• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'den yeni darbe fısıltısı! Kimin yapacağını yazdılar

Gazeteci Hüseyin Gülerce, bugünkü "Mesele, siyasî ayak tartışması değil…" başlıklı yazısında “FETÖ’nün siyasî ayağı” tartışmasının, İlker Başbuğ ve Kılıçdaroğlu tarafından açılması tesadüf mü?" diye sordu. CIA'in yan kuruluşu RAND Corporation’ın son raporunda, yeni darbeden bahsedildiğini belirten Gülerce, “bir darbenin, yeni sivil-askeri yapıdan ve Akar’ın uygulamalarından rahatsız olanlar tarafından yapılabileceği" ifadelerinin geçtiğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-02-15 11:50:00 - 2020-02-15 11:50:58
ABD'den yeni darbe fısıltısı! Kimin yapacağını yazdılar

FETÖ'nün siyasi ayağı tartışması gündemdeki yerini koruyor. Bir dönem FETÖ’nün içinde önemli görevler üstlenen Hüseyin Gülerce, "Mesele, siyasî ayak tartışması değil…" başlıklı yazısında uyarılarda bulundu.

Siyasi ayak tartışması gündemi değiştirmekten ibaret

17-25 Aralık FETÖ yargı darbe girişiminden sonra bu yapıyı terkeden Gülerce, İlker Başbuğ ve Kemal Kılıçdaroğlu'un bu sözlerle hedef aldı:

"İhanet içendedirler, çünkü hain belli; FETÖ... İhanetin ortayla çıktığı tarih belli; 7 Şubat 2012, MİT krizi. Bu tarihten itibaren 15 Temmuz’a giden yolun taşlarını döşeyenler de belli, Kılıçdaroğlu CHP’si ve TSK’daki cuntacılar. Hal böyle olunca “siyasî ayak tartışması” bir şaşırtmacadan, gündemi değiştirmekten ibaret."

Meselenin siyasî ayak tartışması olmadığını savunan Gülerce, darbe ihtimalinin yeniden konuşulmaya başlandığına dikkat çekerek yazısına şöyle devam etti:

CIA'nın yan kuruluşunun raporunda darbe fısıldandı

"İşte ABD Savunma Bakanlığı’na araştırma raporları ve analizler hazırlayan RAND Corporation’ın son raporunda, “ABD, Erdoğan’a karşı muhalefetle iş tutmalıdır” deniyor.

YAŞ’ın, önceden asker ağırlıklı bir yapıdayken şimdi sivil ağırlıklı bir yapıya dönüşmesinden duyulan rahatsızlığın altı çiziliyor.

Askeriyede orta kademe subaylar arasında rahatsızlık olduğu ve “bir darbenin, yeni sivil-askeri yapıdan ve Akar’ın uygulamalarından rahatsız olanlar tarafından yapılabileceği” iddia ediliyor.

Hala FETÖ’cülere ağıtlar düzen vicdansızlar; darbeden bahsediliyor, darbeden…

15 Temmuz’un ardındaki ABD, yeni bir darbe ihtimalini fısıldarken, “FETÖ’nün siyasî ayağı” tartışmasının, İlker Başbuğ ve Kılıçdaroğlu tarafından açılması tesadüf mü?

Bir savaş var. Bu savaşta arada durulmaz, “bırakın tartışmayı” denmez.
Tartışma yok, şer cephesinin saldırısı var. Yerini belli etmeyen, başka hesapların içinde demektir…

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Torinolu Şaban

Eylenceli bir durum söz konusu.
 • Yanıtla

Yasin

Net Söylüyorum;15 Temmuz da Dışarı Çıktık Diye işden kovulduk kimsenin umrunda olmadı,dalga geçiyorlar,tiyatro diyorlar,Hep alt alındı i,yönetimden Kimse yokmuydu diye soruyorlar,Sonuç;Neredeyse Kavga etme durumuna geliyorum.Bir Daha girişim olursa Kendi adıma asla çıkmam.15 Temmuz Gecesi gece gündüz zam basılsın vatandaş a yüklensin diye sokaklara çıkmadım.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23