• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AB'den söz alan Kılıçdaroğlu'na tokat gibi sözler

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''İktidar olduğumuzda ilk yapacağımız işlerden birisi Suriyelileri Suriye'ye kardeşçe göndermek olacaktır. Kim finanse edecek? Avrupa Birliği'nden alacağız, bana söz verdiler'' sözlerine tokat gibi bir cevap verildi.

Yeniakit Publisher
2021-06-25 02:17:00 -

"Milletim bana söz veriyor, oyumu sana vereceğim diye, ona kimse itiraz edemez" diyen Şahin, "Avrupa Birliği bana söz verdi derseniz, bu yanlış anlaşılır. Çünkü sizin yürütme gücünüz yok şu anda. Her hangi bir şekilde ülke yönetiminde söz sahibi değilsiniz. Ama olası iktidarınızı, AB ile bugünden onlarla masaya oturduğunuzu söylüyorsunuz. Biz biliyoruz ki bu Avrupa Birliği, bir şey almadan hiçbir şey vermez. AB bugün bize neden tepki gösteriyor. Doğu Akdeniz'den çekilmemizi istiyor. Kıbrıs'ta soydaşlarımızın değil, Rum tarafının öncelenmsini istiyor. Türkiye'nin buna ses çıkarmamasını istiyor. Dolayısıyla bu Avrupa Birliği bizden çok fazla şey istiyor. biz tarihin bu döneminde onların hiçbir talebini yerine getirmiyor, tersine kendi taleplerimizi önceliyoruz. Kemal Bey'in de olur da bir gün iktidar olursa bu realiteyi göreceğini ve ona göre hareket edeceğini ümit ediyorum" ifadelerini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu ne demişti

Partisinin grup toplantısında konuşan CHP Lideri “Hafta sonu Gaziantep’deydik. Antep’te Suriyelilerden büyük şikâyet var. Irkçılık yapmıyorum, onların evlerini yapacağız, yollarını, köprülerini, hastanelerini, her şeylerini yapacağız. Bizim müteahhitler yapacak. Kim finanse edecek? Avrupa Birliği’nden alacağız. Göçten mi şikâyet ediyorsun, o zaman bunun maliyetini karşılayacaksın; bana söz verdiler. O zaman ‘Kardeşim güle güle’ diyeceğiz, davulla zurnayla kendi ülkelerine göndereceğiz ve Suriye’de barışı sağlayacağız, bütün Ortadoğu’da barışı sağlayacağız. Herkes bir yere not yazsın; görecekler bunu" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ibrahim

seni ve yalakalarini gondermek lazim turkiyeden
 • Yanıtla

Putsavar

fasist mezhepci kamal. neden yahudileri ermeniler ve yunanlari kendi evlerine göndermiyon?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23