Abbas, Kral Selman ile görüşecek

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail’in Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkeleri ile ilişkilerini geliştirmek amacıyla Twitter'daki "İsrail Körfez'de" hesabını yeniden aktifleştirmesinden sonra Suudi Arabistan kralı Selman ile gourşmek üzere Riyad’a gitti.

12 Şubat 2019 Salı 00:32
Abbas, Kral Selman ile görüşecek

Münübe Yılmaz

Filistin haber ajansı Wafa’nın haberine göre, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Suudi Arabistan kralı Selman ile görüşmek üzere Pazartesi günü Riyad’a gitti. Abbas’ın Riyad ziyareti, İsrail’in Suudi Arabistan ve diğer körfez ülkeleri ile ilişkilerini geliştirmek amacıyla Twitter'daki "İsrail Körfez'de" hesabını yeniden aktifleştirmesinden sonra geldi. Son zamanlarda Körfez ülkeleriyle diplomatik ilişkiler kurmayı hedefleyen İsrail hükümetinin attığı adımlardan sonra Riyad’a giden Abbas’ın, Kral Selman ile olan görüşmesinde mevcut politik meseleler ile Filistinliler’in maruz kaldığı tehlikeler hakkında konuşacağı kaydedildi. Abbas’ın Riyad’a Filistin Özgürlük Hareketi’nin temsilcisi Saeb Erekat ve Hussein al Sheikh ile Riyad’a vardığı ifade edilirken, heyetin Prens Selman ile görüşüp görüşmeyeceğine dair bilgi verilmedi. Suudi Prens Selman, daha önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Filistin-İsrail barışına yönelik hazırladığı planı kabul etmesi konusunda Mahmud Abbas ve Filistinli yetkililere baskı yapmıştı.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 00:32

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    19 Ekim 2019