• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

6284 zulmü önce yuvasını sonra hayatını yaktı!

Hatay Valiliği önünde bu sabah saatlerinde kendisini ateşe veren vatandaş kaldırıldığı hastanede kalp krizi geçirerek vefat etti. Valilikten yapılan açıklamada 2 çocuğu bulunan vatandaşın, sosyal hizmetlerden destek aldığı, çocuklarının da şartlı eğitim ve sağlık hizmeti aldığı vurgulandı. Vatandaşın, hakkında uzaklaştırma cezası bulunduğu ve eşinden boşandığı belirtildi. 6284 sayılı yasanın yuvaları bozmakla birlikte insanların hayatını ters yüz ettiği bir kez daha ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2020-02-07 21:40:00 - 2020-02-08 01:03:42
6284 zulmü önce yuvasını sonra hayatını yaktı!

Bu sabah Hatay Valiliği önünde bir vatandaş üzerine benzin döküp kendisini ateşe vermekle tehdit etmişti.

Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü olay yerine gelip intihar girişiminde bulunan Adem Yarıcı'yı ikna etmeye çalıştı.

Ancak Yarıcı bir anda çakmağı yakıp üzerindeki benzini tutuşturdu.

“Çocuklarım aç, iş istiyorum anlamıyor musunuz?” üzerine benzin döken Adem Yarıcı’nın kendini ateşe vereceğini söylemesi üzerine olay yerine gelen Hatay İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ve Valilik Özel Kalem Müdürü geldi.

Yetkililer, Yarıcı ile konuşup ikna etmeye çalıştı. İkna çabaları sürerken Adem Yarıcı cebinden çıkardığı çakmakla kendini ateşe verdi.

Alevler içinde kalan Adem Yarıcı’ya, valilikte görevli polisler, yangın tüpleriyle müdahale edip söndürdü. Güvenlik güçleri daha sonra da Yarıcının elini yüzünü yıkadıktan sonra ambulansla hastaneye sevk etti.

Ancak vücuduna yapışan elbiseleri sağlık ekipleri tarafından kesilerek çıkartılan Adem Yarıcı kaldırıldığı hastaneden, yanık ünitesi bulunan bir başka hastaneye sevk edildiği sırada geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.

Şahıs 6284 mağduru çıktı

Yarıcı'nın vefatı sonrasında Valilikten yapılan açıklamada, "Valilik personelinin müdahalesiyle yanmaktan kurtarılan vatandaşın hayati tehlikesi bulunmamakta olup gerekli tüm müdahaleler valiliğimiz tarafından yapılarak hastaneye sevk edilmiştir. Kendini yakma girişiminde bulunan vatandaşın 2 çocuğu bulunmaktadır. Sosyal hizmetlerden sosyal ekonomik destek yardımı, çocukları için şartlı eğitim yardımı ve şartlı sağlık yardımı almaktadır. Vatandaş, eşinden boşanmış ve uzaklaştırma cezası almıştır. Psikolojik rahatsızlıkları nedeniyle daha önce de kendini yakma teşebbüsünde bulunmuştur." denildi.

Kendisini ateşe veren Adem Yarıcı'nın valilik personeli tarafından ilk müdahalesi yapıldıktan sonra gerekli tıbbı müdahale için Hatay Devlet Hastanesi'ne sevkinin sağlandığı aktarılan açıklamada, "Hatay Devlet Hastanesinden Mersin Devlet Hastanesi yanık ünitesine sevk edilmek üzere giderken Hatay Dörtyol ilçesi mevkisinde ambulansta geçirdiği kalp krizi sonucu tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetmiştir. Vatandaşımıza Allah'tan rahmet, acılı ailesine sabır ve baş sağlığı dileriz" ifadesi kullanıldı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

CVB

CO CN HCN HSO2 GİBİ HİPOKSİ AJANLARI, SİNİRLLERİ ÖLDÜRÜR VE KALP KRİZLERİNİN %99 SEBEBİDİR.
 • Yanıtla

....

kahrolsun kafir yasalari.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23