AK Parti'den casus Brunson kararına ilişkin açıklama: Yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler

Casusluk gerekçesiyle yargılanan ABD'li casus papaz Andrew Craig Brunson'ın İzmir'de görülen davadaserbest bırakılmasıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "'Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. 'Rahip Brunson suçsuz yere tutuluyor' diyenler, sanırım hükümle suç isnadının sabit olduğunu anladılar." ifadelerini kullandı.

12 Ekim 2018 Cuma 19:15
AK Parti'den casus Brunson kararına ilişkin açıklama: Yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, "'Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. 'Rahip Brunson suçsuz yere tutuluyor' diyenler, sanırım hükümle suç isnadının sabit olduğunu anladılar." ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, terör örgütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk nedeniyle yargılanan ABD'li casus papaz Andrew Craig Brunson'ın İzmir'de görülen davada hükümle birlikte serbest bırakılmasıyla ilgili sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirmede bulundu.

'Yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler'

Yazıcı açıklamasında, "Çok konuşuldu ama daha çok konuşulacak bir dava dosyası: Rahip Brunson'la ilgili dava dosyası. 'Türkiye'de mahkemeler bağımsız değil' diyenler, yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. 'Rahip Brunson suçsuz yere tutuluyor' diyenler, sanırım hükümle suç isnadının sabit olduğunu anladılar." ifadelerine yer verdi.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2018 Cuma 19:15

YORUM YAZ

 • aa5 ay önce
  "yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler." buyurmuşsunuz.kim yargının bağımsız olduğunu görmüş.abd liler derseniz doğru olabilir.çünkü onlar c başkanına rağmen rahip bırakıldı yargı tarafsız diyebilirler.böyle demekle de sözde yargıyı taltif ederken c başkanını yermiş olurlar.siz de bu gözlükle görüyor olabilirsiniz.ama bu gözlük bizim için değil.biz bambaşka şeyler görüyoruz.bunları yazarsak belki çok üzülürsünüz diye daha çok konuşmuyor ama bir çok şeyi aklımızan geçiriyoruz.
 • hsyn2802hsyn28025 ay önce
  Yargı bağımsız mı? Bildiğin yargı ABD uşağı çıktı neyin bağımsızlığından bahsediliyor acaba.
 • nostalji nostalji 5 ay önce
  N e kadar inandırıcı bir açıklama ! ,. ...
 • M Ali KM Ali K5 ay önce
  öyle mi?
 • KahramanKahraman5 ay önce
  Onu benim külahıma anlatın yargı bağımsızmış size oyveren bu millete asla anlatamazsınız.Bindiğiniz dalı kestiniz
 • SelimSelim5 ay önce
  Tek bir şey söylüyorum. Bundan sonra seçimlerde görürsünüz bağımsız oyları. Bakalım bu kafa ile size oy veren bizler bundan sonra vercek mi. Resmen milletin aklı ile oynadınız. Yazıklar olsun.
 • muhittinmuhittin5 ay önce
  Hangi milleti kandırıp bu oyları alıyorlar o halde Fatoş Hanım?
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  gidin babanızı kandırın bu milleti kandıramazsınız 
 • Yuhh YalanabakYuhh Yalanabak5 ay önce
  Şaka mı ediyorsunuz. Millet yargının tamamen boyun eğdiğini gördü.
 • ömer ömer 5 ay önce
  evet yargının bir kez daha abd ye hizmet ettiğini cezayı sadece Türk vatandaşlarına verilebileceğini gördüler
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli5 ay önce
  Yargı kararını vermeden ABD neden uçak gönderdi alma?
 • yücelyücel5 ay önce
  Biz de gördük kimin bağımlı kimin bağımsız olduğunu, bir de küfreder gibi açıklama yapıyorlar.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş5 ay önce
  Yargının bağımsız olduğunu bir kez daha gördüler. yani bunun içinmi serbest kaldı. alıştıra alıştıra önce ev sonra serbest. 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019