THY- Noukşot

Erdoğan… Bay Gül, Cüppeli Arınç ve Davutoğlu’nun Afrin sessizliği…

23 Ocak 2018 Salı

“Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.”

Oldu mu şimdi Bay Abdullah Gül? Sen ki Cumhurbaşkanlığı yapmış insansın! Dünyanın dizlerini titreten Zeytin Dalı Harekâtı için ha böyle tek cümlelik yorum yapmak sana yakıştı mı? Dünyanın dizlerini 7.4 şiddetinde titreten Reis’ten yana tek laf etmemek yakıştı mı?

İşte Abdullah Gül’ün âdet yerini bulsun usulü yaptığı “azaltılmış numune” Afrin yorumu: “Allah ordumuzu muzaffer etsin, askerlerimizin yardımcısı olsun.”

ABD’nin teröre verdiği desteği tek satır kınama yok! PKK&PYD’yi “terör örgütü” diye tanımlamak yok! DAEŞ’lilerin PYD için savaştıklarına dair tek bir ima yok! Dünya lideri Erdoğan’ın bu cesaretine dair tek bir ima yok!

Düşünüyorum da… Konu Gezi olsaydı mesela… Twiter meselesi olsaydı… Yasadışı dinlemeler olsaydı… Referandum olsaydı… Bay Gül’ün yorumu böyle kısa, böyle renksiz, tatsız, tuzsuz olur muydu acaba?

Sizi bilmem ama ha şu uykusuz ve gergin halimle en hafifinden vatandaş tepkim, “Ay istemez, üstü kalsın Bay Gül! Al şu kifayetsiz yorumunu, kendine sakla!”

Cüppeli Bülent Arınç, her ne kadar bir siyasi ergen kompozisyonu tadında… Giriş, gelişme, sonuç şeklinde kocaman paragraflar dizmese de mırıl mırıl saatler süren sıkıcı açıklamalar yapmasa da bence Bay Gül’e nazaran çok daha tutarlı ve yerinde bir Afrin açıklaması yapmış! Afrin hashtagi kullanarak hem de… -Gerçi söz sentaksı ve seçilen kelimeler bende Bülent Arınç’a ait değil gibi bir his uyandırsa da yapmış diyeyim…-

“Ülkemize tehdit oluşturan terörist unsurlara karşı başlatılan #AfrinOperasyonu’nda hükümetimize ve ordumuza başarılar diliyorum.

Devletin zirvesinden, sahadaki Mehmetçiğimize kadar operasyonun tüm paydaşları bilsinler ki, milletimiz duaları onlarla.

Allah muzaffer eylesin!”

Yine Zeytin Dalı Harekatının beyin takımı hoyratça görmezden gelinmiş! Reis’in bu cesur Afrin hamlesine dair tek cümle sarf etmeye tenezzül etmeyerek “Devletin Zirvesi” demekle yetinmiş!

Ne diyelim? Onlar değerini bilsin veya bilmesin…Milleti de dünya da biliyor ki Ordu buysa, Başkomutan Reis! 

Arınç’ın Afrin yorumunu muhtemelen kıskançlığı yüzünden bıraktığı bu uçsuz bucaksız boşluğa rağmen, en azından terörist unsurların adını anması bakımından sert eleştirmiyor ve “Yetmez ama evet” demekle yetiniyorum.

Herkes yorum yapar da aynı ses tonuyla saatlerce konuşma performansı ile tanıdığımız Ordinaryüs Profesör, derin stratejist Ahmet Davutoğlu yorum yapamaz mı? Elbette yapar! 

 “Sınırlarımızda oluşturulmaya çalışılan terör kuşağını engellemek ülkemizin en meşru hakkıdır.

Allah, Silahlı Kuvvetlerimizin ve Özgür Suriye Ordusunun yardımcısı olsun.”

Tamam, “âmin” de… Sen ki derin stratejin ve saatlerce nefes almaksızın konuşma performansın ile şuncacık bir yorum yapmakla mı yetindin? Sen ki Reis’in sayesinde Başbakan olabilmiş bir insansın! Ha bu yorum oldu mu, sana yakıştı mı Davutoğlu? 

Arınç bile “ismi lazım değil” der gibi Reis’in adını telaffuz etmese de en azından “Devletin zirvesi” diyerek ima etmiş… Sen, seni Başbakan yapan adama o kadarcık bile bir vefa göstermeyerek millette kızgınlık uyandırmışsın! Ayıp, Vallahi ayıp!

*

Sessizliği yeğleyen vefasızlar!

Bilesiniz ki… Şu anda en az sınırlarımıza çemkiren terör örgütleri kadar… Terörist ABD ve İsrail kadar bu milleti üzen sizin bu gözle görülür vefasızlıklarınızdır. 

Hem Vallahi, hem Billahi… “Ve her şey bittiğinde, hatırlayacağımız şey; düşmanlarımızın sözleri değil, dostlarımızın sessizliği olacaktır.” 

 

YORUM YAZ