• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Abdullah Ağar'dan çarpıcı 'Yunanistan' açıklaması: Bu işin sonu savaşa kadar gider!

Yunanistan'ın düşmanca tavrını değerlendiren Abdullah Ağar, bu işin sonunun savaşa kadar gidebileceğini söyledi ve "Yunan pilotunun gemimizin radarlarını kitlemesi, Yunan komutanın ve siyasilerinin açıklamaları yeteri kadar ortamı germiş durumda. Yunanistan şunu bilmeli: Bu işten kendileri çok zararlı çıkar." dedi.

Yeniakit Publisher
2019-12-10 20:04:00 -
Abdullah Ağar'dan çarpıcı 'Yunanistan' açıklaması: Bu işin sonu savaşa kadar gider!

Kurtuluş Savaşı'nın ardından 100 yıl sonra dünyanın egemen güçleri yeniden Yunanistan kartını oynamaya başladı. Türkiye'nin Akdeniz'de tüm dengeleri bozmasının ardından Yunanistan ABD, İsrail ve Batı'nın emriyle Türkiye'ye karşı haddini aşan işler yapmaya başladı. 

Güvenlik ve Strateji Uzmanı Abdullah Ağar şu ifadelerde bulundu:

Temel sorun şurada: Yunanistan, Güney Kıbrıs Türkiye’yle karşı karşıya kaldığı ötekileştirme, yalnızlaştırma operasyonundan fırsatçılık yaparak kendilerine pay biçiyorlar. Bunu yaparken de tek başına yapmıyorlar. Bu Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesiminin gibi gözükse de aslında bunların Proxy olarak kullanılması olayıdır. Bu iki devlet üzerinden Doğu Akdeniz’deki planlarını uygulamaktadırlar. AB ülkeleri var, Mısır ve İsrail var. Bir de bunlarla iş yapan Körfez Arapları var.

"Yunanistan sadece kullanışlı bir devlet"

Sadece bu Yunanistan’ın şımarıklığı kendisinden kaynaklı değil. Bir diğer taraftan da uluslararası hukuku kendi çıkarları adına kullanacak partnerleri var. Özellikle Doğu Akdeniz’deki durumlarla ilgili çalışma 1990’lara dayanır.

Burada çok boyutlu bir fotoğraf ortaya çıkar. Yunanistan’ın bu tavrı aynı Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’nun işgalinde olduğu gibi Proxy bir devlet olarak karşımıza çıkıyor. Burada vekil devlet olarak Yunanistan kullanılıyor.

"Bu işin sonu savaşa kadar gider"

Burada ne iş nereye gider? Çatışmaya, iki devlet arasındaki savaşa kadar gider. Türkiye’nin boğulmaya çalışıldığı bir fotoğraf var. Türkiye bunu kabul edebilir mi? Türkiye kimseden bir şey talep etmiyor. Kimsenin toprağında gözü yok. Ama diğerlerinin var. Şu anda Türkiye’yi hem karadan hem denizden abluka altına almaya çalışıyorlar. Yunan pilotunun gemimizin radarlarını kitlemesi, Yunan komutanın ve siyasilerinin açıklamaları yeteri kadar ortamı germiş durumda. Yunanistan şunu bilmeli: Bu işten kendileri çok zararlı çıkar.

Kaynak: Haber7

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sezgin

1829'da Rumlara kaptırdığımız ecdad yadigarı topraklarımızı Mora'yı geri almanın zamanı geldi.
 • Yanıtla

Mehmet

İnşaallah yunanla savaşırızda en az bir yunan öldürmek nasip olur
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23