CIA ajanı darbe günü bakın nerede!

CIA ile bağlantılı teorisyen Henri Barkey'in 15 Temmuz darbe girişimi günü İstanbul'a geldiği doğrulandı.

26 Temmuz 2016 Salı 04:10
CIA ajanı darbe günü bakın nerede!

Atatürk Havalimanı kayıtlarına göre Barkey 15 Temmuz günü saat 10.24'te İstanbul'a geldi, 19 Temmuz saat 04.05'te çıkış yaptı. İstanbul'da kaldığı süre içinde Büyükada'da konaklayan Barkey'in bir dizi görüşmeler gerçekleştirdiği öğrenildi.

Sabah'ta yer alan habere göre, CIA ile de bağlantıları bulunan Barkey'in görüştüğü isimler arasında Uluslararası Kriz Grubu'ndan İran uzmanı Ali Vaiz, Mısırlı araştırmacı Ahmed Morsy, ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğretim üyelerinden Bayram Sinkaya da bulunuyor.

ABD'de FETÖ savunuculuğu ile tanınıyor

ABD kulislerinde FETÖ'yü savunmasıyla tanınan Henri Barkey, Fetullah Gülen'e bağlı Rumi Forum'un organizasyonlarında da profesyonel olarak görev yapıyor.

İzmir asıllı ve İstanbul doğumlu olduğu için Türkçe'yi anadili düzeyinde konuşabilen Barkey, "Gülen'in CIA ile hiçbir bağlantısı yok" açıklamasıyla da dikkatleri üzerine çekmişti. Barkey, Gülen'in ABD'de oturum izni alması için referans olan isimlerden eski CIA çalışan Graham Fuller'in de yakın arkadaşı.

Haber Tarihi: 26 Temmuz 2016 Salı 04:10
  • apoapo1 yıl önce
    bayram sinkaya nın kökeni nedir. binyamin netenyahuya çok benziyor yahudimi. cıa lar zaten hep yahudi. içimizdeki gizli ve sinsi vede zengin yahudilere çok dikkat edin. devamlı denetleyin , takip edin.
  • Kamil SancakKamil Sancak1 yıl önce
    Madem ABD böyle bir ülke neden hala üsleri ülkemizde? Neden stratejik ortağımız? Millet kandırılıyor hocam.

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 20.01.2018