“Kemal Kılıçdaroğlu biliyor muydu?..”

03 Ocak 2015 Cumartesi

Unuttuk mu; Refah Partisi’ne “kapatma davası” açma sebepleri arasında “Daha çok Refah Partililerin okuduğu” bir Fıkıh Yazarı’nın bir okuyucusuna verdiği “Ayakta küçük hacet gidermek doğru değildir!” cevabı yer almıştı!..

Bir de CHP’de yaşananlara bak sen...

Ohoooo, ne muhabbet!..

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı hakkında, hem de “CHP’liler tarafından” ne iddialar ortaya atılıyor...

CHP’li Şişli Belediye Başkanı’nın “Terör Savcısı”na söylediklerine bak:

“4 Kasım Salı günü Ankara’ya gidip CHP’nin grup toplantısına katıldım. Toplantı öncesi Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüm. 

O gece halamın evi olan Pembe Köşk’te kaldım. 

CHP Milletvekili Aydın Ayaydın’ın aracılık etmesiyle 5 Kasım gecesi Mustafa Sarıgül’ün gönderdiği arabaya binip Sarıgül’le Angora Evleri’ndeki evinde buluştuk. Ayaydın, geleceğini söylediği halde gelmedi. Sarıgül’ün isteği üzerine telefonlarımı dışarıda bıraktım. Karşılıklı çay içtik. Sarıgül ‘Bana çok pahalıya mal oldunuz. 750 bin dolara New York’ta kiralık mafya tuttum. Senin, eşinin, çocuklarının ve yakınlarının kemiklerini kimse bulamayacak’ dedikten sonra çocuklarımın Detroit’teki işyerlerinin adreslerini gösterdi. Beni ve ailemizi takip ettirdiğini anladım. Çok korktum. Sarıgül, eline kâğıt kalem aldı. ‘Şişli Kaymakamlığı’na hitaben rahatsızlığım sebebiyle yarın itibariyle istifa ediyorum, diye yazıp imzalayacaksın’ dedi. Ben de ‘27 Aralık’ta oğlum evleniyor. Hiç olmazsa nikâhını kıydıktan sonra istifa etmiş olayım’ dedim. Kabul etti. Söylediklerini yazıp, 5 Ocak itibariyle istifa ettiğimi yazıp, imzaladım. Evde 20-25 dakika kadar kaldıktan sonra İstanbul’a döndüm.”

“İNÖNÜ”yü dinlemeye devam edelim:

“Belediyede görev değişiklikleri yaptıktan sonra CHP İstanbul Milletvekili (ESKİ MÜFTÜ) İhsan Özkes’le beraber kasım ayı ortasında Mustafa Sarıgül’le İstinyePark’ta buluştuk. O toplantıda benden belediyede 15 gün hiçbir değişiklik yapmamam istendi. Kabul ettim. Bunun üzerine Özkes, Ankara’da Sarıgül’e verdiğim istifa mektubunu cebinden çıkarıp, yırttı ve yaktı.” (Hürriyet)

Ne iddialar değil mi?..

Mustafa Sarıgül, bunların tamamen asılsız olduğunu söylüyor:

“Böylesi bir iftirayla karşılaşmış olmaktan dolayı çok üzüntülüyüm; bu suçlama ve iftiraları kamuoyu önünde kesinlikle reddediyorum. Avukatlarım bu konuda gerekli işlemleri başlatacak ve yasal haklarımı sonuna kadar arayacağım. Onca yıllık siyasi emeğimin ve onurumun bu şekilde çiğnenmek istenmesine asla izin vermeyeceğim.”

Olabilir...

Konu yargıda.

“CHP’li Mustafa Sarıgül bunları yapmıştır.” demiyoruz...

Aksine hakkında kesinleşmiş hüküm bulunmamasından dolayı “Hali hazırda masumdur” diyoruz.

Ne bilelim;

yapmışsa çok fena, yapmamışsa çok fena iftira!..

İddiaların sahibi de muhatabı da CHP’li...

Böyle bir mevzu!..

Meselenin en önemli yanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun olan bitenden “habersiz” olup olmadığıdır.

“İNÖNÜ”, “olay gününden” bir gün önce Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştüğünü söylüyor!..

Ne görüştüler acaba?..

Yoksa, Şişli’deki “yılbaşı kutlamaları” hakkında görüş alışverişinde mi bulundular?..

O görüşmede, “ihale”lere dair bir şeyler konuştular mı konuşmadılar mı?..

Ya bak aklıma ne geldi; “Paralel Yapı” bu konularda dinleme yapmış mıdır yapmamış mıdır?..

Yapmışsa...

Ohooo, bak konu nerelere gidiyor!..

CHP’LİDEN DEĞERLENDİRMELER!

Muhabirimiz Muhammet Kutlu dün bu mevzuyu kökten CHP’li Şahin Mengü ile görüşmüş...

Demiş ki Sayın Mengü:

“Bir belediye başkanlığı için böyle bir pazarlık yapılabilir mi? Tüm bunların sorumlusu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Tüm bu pazarlıkları bilerek, kabul ederek Sarıgül’ü partiye tekrar üye yapan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı yapan Kılıçdaroğlu sorumludur.”

Gördüğünüz gibi...

İş gittikçe büyüyor ve Şişli’nin, İstanbul’un sınırlarını aşıp, “Ankara”nın ilgi alanına giriyor.

“Yargıtay Cumhuriyet Başsavcımız”ı ilgilendiren boyutları da var galiba bu olayın.

Bilemiyorum yani!.. 

YORUM YAZ

  • mustafa lülecioğlumustafa lülecioğlu3 yıl önce
    K.Kılıçdaroğlu, şişliyi büyük oy oraniyle kazanan Sarıgül'ü harcamak içinyolsuzluk dosyalarına sahip olduğu halde partiye almıştır. Sarıgül de sazan gibi atlamış ve kaybetmiştir...