Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı o parti liderine başdanışman oldu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem seçim kampanyalarında da görev alan stratejist Atılgan Bayar, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın danışmanı oldu.

20 Eylül 2019 Cuma 19:13
Ahmet Davutoğlu'nun eski danışmanı o parti liderine başdanışman oldu

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, stratejist Atılgan Bayar ile çalışacağını sosyal medya hesabından duyurdu.

Bir dönem dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu’nun seçim kampanyalarında da görev alan stratejist Atılgan Bayar, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı ve Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal ile çalışacak.

Başdanışman olarak birlikte çalışacağız

Bayar ile çalışacağını sosyal medya hesabından duyuran Uysal mesajında, "Atılgan Bayar ile önümüzdeki süreçte kurumsal bünyemizde ‘Başdanışman’ olarak birlikte çalışacağız." dedi.

Gültekin Uysal, Twitter hesabından şunları yazdı:

"Türkiye ve hızla değişen dünyayı, yaşanan tarihsel dönüşümleri sağlıklı bir entelektüel ve stratejik akılla okuyan kıymetli dostumuz sayın Atılgan Bayar ile önümüzdeki süreçte kurumsal bünyemizde ‘Başdanışman’ olarak birlikte çalışacağız. Kendisine kabulü için çok teşekkür ederim."

"Danışmanlık hizmeti ile katkıda buluncağım"

Gültekin Uysal’ın bu mesajına teşekkürle karşılık veren Atılgan Bayar, "Türkiye’nin geleceğini kuracak Sayın Gültekin Uysal’a danışmanlık hizmeti ile katkıda bulunmaya çalışacağım. Kendilerine teveccühü için teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

DP'yi güzelledi

Bayar, paylaşımlarının devamında şunları yazdı:

"Devlete beka; otoriterlikte, içe kapanmada, antidemokratik uygulamalarda aranmaz. Devletin bekası; demokrasi, özgürlükler, hukuk, refah ve yatırımlardadır. Demokrasi varsa, devletin gücü vardır. Demokrasisi olmayan devletlerin ayakta kalamadıklarını geçtiğimiz 30 yılda gördük. Türkiye devleti ve milletinin ihtiyacı, demokratik zeminde birliktir. Bekamızın sigortası budur. Anahtarı da Demokrat Parti’dir. Sayın Gültekin Uysal'ın çizdiği sınır net her renkten demokratlar, renkleriyle birlikte bir yana; otoriterler, zalimler, oligarklar öte yana... Bu yeni mücadele döneminin anahtarı da gençliktedir. Arkaik siyaset formlarının gençlere dayatılmasına Demokrat Parti engel olacaktır. Kadın dövenlerin, zayıfı ezenlerin, antidemokratların, maşistlerin, faşistlerin Demokrat Parti'de yeri yoktur. Çünkü Demokrat Parti her kimliğe ve renge, demokratlık tabanında duruyorsa açıktır. Bu partinin sahibi, demokrat kürtler, demokrat ülkücüler, demokrat sosyalistler, demokrat Atatürkçüler, demokrat liberallerdir... Demokrasi düşmanları dışında herkese açık olan bu parti, birikimini yeni nesil siyaset ile birleştiriyor. DP il, ilçe, belde teşkilatlarının kapılarını çalın ve üye olun. DP’nin Türkiye’nin geleceğini bir lider sultası ile değil, bizzat sizlerin katkılarıyla beraber kurmak isteyen, kendisini milletten ve gençlikten yalıtmamış bir Genel Başkan’ı var."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Eylül 2019 Cuma 19:13

YORUM YAZ

 • ŞAHANŞAHAN23 gün önce
  BUNLARDAN BIR ŞEY OLMAZ.BUNLARA CUMHURBAŞKANLIĞI,BAŞBAKANLIK,BAKANLIK KİMİN SAYESİNDE OLDUKLARINI BİLMİYORLAR SİZDEN HİÇ BİRŞEY OMAZ. ALLAH R.T.ERDOGANA GÜC VERSIN AMİN
 • Türkay akbasTürkay akbas23 gün önce
  Gemi su almaya başladı ekmekleri kesildi yeni denizlere yelken açıyorlar
 • SelmanSelman24 gün önce
  Ilaveten, bu yazar bozuntusu sozde danisman ozde ise onun bunun elemani olan atilganin, 31 mart yerel secimleri oncesinde dile getirdiği "kehanetlerinden" biri aynen soyleydi! "Dindarlar ve laikler; Kürtler ve Türkçüler bir BİRLİK HAREKETİ içerisinde birbirlerinin özgürlüklerinin sigortası olacaklar." Euzu billa... Lbgt hareketine de destek olan bu onun bunun elemani, bu ulkedeki muslumanlar ile laik musrik kemalistlerin, kendi gelecekleri icin, birbirlerinin sigortasi olacağını söylüyor:) Aslinda aldigi talimata binaen bunu dikte ediyor onun bunun elemani! La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. Yahu hadi bu ulkedeki batil ehli, bu vb zindiklara inanip pesinden gidebilir, anladik! Peki kendini islam a ve muslumanliga nispet edenlere ne oluyor? Sizin ne isiniz var bu vbleri ile? Yoksa sizde mi munafiksiniz??? HasbinAllah ve nimel vekil...
 • Leyla 0Leyla 024 gün önce
  Hiç demokrat görmeseydik bayağı inanacaktık .Bu herif ortaya çıkmasaymış demokrat yoksunu olarak obur dünyaya gidecekmisiz oylar hemen buraya. Demokrasiden anlayan varsa buraya .bir daha ya buluruz ya bulamayızbu fırsatı kaçırmamalıyız. Ben şahsen bu sözlerinden bayağı etkilendim .tavsiye ederim ..
 • SelmanSelman24 gün önce
  Aman Ya Rabbim! Tipki ahir zaman yoneticilerinin vasiflarinin konu alindigi ilgili sahih hadise konu sahislar gibi! Subhan Allah... Al birini vur otekine! Hadi Davutoglunun akademik ve siyasi kariyeri var! Peki bu atilgan denenin nesi var da bizim ... lakabli davutoglu bunu danisman yapmis acaba??? Allahu Alem bu da son moda sozde danisman taifesindendir! Son moda danisman taifesinin en temel ozelligi, basta Yahudiler olmak uzere ABD ve genel itibariyla Bati dünyası nezdinde saglam baglantilara sahip olmaktir. Hatta bu baglantilar oyle saglamdir ki, bazen bu sozde danismanlar bile danisman olduklarını unuturlar:))) La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbinAllah ve nimel vekil...
 • Serdar ŞimşekSerdar Şimşek24 gün önce
  Dini bilgisiSıfır olan bir nesilden herşey beklenir.Bu yobazlık değil çocuğa ALLAH sevgisinin daha çocukken vereceksin ondan sonra Amerika'ya gönder korkma,eğer yüce ALLAH sevgisini çocukken vermezsen anayıda-babayıda-kardeşinide keser.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019