AK Parti anket sonuçlarını açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 31 Mart yerel seçimlerine ilişkin yapılan anketlerin sonuçlarını paylaştı. Kurtulmuş, "Ankara ve İstanbul'da hiç bir problem görülmüyor. Ama tabi ki bu durum rehavet anlamına gelmiyor. Hiç bir ihmal yapmadan yolumuza devam etmememiz lazım" dedi.

10 Şubat 2019 Pazar 14:37
AK Parti anket sonuçlarını açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcıs Numan Kurtulmuş, seçimlere doğru yapılan anket çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Bundan sonra Meclis'te bir başkan seçilecek kimin ne olacağını da sayın Cumhurbaşkanımız verecektir. Meclisin çok güçlü olması önümüzdeki dönemin gereklerinden biridir.

Ben hiç bir şey demiyorum hayatım boyunca hiç bir göreve talip olmadım. Ortaya çıkacak istişareler sonucu bir karar verilecek.

O iddialara cevap verdi

Bir gazetede '2.7 milyon metrekare bir arazi sürpriz isimlerin isimleri çıktı' diyerek benim ismimi gündeme getirdiler. O zaman Selametköy diye bir yerde kardeşlerim ve benim üstüme hisseler kalmış, bizde yerini bilmiyorduk. Hemen gazeteyi aradım sağolsunlar 2 saat içinde gerekeni yaptılar. Arkadaş sor şunu meselenin aslı nedir diye bizde söyleyelim.

Kampanya tuttu. Sayın Cumhurbaşkanımız epeydir şunu söylüyor; İnsanların eğer gönüllerine girmiyorsanız hiç bir şeyin kıymeti yok. Gönül Belediyeciliği kampanyası uzun bir süre hazırlandı. Her gün her hafta için çalışmalarımız var.

"Başkanlardan adalet ve sadakat bekliyoruz"

Belediye Başkanlarımızdan şehri yönetirken adalet, emanet ve sadakat bekliyoruz.

Milletin paralarıyla okutmuşsun, pilot yapmışsın sonra bu namussuz adam kendi milletinin vatandaşının üstüne bomba yağdırıyor. Evet sadakati var ama nereye Pensilvanya'ya...

"Gerçekleşseydi, hükümet düşecekti"

7 Şubat 2012'den başlatmak lazım... Eğer o gün MİT Başkanımız ya da yardımcısı hanımefendi sorguya çekilmiş olsaydı hükümet düşecekti. Arkasından Gezi Parkı olayları arkasından 17-25 Aralık olayları... Arkasından 15 Temmuz darbe girişimi teşebbüsü arada yaşadığımız kur maniplasyonlarını bir tarafa bırakarak söylüyorum. Bir tanesi her hangi bir Avrupa ülkesinde olsaydı hükümet düşerdi. Bütün buralarda milletin cesaretiyle kararlılığıyla sayın Cumhurbaşkanımızın feraseti ve liderliğiyle Türkiye kendi iradesine sahip çıkmıştır.

"Türkiye'deki siyasilerden destek alıyorlar"

Türkiye'nin bekasına kast edenler Türkiye'deki siyasilerden destek alıyorlar... Kontrollü darbe demek, 1960 darbesini desteklemekten başka bir şey değildir.

Bizim arkamızda milletin gücünden başka bir güç yok. Biz Türkiye'de milletin gücünden başka bir güç tanımıyoruz.

Bu seçimde aman başka bir sonuç ortaya çıkarsa aman sistem biter falan demiyoruz. Bu yerel seçim Türkiye'nin beka sorunlarının devam ettiği bir zamanda oluyor...

Şu terör örgütüyle aranıza bir mesafe koyun. Maalesef HDP yönetimi ile olan problem buradadır. Yoksa diğer tüm partilere oy verecek insanların oyu eşitti. HDP ile HDP'li seçmeni ayırıyoruz.

Tunç Soyer açıklaması

Tunç Soyer ile ilgili esas problem İzmir'in başına getiriyorsunuz... Gençlik yıllarımızın hafızlarında son derece kötü karanlık bir zulüm düzeni... Bu düzenin kritik isimlerinden biri de Nurettin Soyer. CHP'nin hatası böyle bir hatırlatmayı böyle bir şeyi yapmasıdır. Bunu bilinçli bir şekilde yaptılarsa eyvah...

Tunç Soyer, sahip çıkıyor gurur duyduğunu ifade ediyor bunları yapmasaydı tartışılmazdı.

Ankara ve İstanbul

Ankara ve İstanbul'da hiç bir problem görülmüyor. Ama tabi ki bu durum rehavet anlamına gelmiyor. Hiç bir ihmal yapmadan yolumuza devam etmememiz lazım. Hiç bir dakikayı boş geçirmeden canla başla çalışıp gayret edeceğiz.

Adaylar çekilebilir

Bazı kritik illerde hangi partinin adayı öne çıkıyorsa diğer parti adayını çekebilir ama bu çok kısıtlı ve sınırlıdır. Bir kaç ilimizde söz konusu bir durumdur.

Anket sonuçları

Anketlerde AK Parti'nin bu seçimlerde en ufak bir sıkıntısı yok. Seçim sonuçlarında da açık ara birinci parti olarak çıkacak. Geçtiğimiz dönem aldığımız oyların üstünde oy almayı planlıyoruz.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Şubat 2019 Pazar 14:37

YORUM YAZ

 • muhammedul eminmuhammedul emin8 ay önce
  Birilerinianlamak mümkün değil.Beyin fırtınası geçiriyorlar herhalde. partileri darman duman, toz bulutundan önlerini göremiyorlar,galiba kafaları güzel olsa gerekki ak partinin dağılacağından bahsediyorlar. işte tamda burada gülmek gerekiyor.
 • ALİ ARASALİ ARAS8 ay önce
  SEÇİM GÜNÜ MÜHRÜ OY PUSULASINA DEĞİL TÜM TERÖR ÖRGÜTLERİNE,ONLARA SEMPATİ İLE BAKANLARA,ABD VE ONUN TÜRKİYE DE Kİ İŞBİRLİKÇİLERİNE VURUR GİBİ VURACAĞIM.AYRICA YAAV OLACAKSIN YADA AVCI AMA SAKIN AVI AVCIYA GÖTÜREN KÖPEK OLMAYACAKSIN.
 • Ahmet Ahmet 8 ay önce
  AKP de sıkıntı başladı. Tayyib'in dediği gibi metal yorgunluk başladı CHP 3 büyük şehri alır.
 • komünistkomünist8 ay önce
  akpliler boşuna yırtınmasın, ortalığı karıştırıp tabanımızı koruyalım diye, ortalıkta rahatsız olanlar zaten sizin tabanınız, iyi partili chplisi hdplisine ideolojik çatışmaya sokamazsınız geçti o devir,
 • ademadem8 ay önce
  sayın kurtulmuş dan öğrenmeyi çok istediğim mesele Harun _Karun meselesi ne oldu..bir açıklama yapsada millet olarak neyin ne olduğunu ogrensek......
 • BaşoğluBaşoğlu8 ay önce
  Ankara'da sıkıntı görünmüyor öyle mi? Kendinizi kandırın lakin millete algı yapmaya kalkmayın. Artık yemezler. Ankara artık aleyhinize TAMAM.
 • HaloHalo8 ay önce
  Niğde de akparti ya da MHP adaylarından biri cekilmezse iyi parti kazanır.
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
  25 kuruşluk naylon parti olmuş akp. akp eski akp değildir pili bitmiş maskesi düşmüştür
 • RemziRemzi8 ay önce
  Tabi ya ekonomikdurumumuzdaki parlaklığı goremiyenlerin gözüne gözlük lazım neymiş biber 12 lira olmus.Yeşil biber alamiyorsan pul biber al.Kaşığın ucuyla at yemeklerin lezzetlensin
 • perşembenin gelişiperşembenin gelişi8 ay önce
  referandumda ne olduysa, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ne olduysa yine aynısı inşallah olacak
 • Rabia Zafer Rabia Zafer 8 ay önce
  Kazanan AK Parti Olacak. Şer İttifakı Kaybedecek. Hiç Şüphesiz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019