Simitçi Dünyası Avrupa’ya açıldı

Simitçi Dünyası Yurt içindeki 105 mağazasından sonra Yurt dışında ilk mağazasını Hollanda’nın 500 bin nüfuslu Utrecht şehrinde açtı.

04 Nisan 2016 Pazartesi 14:07
Simitçi Dünyası Avrupa’ya açıldı

Simitçi Dünyası Yurt içindeki 105 mağazasından sonra Yurt dışında ilk mağazasını Hollanda’nın 500 bin nüfuslu Utrecht şehrinde açtı. Açılışı Utrecht Belediye başkanı Jan Van Zanen ve Simitçi Dünyası Genel Müdürü Levent Yıldırım birlikte yaptılar. Açılışta bir konuşma yapan Utrecht belediye başkanı Jan Van Zanen “Türkiye’de yüzün üzerinde şubesi bulunan Simitçi Dünyası’nın yurt dışında ilk mağazasını kendi şehirlerinde açmalarından ötürü çok mutlu olduklarını ve devam eden mağazalarında da kendilerinin Simitçi Dünyası’na her türlü destekleri vermeye hazır olduklarını söyledi.”

Aynı açılışta konuşan Simitçi Dünyası Genel Müdürü Levent Yıldırım, yurt dışında ilk mağazalarını Hollanda’nın Utrecht şehrinde açtıklarını ancak yine Hollanda’nın Almere, Rotterdam ve Amsterdam’da halen inşaat halinde 4 tane daha mağazalarının olduğunu ve artık her ay yurt dışında bir mağaza açacaklarını söyledi. Yıldırım, Simit ve çayımızı önce Avrupa’dan başlayarak tüm dünyaya tanıtacaklarını bunun için Hollanda’da SD Holding isimli bir ortak şirket kurup gerekli alt yapıyı oluşturduklarını bildirdi.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Nisan 2016 Pazartesi 14:07

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ekim 2019