12 Eylül’ün yıl dönümünde şok iddia! ‘Ulusalcı darbeci damar TSK’da varlığını sürdürüyor’

Milli iradeye karşı 39 yıl önce gerçekleştirilen 12 Eylül 1980 askeri darbesini yeniakit.com.tr’ye değerlendiren Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, “Ulusalcı ve darbeci damar TSK içinde varlığını sürdürüyor. Bunlar, dışarıdan destek ve talimat alan yapılardır. Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen hemen hemen bütün darbe ve darbe girişimlerinde bu ‘ulusalcı yapı’ yer almıştır. Günümüzde bu yapı büyük tehdit ve tehlike arz etmektedir.” dedi.

12 Eylül 2019 Perşembe 19:07
12 Eylül’ün yıl dönümünde şok iddia! ‘Ulusalcı darbeci damar TSK’da varlığını sürdürüyor’

 Murathan Seyitoğlu  Ankara 

Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, 12 Eylül 1980 darbesinin yıldönümüne ilişkin yeniakit.com.tr’ye konuştu.

“Türkiye’de artık darbelerin gündeme getirelemeyeceği sürece geldik”

Darbelerin hiçbir gerekçesinin ve bahanesinin olamayacağına dikkat çeken Mustafa Hacımustafaoğlu, “Türkiye, her on yılda bir darbe veya darbe girişimiyle karşı karşıya kalmıştır. TSK’nın yönetime el koyduğu, TSK’nın yönetime el koymasına hiçbir iradenin ‘dur’ diyemediği bir dönemden artık darbelerin gündeme dahi getirelemeyeceği bir tarihi sürece geldik. Türkiye’nin nereden nereye geldiği noktasında bu çok önemli bir durumdur.” şeklinde konuştu.

“Artık hiç kimse, darbe girişimine yeltenemez”

12 Eylül, 28 Şubat ve son olarak gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe ve işgal girişimini yapan hainlere karşı yargının hesap sorduğunu hatırlatan Hacımustafaoğlu, şöyle konuştu:

Türkiye’nin darbecilere hesap sorabiliyor olması geleceğimiz bakımından çok önemli bir gelişmedir. Bundan sonra bu ülkede hiç kimse TSK’nın gücünü ve imkanını kullanarak darbe girişimine yeltenemez, bunu düşünemez bile. Üzerinden 39 yıl geçen 12 Eylül 1980 askeri darbesini bu yönden değerlendirmek önemlidir.

“Darbeci ‘ulusalcı kanat’ TSK’da varlığını sürdürüyor”

1960’da TSK içerisine ‘ulusalcı ve darbeci’ bir kanadın yerleştirildiğini hatırlatan Emekli Hava Albay Mustafa Hacımustafaoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

Ulusalcı ve darbeci damar TSK içinde varlığını sürdürüyor. Bunlar, dışarıdan destek ve talimat alan yapılardır. Bugüne kadar Türkiye’de gerçekleştirilen hemen hemen bütün darbe ve darbe girişimlerinde bu ‘ulusalcı yapı’ yer almıştır. Günümüzde bu yapı büyük tehdit ve tehlike arz etmektedir. 12 Eylül, 28 Şubat ve 15 Temmuz’u gerçekleştirenler nasıl hesap vermiş ve veriyorsa aynı şekilde yeni bir girişim sırasında da bunlara suçüstü yapılacağı aşikardır. Günümüzde de darbeyi düşünen hevesliler olabilir. Türkiye’de yeni bir darbe macerasına karşı milletimiz sürekli uyanık olmalı ve hainlere asla fırsat vermemelidir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Eylül 2019 Perşembe 19:07

YORUM YAZ

 • dürüstdürüst6 gün önce
  Var olduğuna şükredelim,aksi halde her 2-3 yılda bir bir cemaat darbe yapar diğerinin kökünü kazır mazlum müslüman kesim perişan olurdu.
 • abdullahabdullah6 gün önce
  DIŞARIDAN DESTEK VE TALİMAT ALANLAR "ÇAKMA ULUSALCI, ÇAKMA ATATÜRKÇÜ, ÇAKMA VATANSEVERDİR"... orjinali gerçek NATOTÜRKÇÜ, maaş-silah-eğitim vs her türlü sponsorluğunu Türk Milletine yaptıran ABD/NATO VESAYET MİSYONERLERİ VE CASUSLARI, ABD/NATO vatanseverleridir!adı ister ergenekon Gladyo-A, ister fetö Gladyo-B isterse BAŞKA ŞEY olsun farketmez hepsi aynıdır, şeref ve onur mu, geçiniz?
 • takataka6 gün önce
  İster ulusalcı ister NATO'cu deyin bu ülkedeki en büyük vatan hainleri darbe yaparak veya darbecilerin postallarını yalayarak, bu ülkeyi her 10-15 yılda bir satanlardır. Bu ekip tüm bürokraside (ordu, yargı, istihbarat, üniversiteler), özel sektörün üst kademelerinde, vakıf ve derneklerde güç ve etkinliğini bu gün de aynen sürdürmektedir. Üst akıl ve küresel sermaye bu ülkenin formatını bu şekilde atmış durumda. Bu formatın dışına hangi iktidar çıkmaya çalışırsa onu devirmek için, iğrenç kafalarını saklandıkları deliklerden çıkartarak milletin iradesini yok etmektedirler. Türkiye'de darbeler dönemi hiçbir zaman kapanmadı, sadece vatan hainleri mekan ve mevki değiştirmiş bir şekilde, tasmalarını tutan sahiplerinden gelecek bir sonraki emirleri bekliyorlar.
 • ŞAŞI YORUMŞAŞI YORUM6 gün önce
  Nihayet biri çıkıp acı gerçeği dillendirdi. Biz militan soldan kaçtık Fetönün kucağına düştük. Şimdi onlardan kaçarken tekrar Perinçekkillerin kucağına düştük. Yargıda da orduda da çok güçlüler. Allah sonunuz hayreylesin.
 • Tata TongaTata Tonga6 gün önce
  Hadi hep birlikte saydıralım ulusalcılara...
 • Emre BayındırEmre Bayındır6 gün önce
  Günaydın :) Siz Fethullah'la uğraşadurun, adamlar AKP'nin eliyle Fethullah'tan öç aldıkları gibi, ne kadar adaletsiz uygulama varsa bilerek ve kasten yaparak bütün olumsuzlukları ön planda görünen AKP'ye fatura ettiler. Üstelik Fethullah dallamasının cemaatini bahane ederek, müslüman cemaatleri de sindirdiler büsbütün. O yüzden azaldı AKP'ye destek. İyiden iyiye zayıflayınca da, çekiverirler ipini AKP'nin. Adamlar İslam düşmanı kardeşim. Sen müslüman olarak müsamahakar olabilirsin, ama onlar asla razı olmazlar senden. Hatta öyle ki, bugün kalksan ben de sizin gibi İslam düşmanı oldum, kafirim sizin gibi desen, zinhar almazlar aralarına, zinhar yaranamazsın. O denli kindar, o denli mezhepçi/adamcıdır bu kahpeler. Herkesi biz müslümanlar gibi anlayışlı, merhametli sanmayın... Siz daha Nihat Genç'in, Perinçek'in filan haberlerini yapadurun. Yıllardır yazıyorum, anlamamakta ısrar ediyorsunuz. Yakında anlarsınız anya ile konya arasındaki mesafenin km cinsinden değerini.
 • saddisaddi6 gün önce
  sıkar.
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar6 gün önce
  Eger ulusalci ve darbeci olan ve masonlara bagli olarak calisan bu askerleri tespit edip Turk ordusundan hala atamiyorsa bu devlet mutlaka gunun birinde bu masonlarin kazdigi kuyuya mutlaka dusecektir.Istihbaratin isi bu hainleri cok buyuk bir titizlikle ve kimseye haksizlik yapmadanortaya cikarip bir dakka bile gecikmeden bunlarin ordudan atilmasini saglamaktir.
 • hercaihercai6 gün önce
  TABII KI HALA VARLAR, DEVLET VE TSK UYUYOR HALA! BU SABETAYISTLER ORDUDAN YOK OLMADIKCA BU DEVAM EDECEK! ADAMLAR FIRSATLARINI BEKLIYOR.
 • Allah'ın bir kuluAllah'ın bir kulu6 gün önce
  Bunların beyni NATO da yıkanıyor galiba. En sonunda NATO dan çıkmak var.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019