• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili Çalık’tan Kılıçdaroğlu’na sert sözler: Recep Tayyip Erdoğan’a dil uzatmak senin haddini aşar

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki göstererek, “Girdiği her seçimi kazanmış ve yüzde 52,6 oy ile Cumhurbaşkanı seçilmiş Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dil uzatmak senin haddini aşar” dedi.

Yeniakit Publisher
2020-09-17 14:36:00 -
AK Partili Çalık’tan Kılıçdaroğlu’na sert sözler: Recep Tayyip Erdoğan’a dil uzatmak senin haddini aşar

Milletvekili Çalık, partisinin Yeşilyurt 7. Olağan kongresinde yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun, “12 Eylül darbesinin üzerinden geçen 40 yıla rağmen saraylarda saltanat süren tek adam rejimi var” sözlerine yanıt verdi. Çalık, “ Utanmadan sıkılmadan 9 seçim kaybettiği halde koltuğunu terk etmeyen Kemal Bey, bak Mevlana Hazretlerine sormuşlar; “O kadar okursun, o kadar yazarsın, ne bilirsin?” Mevlana şu cevabı vermiş; “Haddimi bilirim.” Sen önce haddini bileceksin. Girdiği her seçimi kazanmış ve yüzde 52,6 oy ile Cumhurbaşkanı seçilmiş Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a dil uzatmak senin haddini aşar. Unutma sen seçimle değil kasetle genel başkan oldun. 9 seçim kaybettiğin halde o koltuğa çivi gibi çakıldın. 15 Temmuz gecesi darbeye karşı direnmek yerine oturup kahveni yudumladın. Demokrasiden en son bahsedecek kişi sensin sen. Milletin iradesiyle iktidarda olan bir yönetimi kabullenmemek ve milletin iradesine saltanat demek, milleti inkar etmek ve millete rağmen iktidara gelmenin yollarını aramak nasıl bir zihniyettedir bunun takdirini milletimize bırakıyorum. Kemal Bey siz dostlarınızla bizde bu aziz milletle yürümeye devam edeceğiz” dedi.

“Sen önce işsizlikten kırılan vatandaşlarının karnını doyur”

Milletvekili Çalık, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un “Bizim problemimiz Türk milletiyle değil, bizim problemimiz Erdoğan'la, Erdoğan'ı indirmemiz lazım” dediğini anımsatarak, “Haddini bileceksin! Sen önce işsizlikten kırılan vatandaşlarının karnını doyur. Sonra oturduğun yerde otur ve aklına kazı “Türkiye Erdoğan’dır, Erdoğan Türkiye” Millete rağmen siyaset yapanlara örnek göstermek için, o liderlere bakmak yeterlidir. Bugün Ortadoğu’daki, Orta Asya’daki ve Afrika’daki bazı ülke liderlerinin, kendi menfaatleri için, tarihin kara sayfalarına bakmadan, milletinin onurunu düşünmeden, nasıl İslam düşmanlarıyla işbirliği yaptıklarını görüyoruz. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti siyaseti ise,siyaseti millet için ve milletle birlikte benimsemiştir. 83 Milyon vatandaşımız da şahittir ki, AK Parti; elinin değdiği her yere güzellik, emeğinin geçtiği her noktaya derinlik getirmiştir. Bunun için 19 yıldır olduğu gibi; bir kere daha “İnandığın Yolda Yürü” diyor, demokrasinin sancaktarı olmaya devam ediyoruz” diye konuştu. Çalık, konuşmasında Yeşilyurt ilçesindeki eski SSK hastanesi alanına millet bahçesi ile Yeşilyurt belediye hizmet binasının yapılacağını sözlerine ekledi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HIRSIZ 

DHKPC TERÖRIST BASI KILIÇDAROGLU .FETÖCÜ ..IP ..MERAL AKSENER ..VE INGILIZ TEMEL YILANOGLU NUN DESTEKLERIYLE ELE GEÇIRDIKLERI BELEDIYELER HIRSIZLIKTAN HORTUMCULUKTAN BU INSANLARIN BIRAKIN ISSIZLIKLERINI CHPKK NIN BELEDIYELERIN HEPSI REZALET IGRENÇ IRZA GEÇMELER GRUP SEX YAPARAK ISTEDIKLERI GIBI BELEDIYELERIN KASALARINI KENDI CEPLERINE VE YANDASLARINA PESKES ÇEKMEKTEN SU ANA KADAR NE YAPABILDILER DAHA BELEDIYELERI ELE GEÇIRIR GEÇIRMEZ ISÇI KIYIMLARINA BASLAYAN BU HORTUMCULAR BU HIRSIZLAR VE IRZ DÜSMANLARI DIN DÜSMANLARI ACABA NE YAPABILMISLER BIZ DHKPC LI TERÖRIST KILIÇDAROGLUNU TAAAA SSK DAN TANIYORUZ BU SSK PISLIK IÇINDE HASTANELERE SAGLAM GIDIP HASTA OLARAK HASTANELERDEN ÇIKAN MILLETI HALKI GÖRDÜK BU TERÖRIST SSK BORÇ BATAGINA ÇEVIREREK SSK YI BATIRMADIMI BU CHPKK NIN BASINDAKI TERÖRIST KILIÇDAROGLU BU FETÖCÜ TERÖRISTLERIN VE DAGDAKI TERÖRERIST ELEBASLARI CEMIL BAYIK MURAT KARAYILAN OSMAN ÖÇALAN VE HDPKK NIN BAS TERÖRIST DESTCISI TERÖRIST DEGILMI KALKMIS BIR BASKALARINA ÇAMUR ATMAYI IFTIRA ATMAYI VE YALANCI BIR ALÇAK OLDUGUNU UNUTMUS BU TASMALI HAIN IBLIS IT NE DIYOR CHPKK NIN BELEDIYELERINDE BELEDIYE BASKANLARIMIZ DESTAN YAZIYOR HÖST HADI ULAN PUST TÜÜÜ SENIN PISLIK AGZINA ULAN SENIN SAHIP OLDUGUN BELEDIYELER DE GRUP SEX OLUYOR HIRSIZLIKLAR YOLSUZLUKLAR HORTUMCULUKLAR VE NE ARARASAN HER BIR BK VAR TERÖRÖRIST BASI SEN NEREDEN BAHSEDIYORSUN SENI DHKPC LI TERÖRIST LAGIM KOKMUS KENEF IGRENÇ MAHLUK SEN GIDICISIN HIÇ BIR ZAMAN REISI O.BAS KOMUTANLIKTAN INDEREMEYECEKSIN VE BUNA SENIN ÖMRÜN YETMEYCEK BU IBLISLIGINLE VE BIR TERÖRIST BASI OLARAK GEBERIP GIDECEKSIN HER HALDE NE YAPARSAN YAP IP CILERDE IT CILERDE SP LILERDE INGILZ AJANI ABDULLAH GÜLDE OLSA YAMUK SAHTE HOCA KILIKLI DAVUTOGLUDA OLSA ESKI SAHTE EKONOMI BAKANI BABACANDA OLSA GENE REISI INDIRMEYE GÜCÜNÜZ YETMEYECEK ONUN BUNU TASMALI KÖPEGI SENI HORTUMCU HIRSIZ YOLSUZ KILIÇDAROGLU
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23