AK Partili isimden dikkat çeken sözler! "Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamaktır"

AK Parti Grup Sözcüsü Ömer Şahan, Osmanlı Devleti'nin bilge padişahı Sultan 2. Abdülhamid hakkında, Necip FazılKısakürek’in “Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamaktır” cümlesini kullandı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 19:13
AK Partili isimden dikkat çeken sözler! "Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamaktır"

AK Parti Grup Sözcüsü Ömer Şahan, şubat ayı İBB meclisindeAbdülhamid Han ile ilgili konuştu.

KonuşmasınaNecip FazılKısakürek’in “Abdülhamid’i anlamak her şeyi anlamaktır” sözüyle başlayan Şahan şunları dile getirdi:

“Abdülhamit Han, şehzadeliği sırasında çok iyi eğitim almış, Avrupa’yı ve Mısır’ı görmüş bunun yanında sarayda her türlü entrika ve kahpeliği görmüş, amcası Abdülaziz’in nasıl katledildiğini görmüş ve padişahlık yıllarını bütün bunları sentezleyerek yaşamıştır. İngilizlerin öncülüğünde tarihin gördüğü en büyük donanmalardan biri olan haçlı armadası Çanakkale’ye saldırdığında Ulu Hakan 'benim yaptığım istihkâmları geçemezler' diyor. Yani 'Çanakkale geçilmez' diyor ve geçemiyorlar. Bu topraklarda modern eğitimin temellerini atmış, imparatorluğun her yanına modern eğitim veren okullar açmış ve bu okullarda Mustafa Kemaller yetişmiştir. Bugünkü Türkiye’nin sınırlarını çizmiştir Ulu Hakan. Kürtleri Türklerden ayırmak istediklerini görmüş ve Doğu Anadolu’da Kürtlerden oluşturduğu Hamidiye alayları ile hem bölge güvenliğini sağlamış hem de Türk-Kürt birliğinin bozulmasını önlemiş ve böylece bugünkü Türkiye’nin sınırlarını çizmiştir. Ve bu birliği bütün büyük devletler yüzyıldır bozamamıştır"

“Bir tür turnusol kağıdıdır Abdülhamid”

KonuşmasınıNecip Fazıl Kısakürek’in sözüyle bitiren Şahan, "Abdülhamid, Türk’ün özünün ve temel varlığının, hakkı gasp edilmiş, mağdur kurtarıcısıdır. Abdülhamid, Tanzimat sonrasındaki Batı’ya kontrolsüz, körü körüne yönelişin karşısında inatla duran, kök ve cevherin müdafaasını son bir gayretle yapan muazzam bir şahsiyettir. Abdülhamid’i anlamak sayesinde yüzlerdeki maskeler düşecek ve onu bir anahtar gibi kullanarak bizi bu karanlık ve şahsiyetsiz ortama getirenlerin içyüzleri ortaya dökülecektir. Abdülhamid hakkında söylenen her olumsuz iddiayı tersine çevirdiğimizde doğruyu bulacağızdır. Yani bir tür turnusol kâğıdıdır Abdülhamid. Bu yorumların yalanını ayıklayıp onun üzerine bina ettiği yapıyı yeniden ayakları üzerine oturttuğumuzda hakikat ayan beyan ortaya çıkacaktır" ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 19:13

YORUM YAZ

 • TÜRKTÜRK8 ay önce
  Şükuuh 20.maddeyi iyi anlamamışsın orda yazılan tarihi bir daha oku.
 • ÖmerÖmer8 ay önce
  Anladığım AKP iktidarında patlıcan kuyruğu. Anladığım bu seçimde ABD dost, manavlar düşman, marketler hain. Hıyarlara burdan selam.
 • misafirmisafir8 ay önce
  cevap vermeye degmez! sallamis:)))
 • ŞükuhŞükuh8 ay önce
  Tolga Osmanlı iöparatorluğunda 36 padişah var,Kıbrıs'ın verilmesi,Balkanlar ve Doğu vilayetleri konusunu detaylı okumanı tavsiye ederim.Rusya ve İngiltere'nin işbirliğini göreceksin.Lozan'da antlaşmasının 20.maddesine de bakarsan iyi olur.
 • TolgaTolga8 ay önce
  Osm.imp.33 pahisah icinde neden on plana kibris i ing.rehin veren 12 adalari italyanlara veren balkanlari kaybeden bir padisahi on plana cikarmaya calisiyorsunuz.amaciniz belli ataturk u hafizalarsan silmek ama onu hic bir zaman yapamayacaksiniz
 • De get De get 8 ay önce
  Ataturk un önüne geçeme
 • ANADOLUANADOLU8 ay önce
  Allah bu millete böyle bir ULU HAKAN nasip etsin.Yetti artık yediğimiz şamarlar.
 • MisafirMisafir8 ay önce
  İslami anlamak herseyi anlamaktir. Ama sizde tevekkul kalmadi AB ne diyorsa onu yapiyorsunuz?Sonrada populizm icin ulu hakana sariliyordunuz. O bu zamanda olaydi size okkali bir tokat atardi
 • AbdullahAbdullah8 ay önce
  Ver gazı, secim geliyor, Abdülhamid de al oyu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019