Meral Akşener, Sn. Erdoğan’ı ne kadar tanıyor?

10 Şubat 2018 Cumartesi

“Erdoğan’ı tanıdığımı sanıyorum. Çünkü Rizeli bir arkadaşla evliyim.” 

Yani âlâkaya maydanoz dedikleri bu olsa gerek…

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya lideri… Meral Akşener’in eski Mao’cu eşi Tuncer, çekirdek ailesinde bile “Reis” olamamış, Meral tarafından domine edile edile evdeki erkek varlığı sıfırlanmış biri… O kadar ki Akşener bunu “Torunum bana dede diyor” diyerek ifşa etmekte bile bir sakınca görmüyor.

Malum Akşener, başından beri siyaseten cinsiyetçi bir dil kullanmayı tercih ediyor.

 “Küçükken hiç evcilik oynamadığını”, “Kız arkadaşı olmadığını”, “oğlan çocuklarıyla oynadığını”, “torununun kendisine dede dediğini” ifade ediyor. Zaten Akşener, ısrarla sesini kalınlaştırarak konuşan, her tavrıyla cinsiyetini sırtından atmaya çalışan bir siyasi figür olarak görülüyor.

Burada altını çizmek lazım ki aslında Meral Akşener’in bu içler acısı haline bakılırsa, kendi milletini de tarihini de kesinlikle doğru okuyamıyor. Zira şanlı tarihimiz, güçlü kadın olmak için efeminen olmanın olmazsa olmaz bir koşul olmadığını imleyen kadın rol modellerle dolu…

Hem anne hem asker…

Hem kadın hem cephede…

Hem sevgili hem dava arkadaşı...

Mesela Emine Erdoğan profili buna en güzel örnek… Ses tonuyla, hanımefendiliğiyle, yapıcılığıyla, şefkatiyle sonuna kadar kadın… Bir dünya liderinin dava arkadaşı olacak kadar da güçlü ve mücadeleci biri üstelik! 

Yani Meral Akşener!

Güçlü gözükmek için “Yortta soooolh, cihanda sooolh” diye sesini kalınlaştırarak bağırmak zorunda hissetmiyor.

“Küçük bir kızken hiç evcilik oynamadım abi! Hiç kız arkadaşım olmadı. Hep oğlanlarla oynadım” diyerek kadın kimliğini eziklemiyor.

“Torunum bana dede dedi” diyerek ailesini ele güne komedi malzemesi etmiyor.

Güçlü olmak için erkek taklidi yapmıyor. Hani diyor ya şaire,  

“Bana yağmuru anlatma, bana yağmuru yağdır” diye…

Güçlü olmak için pazularını gösterme gereği duymuyor “Dede Meral…” Gerçekten güçlü çünkü…

Sırtını Sümüklü Feto’ya yaslayan, bunda da bir sakınca görmeyen biri olarak Reis için “anladığımı sanıyorum” ifadene gelince…

Uzaktan çıplak gözle bile görülebileceği üzere sen eşin Tuncer Bey’le evli olsan bile onu anladığın gibi bir görüntü vermiyorsun!

Aynı çatı altında ayrı dünyaların insanları gibi yaşıyorsunuz.

Neymiş? Rizeli eşin Tuncer Bey üzerinden Reis okuması yapacak kadar idrak engelli biriymişsin… 

Bence sen Sümüklü Feto repertuvarının dışına çıkma… Yoksa bu öz saygı eksikliğin yüzünden psikolog önerirler sana…. Benden söylemesi!

*

Dede Meral, Erdoğan’ı gerçekten tanısaydı… 

Sırtını Sümüklü Feto’ya yaslayıp, malikane üzerinden ona ateş açmazdı.

Yedi düveli tir tir titreten bir dünya lideri olduğunun farkına varır, karşısına çıkmazdı.

Aklını başına devşirir, FETÖ darbecileriyle pişpirik oynamazdı.

Şeytani değil, rahmani kadın gücüne inandığını, bir lider olarak AK davasında, Türk siyasi tarihinde görülmediği kadar kadına siyasette alan açtığını görür, minnettar kalırdı.

Siyaseten güçlü olabilmek için kadınlığını, anneliğini, babaanneliğini ötelemek zorunda olmadığını görür, olduğu gibi görünmeyi eziklik, zayıflık sanmazdı. 

Ha şimdi söyleyin…

Kendini tanımaktan aciz biri olan Meral Akşener, Erdoğan’ı nasıl tanısın?

Böyle boş boş konuşur işte…

 

YORUM YAZ

 • mete akınmete akın9 gün önce
  MERAL AKŞENER İN ,KILIÇTAROĞLU NUN RİYAKARLIĞINI İKİ YÜZLÜLÜĞÜ NÜ KALP GÖZÜ AÇIK OLANLAR VE YERLİ , MİLLİ OLANLAR BİLİYOR. MEHTAP HANIMIN CESARETLİ VE ADALETLİ YAZILARINI DA YİNE YERLİ VE MİLLİ OLANLAR GÖNÜLDEN DESTEKLİYOR.KENDİLERİNİ BU MİLLETİN DEĞERLERİNDE , TARİHİNDE ,GELECEĞİNDE HİSSETMEYENLERİN YORUM VE GÖRÜŞLERİNİN HİÇ ÖNEMİ YOKTUR.
 • Cuma DevranCuma Devran10 gün önce
  Neyini tebrik ediyorsun...
 • nazım aratnazım arat10 gün önce
  Şükürler olsun ki gündeme dair yazılara başladınız. Ne idi o haliniz AİLEYİ FETODAN KURTARMA projesi gibi idiniz bir ara.
 • harunharun10 gün önce
  Daha çok kadın baksın diyemi erkek taklidi yapıyor
 • cemilcemil10 gün önce
  Sen Baskalarinin namehremlerini Karistircagina kendine bak.Baskalarinin Borazanligini yapmasan iyi olur.O zaman bende sana sorayim senin Yatak oda Performansin nasil?Kadinsimi yoksa Escinsel veya erkek düsmanimisin?
 • METE AKINMETE AKIN10 gün önce
  ....MERAL AKŞENER İNMHP Yİ VE ÜLKEYİ BÖLMEK İSTEDİĞİ YAPTIĞI HAREKETLER VE AÇIKLAMALAR İLE ORTAYA ÇIKMIŞTIR.
 • orhanorhan10 gün önce
  Tarihte türklerin kurdugu 17 devletten 16'sı ihttehatçılar gibi etöcüler gibi fetöcüler gibi kraliçenin kayıgına binenler yerli benzer mandacılar ve eliyle yıkıldı. Allah 17'inci devletimiz T.C yi hainlerin gaflet delalet hatta ihanet içinde olanların şerrinden ülkemizi milletimizi korusun
 • METE AKINMETE AKIN10 gün önce
  FETÖ YE BİR PARTİNİN LİDERİ VEYA BİR İNSAN TERÖR ÖRGÜTÜ DİYEMİYORSA ,ONU DESTEKLİYOR DEMEKTİR .(mustafaa rumuzlu insan),BU MERAL AKŞENER İN ve FETÖ CÜ İNSANLARIN GÖNLÜNÜ ORTAYA KOYAR MUS.KARDEŞ ,AÇIKTAN DESTEK VE SUÇ UNSURU KANIT OLMAYINCA SÖZLERİN ÖNEMİ Mİ KALKIYOR MU mustafaa KARDEŞ.MHP Yİ BÖLMEK İÇİN KIRK TAKLA ATTI BU HANIM.DARBEDEN ÖNCE BAŞBAKAN OLACAM DEDİ DAHA PARTİ BİLE KURMADAN ,DARBECİLERİN AĞZIYLA YUTTA SULH CİHANDA SULH DEDİ.ARTIK MEHTAP HANIM VE AKİT GAZETESİNİN YAZILARINI ANLAMAYA AKLINIZ YETMİYOR KALP GÖZÜNÜZLE GERÇEKLERİ GÖREMİYORSANIZ OKUMAYIN ,YADA HASET VE KISKANÇLIK DOLU YORUMLAR YAPMAYIN.
 • mustafaamustafaa10 gün önce
  yav bu kadın fetöcü ise neden tutuklanmıyor hükümet birde parti açma izni veriyor bu ne yaman çelişkidir mehtap hanım insanlra neden iftira atıyorsun yazar hanım günah değilmi siz nasıl müslümansınız
 • GülGül10 gün önce
  O bahsettiğiniz cinsiyetle ilgili meseleler Akşener'in kişiliğiyle ilgili şeylerdir, doğruluğu veya yanlışlığı tartışılamaz ve bu tarz insana özgü konular böyle pervasızca yorumlanamaz. Ayıptır. Eleştirilecek şeyler varsa bu insanların fikirleri, vizyonları hakkında olmalıdır.
Daha fazla yorum göster