi demenize gerekkalmadı demekki kadir ağa yunan tohumunu iyi ekmiski bayağı hasadı var
 • Mal editörMal editör1 ay önce
  Adamın izlettiğiyle seninkinin arasında ne fark var neresi kesilmiş bunu sadece sen göreceğin ve yayınlamayacağın için oku diye yazdım
 • Burhanettin yıldız Burhanettin yıldız 1 ay önce
  Düşündüklerimi merak ediyorsunuz. Pekala yazayım. Türk ordusunun şerefli subaylarını yaftalayan insan kılıklı mahluk u kınayacaginiza hakaretlerine kılıf uydurmaya çalışmanız beni şaşırtmadı. Birilerine yaranmak için kahraman Türk ordusuna ve onun şerefli generallerine hakaret etmek hainlere ve Türk milletinin birlik ve beraberliğine zeval vermek isteyenlerin ekmeğine yağ sürer. O insan süretli mahluktan ve sahiplenen sizlerden beklentim, ahseni takvim üzere yaratıldıginizi hatırlayarak ve insan olmanın gereğini yerine getirek behemehal Türk milletinden özür dilenilmesidir.
 • Mehmet YilmazMehmet Yilmaz1 ay önce
  Biriniz adam oldurmeye su semtten baslariz der, topunuz her firsatta bu ulkeninin kurucularina ve cumhuriyete hakaret eder, kiminiz generallere simdiki gibi hakarette bulunur.. Isin ozeti siz seriatci, dini kullanarak insanlara herturlu hakareti yapan, iftiraci, hedef gosteren ahlak yoksunu bir topluluksunuz.. ISID kafasiyla birebir aynisiniz.. Isin ironik tarafi icinizde Allah korkusu da yok.. yalanci iftiraci ahlaksiz kopek surusu.. icinizde mutlaka durust ahlakli vicdanli olanlar var.. ama cok yanlis yoldasiniz.. bu Taliban ISID kafasinin Turkiye de yeri yok..
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Böyle kansızlar Vatan hainleri, Emperyalistlere satılmış ruhların bu söylemleri düşünceleri bunları demeye nasıl bir cesarettir ve cesareti nerden alıyorlar insanın ister istemez kanı donuyor, Bu Vatan şimdiye kadar 50,000 Vatan evlatlarını şehit vermiş yüzlerce sakat vermiş, Milyarlarca dolar devletimize zarar vermiş ,,Ve Şimdi benim Mehmetçik, kar kış demeden dağ başında Bu Vatanı korurken sende karnı tok dıcsk odadan nefret kus Benim devletime,Mehmetçiki, me, Bu nasıl bir hainlik ,Şerefsizliktir,,Bunu Bir gavur kendi memleketine yapması mümkün, mü,,Bu memleketin SAVCISI YOK,mu gerekeni yapsın,,Yok neden yok Çünkü bu memlekette Milli ruh ve İman bitmiştir,,,çünküBu memleketin % 10 nu kanı bozuk hainlerle dolu bunun kökünü kazamasın ve kazılması mümkün değildir devanlı olarakEmperyalistGüçler tarafından besleniyorlar,,ALLAH BU MEMLEKETİ BÖYLE HAİN VE KAHPELERDEN KORUSUN,,Vesselam,,
 • sana nesana ne1 ay önce
  Siz harbiden, son derece, zihinsel engellisiniz
 • HacıHacı1 ay önce
  Özledik seni abdurrahim karakoç
 • BurakBurak1 ay önce
  Türk ulusuna ve onun tek varlığı Türk Ordusu'na hakaret eden emperyalistlerin satılmış uşakları elbet size bunları yedirilecek günlerde gelir.
 • OsmanOsman1 ay önce
  Ne söylediği meydan da şerefsizin.. Savunulacak bi tarafı yok.. Kimin iti olduğunu araştırmak lazım
 • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
  Kuranda Allahın hükümleriyle yani kuran ile hükmedenlerin onu koruduğu bildirilmektedir. Topraklar kazanılır kaybedilir. Canlar feda edilir. Ama gerçek şeref ise dindir. Allahın hükümlerini istemeyen ise müslüman bile değildir. Allahın hükümlerinin gelmesini tehlike gören, getirmeye çalışanlara mani olan direk Allahın yoluna mani olan demektir Bu şeytanın Allahın doğru yolunun üstüne oturacağım sözünün misalidir. Allahın hükümlerini getirmek isteyenin karşısında olacak bu kurumlar nasıl Allah yolunda olabilir ve şehit çıkarabilir. Dinsizliğin koruyucusu olmuş Allahın hükümlerini ise rejime karşı tehlike gören olsa olsa düşmandır. Kafirdir.
 • Hakan TemurHakan Temur1 ay önce
  Ali Tarakçı niye devamlı akit tv çıkarıyorsunuz
 • İs-hakİs-hak1 ay önce
  Bu şerefsizler lafdan anlamaz bu hainler gereken ceza verilmezse hertaraf köpek ulumalarıile dolar savcılar nerdesiniz kahraman ordumuzun şerefli subaylara dişini gösteren nasipsizlerin 32dişi eline vermek lazım.
 • SadıkSadık1 ay önce
  Tahrikkâr beyan yapıldı,yorumcunuzun kulağını çekin birader uzatmayın,sözler hoş olmadı kırpmak felan boş işler,generaller dedimi hepsi girer çok özensizce yapılmış bir yorumdu,akit yazarına yakıştıramadım
 • AskerAsker1 ay önce
  İftiramıAdam ağzıyla içinden gelerek söyledi
 • ümitümit1 ay önce
  Bizim ve bizimle aynı düşüncede olanların görevini yapan görevinden başka vazife çıkarmayanlara karşı lafımız sözümüz olamaz lafımız namaz kılamazsın senin oğlun şehit olabilir ama sen başındaki örtüden dolayı askeri bölgeye giremezsin diyenlere lafımız
 • 1 ay önce

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019