Sultan Fatih’in Laneti Ve Ayasofya

22 Ağustos 2018 Çarşamba

Ayasofya varlığı bile kesin olmayan sahte bir kararname ile kapatılmıştır. M. Kamâl bu fenalığı yaparken kimlere ne söz verdi bilinmez lakin 500 yıla yakın camii olarak muhafaza edilen bu eser şimdi vakfiyesindeki lanete ve bedduaya rağmen kapalı tutulmaktadır.

Lozan’ın gizli maddeleri arasında Ayasofya’nın bulunması muhtemeldir. Zira İstiklal Savaşı yıllarında Ayasofya işgal kuvvetlerince kiliseye çevrilmek istenmiş buna karşılık caminin içi cephane ile doldurularak “eğer gücünüz yetiyor ise gelin yapın” denilerek başta İngilizlere gözdağı verilmişti.

Fakat bizde Sabetaycılar yani gizli Yahudiler çoktur. Fatih’in emaneti olan bu Camiyi puthaneye çevirmek olsa olsa Süfyan denilen ve Müslümanlara bir yılda vereceği zararı 300 yılda kimsenin vermemiş olduğu bu dehşetli şahsın işi olabilir.

Yeniçağ, Ayasofya’nın yeniden fethedileceği tarih ile başlayacaktır. Nasıl ki Sultan Fatih İstanbul’u fethederek “yeniçağı” açmıştır. Malikiyet ve Serbestiyet asrı da Ayasofya’nın açılmasıyla başlayacaktır.

Ayasofya, Müslüman Türk halkının mukadderatına vurulan tasmanın manevi kilididir. O kilit kırılmadıkça, Asya’nın bahtı açılmaz. Ayasofya’nın açılması aynı zamanda “meşveret ve şura’nın yani meclisin siyasi hayatımızda hakiki bir esas olmaya başlayacağı dönemin kilididir. 

O kapalı olduğu sürece “Batının İslam dünyası üzerindeki baskısı devam ediyor” demektir. İslam düşmanları Ayasofya’yı puthaneye çevirerek mühürledi ise bunu kırmak hepimizin boynuna borçtur. Yoksa ceddimizin ve Sultan Fatih’in emanetine hıyanet etmiş oluruz.

Yıllardır milletimizin beynini, istidadını ve fikrini bulandırıp İslam ile alakalarını kesmeye çalışan düşmanlarımız; askeri darbeler sayesinde bunu başarmışlardır. Fakat bu sefer yani 15 Temmuz 2016’daki teşebbüslerinde yenilgiye uğramışlardır. Erdoğan liderliğindeki Ak Parti ve meydanlara koşan halkımız, o sevdayı tar umar etmişlerdir. Şimdi ise bu başarıyı taçlandırmak gerekiyor. Bu ise Ayasofya’yı putlardan temizleyerek cami yapmakla olur.

Tarihin nesnesi değil tarihin öncüsü olduğumuz 15 Temmuz 2016’da ispatlanmıştır. Onun için mazlum milletlerin sesi bizim sesimizdir. Süfyan’ın yani İslam Deccalinin sembolü secdeye mani olan şapkadır. Şapka aynı zamanda Demirel gibi aldatıcı politikacılarla kendisini muhafaza etmiş halk kullanmadığı halde bu masonların sembolü olarak kullanılmıştır.

İşte şapka gibi benzer şekilde Ayasofya’da bir semboldür. Lakin bu sembol ise Süfyan karşıtlarının sembolüdür. Ayasofya bir gün mutlaka açılacaktır, ne mutlu o hizmeti yapan kişiye ve onun erlerine…

Hükümetimiz Ayasofya’nın açılması ilgili ciddi bir çaba göstermiyor maalesef. Bunların aklını başlarına getirmek için neler söylemeli acaba? Bu kadar yazı çizgi, seminer, toplantı karşısında dağlar olsa parçalanırdı. Fakat yöneticiler; kör sağır ve dilsiz olarak karşımıza çıkıyorlar.

Fakat 24 Haziran 2018 seçim günü işte geldi çattı. Madem halkın sesi olmak istiyorsunuz işte hodri meydan. Açın Ayasofya’yı milletimizin oyu size helal olsun. Bu hayırlı iş için basit bir bakanlar kurulu kararı yeterlidir. Mecliste kanun çıkarmaya dahi gerek yoktur. Çünkü bakanlar kurulu kararnamesi ile müzeye çevrilmiştir.

Ayasofya’nın açılması vakti çoktan gelmiş hatta geçmişti. Bundan korkmamak gerekir. Avrupa’dan bir itiraz sesi çıksa dünyanın dört bir tarafından bin tane taraftarlık sadası yükselecektir. Zaten Batılıların tepkisi, şu anda içinde bulunduğumuzdan daha fazla bir problem meydana getirmez! Müslümanlar gurur duyar İslam düşmanları ise hıncından çatlayacaklardır.

Harikalar asrında yaşıyoruz bakın Bediuzzaman, nasıl ifade etmiş: “Eskiden beri Allah’ın adını yüceltmek, tek vücut olan İslam dünyasının bağımsızlığı ve bekası için kendisini feda etmeye görevli bilmiş, hilafete bayraktarlık etmiş bu İslam devletinin (Osmanlının) felâketi, İslam aleminin gelecektik saadetiyle telâfi edilecektir. Zira, şu musibet, hayatımızın abı hayatı olan uhuvvet-i İslâmiyyenin inkişaf ve ihtizazını (İslam kardeşliğinin yeniden doğup gelişmesini) harikulade tacil etti. Biz incinirken âlem-i İslâm ağlıyor. Avrupa ziyade incitse, bağıracaktır. Şayet ölsek, yirmi öleceğiz, üç yüz dirileceğiz. Harikalar asrındayız üç gün ölümden sonra meydanda dirilenler var…” (Sünuhat)

Kıssadan hisse bu olmak gerektir ki; İslam’ın sanat eserleri heykeller değil, camilerdir, köprülerdir, kervansaraylar ve çeşmelerdir. Medeniyet heykeller dikerek zulüm ve cinayetleri taşlaştırarak, adeta halka meydan okumak, onların karşısında serfüru etmek yani boyun eğdirmek değildir. Osmanlı ve Selçuklu ecdadımız gibi insanların hayatını kolaylaştıracak şekilde camiler ve köprüler yapmak ve bunları korumaktır, vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Koray ve ilgisiKoray ve ilgisi5 ay önce
  Merhaba kendini muhtemelen üstad olarak gören bir zadsın Ya bende imam hatipte okudum ya nedir bu atalarımıza sövme olayınız babam hocadedem hoca onun babası canakkalede savaşmış oda cami hocası savaşa gönüllü gitmiş gazi olmuşkolunu kesmişler o adam o yaşıyla mustfa kemal e dualar ederdi siz küfür ediyorsunuz bu memlkette dökülen kanlara verilen şehitlere gazilere saygı gösterin iyi veya kötü bu memlket kurtulacak ebediyen hür bir milletiz ama artık kimlerin ne yaptığı yanlışı doğruyu değilde ileriye bakalım biz bu vatan için ne yapacağız gecmişimize küfür mi edeceğiz yoksa yeni büyük dünyada yer sahibimi olacağız
 • Ali rızaAli rıza6 ay önce
  Kiliselerde Allah’ın adının anıldığı yerdir yani cami gibi mabettir ve onu hiristiyanlar ibadet için yapmıştır bırakın onlar orda ibadet yapsın başkasının malına ğöz koymayın haset etmeyin Hz İsa’da Hz Musa’da benim peyğamberim amentü ayetini iyi oku Vehbi bey camilerimiz bize yeter
 • Taş YığınıTaş Yığını6 ay önce
  Ey! “Ayasofya taş yığını değil mi?”, “Orada namaz kılmakla cennete mi gideceksin?” v.s. diyen kardeşim! Sen Fatih’ in Vakfiyesini okudun mu? Orada ne diyor: “ Kim Ayasofya yı mescid olmaktan çıkarırsa...” .Fethin sembolüne taş yığını demek için cahil olmak ta yetmez. Vicdan ve insaf yoksunu da olmak lazım. Şimdi Ulubatlı ve Fetih şehitlerine bir Fatiha okuyalım. Lütfen.
 • Dönme döndürdüDönme döndürdü6 ay önce
  Siz, bir beldenin 'İslam' olduktan sonra kiliseye çevrilen ve adına da müze denilen bir camisini gördünüz mü hiç? Yegane örnek: MKamal' ın Cumhuriyesindeki Ayasofya Camiidir bu!
 • oguzoguz6 ay önce
  Ayasofya önemli bir kilise olarak yapılmıştır biz istanbulu aldığımızda camiye çevirdik Hristiyanlarda fethettikleri topraklardaki camileri kiliseyemi çevirmeli bu kadar saçma bir düşünce tarzı nasıl oluyor anlamak mümkün değil
 • Ali rızaAli rıza6 ay önce
  Kiliselerde Allah’ın adının anıldığı yerdir yani cami gibi mabettir ve onu hiristiyanlar ibadet için yapmıştır bırakın onlar orda ibadet yapsın başkasının malına ğöz koymayın haset etmeyin Hz İsa’da Hz Musa’da benim peyğamberim amentü ayetini iyi oku Vehbi bey camilerimiz bize yeter
 • Hristiyan YahudiHristiyan Yahudi6 ay önce
  Bir yahudinin, hristiyan aleminin gönlünü almak için Camiyi kilise yapması tuhaftır. Havra yapsaydı anlardım! Kendi dinine de mi ihanet etti ne!
 • Müslüman kılıklı kefereyeMüslüman kılıklı kefereye6 ay önce
  Uzak onlar be âbi, Ayasofya yaya mesafesine hemen, ben orda kılacam; sen kendi kiliselerini müze yap.
 • hasanhasan6 ay önce
  Ayasofya Câmii'nin elbetteki hemen açılması [email protected]: ..memleki düşmandan kurtaran ve M.Kemal Paşa'ya o başkomutanlık pâyesini tevcîh eden bizzâtyüce Türk mlleti ve mümessilleridir...Hiçbirinsâna (pâdişâh, paşa vs.) hakâretedilmez...vesselâm...
 • selamselam6 ay önce
  İnsallah ibadete acarlarda inananlarla inanmayanlar ayrilir tarafini belli ederler ve bizde bu münafiklari yakinen görürüz. artik maduriyeti oynayarak milletimizden oy istemesinler yapacagimiz fedakarligi yaptik biz,bundan sonra top sizde...
 • FATÎH MEHMED ESTERGONLU FATÎH MEHMED ESTERGONLU 6 ay önce
  EVETSN. VEHBI. KARA BEYEFENDİ TEBRIK VE TESEKKURLER, MUHTESEM BUR YAZI VE TAM ISABET ISTIKAMETLI TESBITLER ,ELINIZEve YUREGINIZE SAGLIK. " ŞİŞİRİLMİŞŞÖHRET DEGIL,SAHTEDEGİL, SABATAY DEĞIL , KOCA SULTAN FATİH'IN 1453 TEKİ AYASOFYACAMİİ EMANETVE VASIYETINIHIÇE SAYANve AYAKLAR ALTINA ALAN -LOZAN'DAKI GİZLİEZİK ANLAŞMALARA FEDÂ EDENLER ELBETTE DÜNYA'DA DA ,UKBÀDA DA DEHSETLI HESABA DUÇAR OLACAK. / FATiH'İN OĞLU BILE AYASOFYA'YIMÜZE ve PUTHANE YAPSAYDI; FATIH'İNAZIZ VEVAKUR RUHU O VASİYETINECEBARUT NEFS-İ EMMARESİ NAMINAİHANET EDEN HER KIM OLURSA OLSUNONU VASIYETINDE YAZDIĞI GİBİ : "LANETLERDİ !"
 • ŞaşkınŞaşkın6 ay önce
  Ayasofya'da namaz kılanla bir ağaç gölgesinde namaz kılanın Allah katında farkı nedir? Devlet erkanlı, protokollü cemaatlerle camileri nerede ise puta çevirdiniz, hem de müslümanlık adına! Şimdi sıra "en büyük put"u oluşturmaya mı geldi. Bir taş yığınını tapılacak nesne haline getirdiğinizin farkında değil misiniz? Din adına dinden çıkmak bu olsa gerek. Firavunların Ziguraları, Piramitleri vadı onlaramı ulaşmaya çalışıyorsunuz? Nedir bu gaflet? İman, atlas halılarda ya da sıcak mekanlarda değildir, insanın içindedir. Hiç mi ilgini çekmez Yemende, Suriyede, Tunusta, Libyada, Mısırda, Afkanistanda, Pakistanda, Bengladeşte ve bil umum uzakdogulu müslüman ülkelerde va dahi bil cümle Afrika ülkelerinde olup bitenler!? Ayasofya'da namaz kılmak senin Cennete giden yolun ise yolun açık olsun! Ama şu iyi bilinmeli ki Ayasofya'da namaz kılmak kimseyi günahlarından kurtarmaz! Allah'ı bu ucuz gösterilerle kandıracağını sanıyorsan inan ki yanılıyorsun.
 • Muhim degilMuhim degil6 ay önce
  Ben ayasofyayi 10 kere gezdim.icinde tapilacak 1 tane bile put goremedim.
 • aliali6 ay önce
  Şapka namaza engelmiş, ulan madem öyle çıkarıp öyle kıl namazını ...
 • BatuhanBatuhan6 ay önce
  .....
 • Hünkar Mahfili’nde secde Hünkar Mahfili’nde secde 6 ay önce
  Genç kardeşlerim yaşları icabı bilmezler. 1979 yılında Mübarek Ayasofya nın içinde Hünkar Mahfili’nde namaza müsaade edildi. 1980 yılında ABD’nin bizimkiler dediği (paşa demeye dilim varmıyor) darbeci Kenan Evren geldi “Tamirat yapılacak” diyerek kapıya kilit vurdu. O gün bugündür Cami de alınlar secdeye değmedi. Şimdi bir teklifim var:Milletimin ihlaslı Hükümeti duy sesimizi! Korkma! Hünkar Mahfili ile başlansın. Allah bizi mahcup etmez. Korkularla Ecdadım Fatih in Muzaffer ve Muazzez ruhuna bir ferahlık verelim. FETÖ’süyle Trump’ıyla veya Alman’ ı , Fransız’ıyla herşey aleyhimizde içtima etseler de bir büyük yürüyüş bir adımla başlar diyerek O adımı atalım. Bir minare Allahüekber desin Hünkar Mahfili secdeye gitsin. Ey Hükümetin! Karşıda Sultanahmet boş duruyorken şakın buna ne gerek var deme! Bu Mabed in kudsiyeti ve manası o kadar azimdir ki Sultanahmet kadim Abisi hükmündeki Ayasofya’ya rüku eder gibi durmaktadır. Alem i İslam ın nazarında Ayasofya Beytullah, Aksa ve Ravza dan sonra dördüncü mescid olup beşincisi ile birlikte İslam ın 5 rüknünü temsil ederler. Cenab ı Hak tan niyazımız odur ki pekçok hayırlı hizmetlere muvaffak olan Reis ve Ak Parti inşallah burada da bir adım atarlar. Alem i İslam dan neşet eden muhteşem bir nokta i istinad bu kadroların sırtını yere getirmeyecektir. Allah CC müstecapduaları geri çevirmez. Biz Fatih in torunları Sur dibinde Ayasofya için can veren ecdadımızın Aziz hatırasına layık olduğumuzu inşallah göstereceğiz. FETÖ, fırsat bu fırsat deyip Nasara ile bir olup üzerimize çullanacaktır.Biiznillah daha çok kenetleneceğiz ve Iblis in tehacümatını sinemizde söndüreceğiz. Elbetteki Allah CC bizimledir. Asım ın Nesli “Ezerim ezilir lakin hakkı tutup kaldırır”
 • AtaturkcuAtaturkcu6 ay önce
  YAHU ULKEMIZDE 100000 ( YUZBIN ) CAMI VAR.BINLERCE MEDRESE KURAN KURSU TEKKE HAFIZLIK KURSU TARIKAT V.B GIBI VAR.BIRAKIN 1 TANESI MUZE OLARAK KALSIN ZATEN BURASI ESKIDEN KILISEYMIS.NEDIR BU TAKINTINIZ SAPLANTINIZ.NE OLACAK YANI AYASOFYA CAMI OLURSA CEZAEVI SAYISI AZALACAKMI ? UYUSTURUCU BITECEKMI ?
 • ŞaşkınŞaşkın6 ay önce
  Bir rahip Bronson iktidarın deyimi ile "en yakın müttefimiz ABD" ile bizi "papaz" etti, ekonomimiz ortada!? Ayasofya'yı gündeme getirmenin tam da zamanı; öyle ya ABD dışındaki hıristiyan dünyası çıkarları doğrultusunda bizden taraf görünüyorlar ya. İngilizlerin her zayıf dönemimizde süslü pasta olarak sunduğu Ayasofya hikayesini acilen gündeme alalım, alalım ki TC'ni yıkmak kolaylaşsın. İngilizler 100 yıldır bu ülkeyi yıkmak için her yolu denediler başaramadılar ama sizin gibileri kullanarak bu işi becerirlerse şaşmamak lazım!? Allah akıl fikir versin.
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU6 ay önce
  /O kapalı olduğu sürece “Batının İslam dünyası üzerindeki baskısı devam ediyor” demektir. İslam düşmanları Ayasofya’yı puthaneye çevirerek mühürledi ise bunu kırmak hepimizin boynuna borçtur. Yoksa ceddimizin ve Sultan Fatih’in emanetine hıyanet etmiş oluruz./ Vehbi bey ,Elinize sağlik aynen öyle !
 • Çelebi MehmedÇelebi Mehmed6 ay önce
  Osmanlı İslam Devletinin ve Hilafetin merkezinde ve ecdadımızın en mühim emanetlerinden biri olan Sultanahmet Camii manzaralı lokanta ve cafelerde turistlerin alkol alması çok rahatsız edici.
 • ESTERGONLUESTERGONLU6 ay önce
  VEHBİ BEY SIZİN VE 15 TEMMUZ GAZİSİMİLLEİMİZİN VE ÂLEM-İ İSLAMIN KURBAN BAYRAMINIZI TEBRIK EDERİZ ! BUGUNKÜ YAZINUZ ÇOK EHEMMIYETLİ VE ISABETLİ VE İSTIKAMETLİ TESBITLERE HAİZ ,UMUM-U EFKARI -KAMUOYUNU AYDINLATTIGINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDER,TEBRIK EDERİZ. /."....Lozan’ın gizli maddeleri arasında Ayasofya’nın bulunması muhtemeldir. Zira İstiklal Savaşı yıllarında Ayasofya işgal kuvvetlerince kiliseye çevrilmek istenmiş buna karşılık caminin içi cephane ile doldurularak “eğer gücünüz yetiyor ise gelin yapın” denilerek başta İngilizlere gözdağı verilmişti.Fakat bizde Sabetaycılar yani gizli Yahudiler çoktur. Fatih’in emaneti olan bu Camiyi puthaneye çevirmek olsa olsa Süfyan denilen ve Müslümanlara bir yılda vereceği zararı 300 yılda kimsenin vermemiş olduğu bu dehşetli şahsın işi olabilir. ..."
 • Muhammed TanrıkuluMuhammed Tanrıkulu6 ay önce
  Sağolun hocam Allah(C.C) razı olsun. Sayın hocam bence herşey özünde güzeldir. Allah bir erkeği erkek yaratmışsa onun özü erkektir, öyle daha güzeldir. Haksız mıyım hocam? Herşey özünde kaldıkça ve özüne yaklaştıkça iyidir. Bu aya Sofya müzesi Şanlı padişahımız Fatih sultan mehmet tarafından İstanbul'un fethinden önce Bizanslı hristiyanlar tarafından kilise olarak yapılmıştır hocam. Yani özünde Hagia Sofia isimli bir kilisedir. Biz aya Sofya deriz. Herşey nasıl ki özünde güzelse aya Sofya'da kilise olarak özüne yakınlaşırsa daha güzel olur. Hükümetimizden ricamız Ayasofya'ya yapılan bu müze zulmünün sonlandırılıp kilise olarak yeniden hizmete açılmasıdır sayın hocam.
 • Asım’ın NesliAsım’ın Nesli6 ay önce
  Ey Millet! Hristiyan aleminin tehacümatına ve muhtemel ambargolarına karşı “..iman dolu göğsüm gibi serhaddimvar” diyorsanız Reis düğmeye basar. Şayet “Ne gereği vardı? Sırası mıydı?” v.s. diyecekseniz ve muhtemel ciddi krizleri Erdoğan a fatura edip iktidarı devirmek isteyen FETÖ nün ekmeğine yağ sürecek ve tükenmiş CHP ye nefes verecekseniz daha çok bekleriz. Unutmayın Ayasofya nın kapısına kilidi elin Almanı veya Fransız’ı vurmadı. İstanbul u Alem i İslam a hediye eden Osmanlı Ordusu nun kanlarıyla yazılmış muhteşem Vakfiye ye münafi bir fiil ile içimizden çıkan bir el ile kilit vuruldu. İnşallah içimizden çıkan bir başka mahz ı hayır bir mübarek el ile o kilit açılacak. Biz de gidip o eli öpeceğiz. FETÖ çatlasın patlasın. İnşallah o günü göreceğiz. Şühedanın kanlarına mukabil kıyas ı maalfarıkbir nebze maddi manevi fedakarlıkla O mübarek şühedaya layık evlad ı Fatihan olduğumuzu aleme isbat edeceğiz.
 • Yunus 16Yunus 166 ay önce
  VEHBİ BEY BU AYASOFYA YI YAZARKEN BAZI KONULARA DA AÇIKLIK GETİRİN. MESELA BATI TRAKYA DA BULGARİSTAN ALMANYA.... HAÇLI NIN İÇİNDEKİ CAMİİ LER KAPATILMAYA BAŞLARSA, ORALARDAKİ MÜSLÜMANLAR SIKINTIYA DÜŞÜP BAŞKAN ERDOĞAN DAN YARDIM İSTEDİKLERİ ZAMAN!! BAŞKAN YARDIM EDEBİLİR Mİ? GÜCÜ YETER Mİ?

Günün Özeti