• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AK Partili belediyede en düşük işçi maaşı 5 bin liranın üzerinde oldu

AK Partili Ramazan Bahçavan başkanlığını yaptığı Balıkesir'in Dursunbey Belediyesi'nde en düşük işçi maaşı 5 bin 6 lira oldu.

Yeniakit Publisher
2022-01-26 12:57:00 -
AK Partili belediyede en düşük işçi maaşı 5 bin liranın üzerinde oldu

Dursunbey Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında 2021 yılı enflasyon farkı iyileştirmesi ek protokolü imzalandı. Dursunbey Belediyesi çatısı altında Personel A.Ş.'ye bağlı olarak görev yapan 135 işçiyi kapsayan 2021 yılı enflasyon farkı iyileştirmesi protokolünde en düşük maaş 5 bin 6 lira olarak belirlendi.

Dursunbey Belediyesinde düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, Personel A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Halil Sarıoğlu, Hizmet-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Savaş Dal, Dursunbey Belediyesi İşyeri Temsilcileri ve personeli katıldı.

İmza töreninde konuşan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, "Hizmet-İş Sendikası ile gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde güncel durumları da değerlendirip, ilgili müdürlüklerimizle görüşerek olumlu ve güzel bir sonuca vardık. Her zaman dediğimiz gibi hak eden hak ettiğini alması gerekiyor. Ben öncelikle yapmış olduğunuz çalışmalardan, işinize vermiş olduğunuz önemden dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Hepimizin bildiği üzere bizim işimiz de gücümüz de Dursunbey. Hemşehrilerimize en iyi hizmetleri ulaştırabilmek için hepimiz var gücümüz ile çalışacağız. Bizler sahada veya hizmet binalarımızda olsun yaptığımız her işi hakkını vererek güzel bir şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Önümüzdeki süreçte de bu duyarlılığı hepinizden bekliyoruz. İmzaladığımız bu sözleşme ile de sizin gayretlerinizin artacağına inancım tamdır" dedi.

Yeni zam oranını açıklayan Başkan Bahçavan, "Dursunbey Belediyesi'nde en düşük personel maaşı 5 bin 6 lira olmuştur. Hayırlı uğurlu olsun. Ben sizlere kazasız belasız olarak çalışmalarınızda kolaylıklar dileyip, hayırlı olmasını temenni ediyorum. Rabbim bizlere sizlerin de vesilesi ile en güzelini yapmayı nasip etsin" diye konuştu.

Konuşmaların ardından imzalar atılarak sözleşmenin hayırlı olması temennileri işçiler işverenler arasında ifade edildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

VAY BE

Ne büyük bir haber bu paranın üstünde işçiye maaş veren CHP’li belediyelerde var onların haberini niye yapmıyorsunuz.Zorunuza mı gidiyor yoksa.

DİRİLİŞ

chpkk gibi sözde değil özde zam yapmış belediye... chpkk lı belediyelerde sözde yapacktılar ama hepis sözde kaldı.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23