1,9 milyon Müslümanı toplama kampında tutacaklar!

Hindistan'ın ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon Müslüman’ın gözetim altında tutulacağı en az 10 toplama kampı inşa ettiği öğrenildi. 3 bin kişi kapasiteli kamplar yüksek duvarlarla çevrili olacak.

12 Eylül 2019 Perşembe 07:23
1,9 milyon Müslümanı toplama kampında tutacaklar!

Hindistan, ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakarak vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon kişinin gözetim altında tutulacağı toplama kampları inşa ediyor. İngiltere merkezli Independent gazetesinin haberine göre, Yeni Delhi yönetimi, Assam eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) tarafından oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında kalan çoğu Müslüman 1,9 milyon kişi için gözetim kampları kuruyor.

En az 10 kamp inşa edilecek

Haberde, en az 10 toplama kampının inşa edileceği, kampların her birinin üç bin kişi kapasiteli ve yedi futbol sahası büyüklüğünde olacağı belirtildi. Yüksek duvarlarla çevrilmesi planlanan kamplarda okul ve hastanenin de bulunacağı, güvenlik güçlerinin devriye gezeceği bildirildi. Pakistan Başbakanı İmran Han, geçen hafta yaptığı bir açıklamada, Hindistan’da Modi hükümetinin Assam eyaletindeki 2 milyon Müslümanı Hint vatandaşlığından çıkarmasını “etnik temizlik” olarak değerlendirmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 07:23

YORUM YAZ

 • selim ustaselim usta6 gün önce
  yaziklar olsun be tüm müslümanlara, banada yaziklar olsun sizede yaziklar olsun (Esad Cosan)Selahattin Eyyübiler nerde, Fatihler nerede????
 • eymeneymen7 gün önce
  putperest kafirlerden başka ne beklenirdi ki.. pislik içinde yaşıyorlar.. pislikleri içinde boğulacaklar..Allah'ın azabı pek yakın..
 • ihsanihsan7 gün önce
  bu hint kafiri ne yapıyor ya bm insan hakları nerde abd ab nerde
 • FeritFerit7 gün önce
  Bizde de var, üzbinlerce Suriyelinin kaldığı kamplar..
 • tarıktarık7 gün önce
  ALLAH IM BİZ BAŞARISIZ OLDUK AYETİNDE BİZİM ELİMİZDEN ONLARIN CEZASINI VERMEK İSTEDİĞİNİ SÖYLÜYORDUN ANCAK BİZDE O YÜREK YOK BİZDE BİZE FAYDADA YOK ....
 • Abdullah MuratAbdullah Murat7 gün önce
  İslam ile yönetildiğini iddia eden ülkeler müslümana vize ve oturma izni uygulaması yapamaz Müslüman Allahın mülkü olan arzda serbest dolaşım hakkına sahiptir Bu insanların uydurduğu büyük bir zulümdür. Müslüman müslüman kardeşini kafire teslim edemez. Zayıf müslümanların kafirler tarafından zulme uğratılıyor olması savaşma sebebidir(niye savaşmayacaksınız ayeti). Bir müslümana savaş yazılmış ise o ahireti bunun mesuliyeti ile gidr Dünyada ise savaştan kaçmanın sonuçları vardır. Kalbin mühürlenmesi ve anlamaz olmaktır. Kötülüklerin düzeltilmesi direk imanı bir konudur Gücün nisbetine olana olacağa birşey yapmıyorsan imansızlıkla aynıdır. Müslümanlar için ben savaşmam diyen ateistler vardır Bunlarla esas aynı cephede bir müslüman savaşamaz Hristiyan yahudileri dost edinen onlardandır. Doğru bir savaş yapılmaz ise Allahın sınırları korunmaz ise Allahın yolunda olunamaz Allahın yolunda olunmasının ilk şart dini Allaha has kılmaktır din ibadetten ibaret değildir Adaleti Allahın hükümleriyle sağlamamak küfürdür Burada laikliktir. dinsizliktir. ebedi cehennemlik olmak demektir zulüm demektir bozgunculuk demektir. Önce Allahın hükümleri geitirilmeli mücadelemiz ise islamı yaşamak ve fethedilen yerlerde dini Allaha has kılmak olmalıdır Bu yolda mücadele vermek büyük mükafatlara ve şehitliğe vesiledir. Kafirleri müttefik edinmek müslümanlarla savaşmayı göze almak ise Allah yolundan diskalifiye eder ve tağut yolunda Allahın gadap etttikleri yolunda bozgunculuk yolunda savaşa dönerki bu kafirlerin savaştığı yoldur Dost ve düşman kurana göre tanımlanmalıdır. Yanlış dostluk ve düşmanlık dinden çıkarır Allahın hükümlerini istemeyen o hükümlere teslim olmuş anlamındaki müslüman değildir Allahın hükümlerini getirme mücadelesinde engelleyici her unsur gerçek ve büyük bir düşmandır
 • egelivatanseven@gmail.com[email protected]7 gün önce
  Allahım bizleri istediğin gibi yasat ..zalimler için yaşasın cehennem.
 • Çok aciÇok aci7 gün önce
  Islam dünyası diye bir dünya yokk sadece müslümanların yaşadığı coğrafyalar var bir islam ülkesi soyleyinki hapishaneleri dolu olmasın.. Bu dünya saltanatı hırsı ne boktan seymis

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019