MHP'den HDP ile ilgili 'ittifak' açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Mecliste bağımsız bakanlara ilişkin yapılan oylamada HDP ile aynı yönde oy kullanmalarını "ittifak" olarak yorumlayanlara cevap verdi.

06 Eylül 2015 Pazar 17:27
MHP'den HDP ile ilgili 'ittifak' açıklaması

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Mecliste bağımsız bakanlara ilişkin yapılan oylamada HDP ile aynı yönde oy kullanmalarını "ittifak" olarak yorumlayanlara, "Bozuk saat bile günde bir defa doğru vakti gösterir. HDP de TBMM’de alınacak doğru kararlara bazen evet oyu verebilir. Meclis'te yaşananları MHP-HDP koalisyonu olarak göstermek, sizin kasıtlı yaptığınız bir saptırmadır” diyerek cevap verdi.

MHP’li Semih Yalçın'ın açıklaması:

“Bir kere Mecliste meydana gelen olay spontaneydi ve Genel Kurulun çalışması sırasında kendiliğinden gelişti. Yeni bakanların yemin edip etmemesiyle ilgili MHP ve CHP’nin takındığı tutuma, HDP de iştirak etti. Ne yani MHP bu yüzden hemen tavır mı değiştirmeliydi? MHP, planlı ve hesaplı olarak TBMM’de HDP ile herhangi bir ortak tavır içine girmedi ve girmez. Ayrıca bozuk saat bile günde bir defa doğru vakti gösterir. HDP de TBMM’de alınacak doğru kararlara bazen evet oyu verebilir. HDP’liler doğru yönde oy kullandığında MHP’liler yanlışa mı evet diyecek? İki gün önce Mecliste yaşananları MHP-HDP koalisyonu olarak göstermek, sizin kasıtlı yaptığınız bir saptırma. Bundan sonra da Meclis çatısı altında benzeri gelişmeler meydana gelebilir. Genel Kurul veya komisyonların faaliyetleri sırasında da gündeme paralel olarak zaman zaman siyasi partilerin aynı yönde oy kullanması veya tavır alması söz konusu olabilir. Bu durum, MHP’nin HDP ile ortak hareket ettiğini göstermez. Meseleyi MHP için bir intihar vakası gibi yorumlayıp aklınız sıra partimizi kamu vicdanında mahkûm etmeye çalışıyorsunuz."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 06 Eylül 2015 Pazar 17:27

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    17 Ekim 2019