İftiralara Cevap

08 Ağustos 2018 Çarşamba

Beni tanıyan dost ve düşmanlarım bilir ki ben Nur talebesiyim. Çocukluğumdan beri Bediüzzaman Said Nursi’nin eserlerini okuyup istifade ediyorum. İmanımı bu kitapları okuyarak takviye edip güçlendirmeye çalışıyorum.

Beni bazı medya organlarında suçladıkları Feto denilen zındık ise Bediüzzaman’ın bütün prensiplerini reddeden din düşmanı vatan haini bir kişidir. Bana bu fena insanın kurduğu örgüte mensup diyen iftiracılara ruz-i mahşerde hesabını soracağım elbette. Şimdilik bu FETÖ örgütü ile ilgili olarak bazı hususları tekrar dile getireyim ki iftira atanlar belki utanırlar ve yüzleri kızarır…

FETÖ örgütünü 1982 yılında Deniz Harp Okulunda fark ettim. Namaz kılan öğrencilere “bu şekilde açıktan namaz kılmayın sizi okuldan atarlar” diyorlardı. Her ne olursa olsun İslam’ın en önemli şartı olan namazın terk edilemeyeceğini ve “ima ile namaz” denilen şeyin dinde yeri olmadığını anlatarak bu örgütle mücadeleye giriştim. Zaten Marksistlerle kavgalıydım bir de bunlarla mücadele etmeye başladım.

FETÖ örgütü benim için “bu Donkişot’la birlikte görünmeyin yoksa sizi de ordudan atarlar” diye propaganda yapıyorlardı. Nitekim benden korkan sınıf arkadaşlarım yanıma dahi yaklaşmıyordu.

Askeri okulu bitirip mezun olunca bu örgütle mücadelemiz daha da alevlenerek devam etti. Namazdan başka bu seferde evlendiğimiz eşlerimizin başörtülü olmaması gerektiğini söylüyorlardı. Hatta Feto “başörtüsü füruattır” diyerek hepsine emir vermiş ve uygulatmıştı. Hâlbuki komutanları “başörtüsü kimseyi ilgilendirmez, eğer görevini yapmıyor ise ceza verebilirsin başka türlü ordudan insanları atamazsın” diyerek yavaş yavaş ikna etmeye de muvaffak olmuştuk.

Fakat Yaşar Nuri Öztürk ve bu Feto zındığı ne zaman “dinde başörtüsü yoktur” diyerek ortaya çıktılar işte o zaman komutanlar 180 derece dönüp bizleri de sırf başörtüsü ve namaz kılıyor diye ordudan attılar.

Bu iş için kurulmuş “Batı Çalışma Grubu” binlerce askeri fişleyerek ordudan atmıştır. İşin kötüsü bu fişlemede suç olarak “eşi başörtülü” denilemeyeceği için abuk subuksuçlar icat edilmiştir.“ İsmini dahi ilk defa duyduğumuz örgütlere üye” gösterilerek 28 Şubat 1997 yılında Yüksek Askeri Şura kararı ile ordudan tasfiye edildik. Bana da Feto’cu yaftası takılmıştı.

Sene 1997. Dikkatinizi çekerim bundan tam 21 yıl önce. Herkesin Feto’ya methiyeler düzdüğü benim gibi adamların “ bu adam namazı tağyir ediyor, dine zarar veriyor” diye konuştuğumuz zaman hakaretlere uğradığı zamanlar…

Şimdi 28 Şubat davasında “Batı Çalışma Grubu üyesi” olarak yargılanmış Alican Türk isimli şahıs hakkımda “Feto örgütü üyesi” diye yalan haber üretmekten utanmamaktadır. Hem yalan bilgilerle fişliyorsun hem de seni uğruna mücadele ettiğin bir örgüte üye olmakla suçluyorlar. Bu iftiraların mahşer günü yüzlerine çarpılacağından habersiz olsalar gerektir. Bu ayrı bir konu fakat yalan haber ve bilgilerle yayın yapan Alican Türk ve bunu paylaşan gazeteler büyük bir haksızlık yaptıklarını bilmeliler.

Hakkımda iftira atan kişilere söylemek istediğim ikinci husus ise şudur. Fikirlerime katılmayabilirsiniz. Ret etme hakkınız da vardır. Belki de ben gerçekten yanılıyorumdur. Hata etmiş de olabilirim. Fakat bunu yazı ile ispatlayıp ikna etme yolunu tercih etmek yerine niçin hakaret ediyorsunuz?

Sizin düşüncenize katılmadığım için iftira atmak, yalan haber üretmek fikir ve düşünce insanına yakışır mı?

Lisans eğitiminden sonra 25 yıl çalışıp emek vererek yüksek lisansımı ve doktoramı tamamladım. Her babayiğit bu şekilde mücadele edemez. Her ne ise… Bunca emekten sonra ekonomi doktoru oldum. Hiç olmaz ise uzmanı olduğum bir konuda yazı yazmama saygı duymanız gerekmez mi?

“Kadınlar yuvalarına dönmeli” dediğim zaman okuduğum kitaplardan yararlanarak bunu söylüyorum. Bana saygınız yok ise ABD’li akademisyenler Elizabeth Warren ve SuzanneVenker gibi araştırmacılara saygı duyun. Hem bu insanlar masa başında çalışarak değil yıllarca anket yapıp sahada binlerce kişi ile konuşarak eser üretmişler.

İşin kötüsü dün yazılmış kitaplardan değil 15 yıl önce yazılmış kitap ve araştırma sonuçlarından bahsediyorum. Bana yoksa da ilme saygı duyun. Verilen onca uğraş ve emeği nasıl çöpe atarsınız?

Yarın Demokrat Parti’nin başkan adayı olarak Elizabeth Warren dünyanın huzuruna çıkınca hiç utanmayacak mısınız? Bu siyasetçi ve akademisyen kadın “İki Gelir Tuzağı” isimli çalışması sayesinde kariyer yapmış ve siyasetin zirvesine çıkmıştır. Siyaset ve güç odaklarının torpili ile değil bizzat bilimin hakkını vererek o makama ulaşmışlardır.

Bu söylediğim hususlar bir gün vicdanlı insanlar tarafından tartışılacak elbette. O zamana kadar hayatta kalır mıyım Allah bilir. Fakat şahsımdan özür dilenmedikçe ruzi mahşerde yapılan iftiralara ve saygısızlıklara karşı hesap soracağımdan kimsenin şüphesi olmasın vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Asım Asım 5 ay önce
  Birgün herkes fetöcü olacak,demedi demeyin
 • YY5 ay önce
  Bazı yorumcu arkadaşlara bakıyom iftira atanlara balıklama atlıyor.idda sahibine iddası ıspat lazımdır hukuk bunu gerektirir .lakin bizde tersi iftiraya sahip çıkma hastalık haline gelmis.unutmayalım bir gün herkes böyle bir olayla karşı karşıya gelebilir.igneyi kendimize çuvaldız başkasına.
 • HakikatciHakikatci5 ay önce
  Sayin yazar son zamanlarda Mustafa Kemal Ataturk'e ve bu ulkenin kurucu degerlerine en cok hakaret edenler hep fetoculer. Gorunen kadariyla siz de bu furyadansiniz. Halkin hassas noktalariyla yalan yanlis bilgiler vererek oynayip bir karmasa cikarilmaya calisiliyor. Ayrica dediginiz gibi fetoye cok eskiden beri karsiysaniz o zamanlardan kalma bir yaziniz varsa paylasin. Eldeki veriler sizin bu yazinizdaki bilgilerle celisiyor malesef.
 • Yalan Yalan 5 ay önce
  Madem öyle 15 Temmuz'dan önce bu yav.ak fetoya bi eleştirin olduysa yayınla görelim hepinizin menfaati vardı bundan
 • Âmi bir nur talebesiÂmi bir nur talebesi5 ay önce
  ....Üstadımın vermiş olduğu "kim ki omuzumdaki akrebi......."sözlerini bir hatırlayın.Siz abdulhamidin gerçekleri söyleyen Namıkı Kemale yaptığını yapıyorsunuz.Nurcu mert ,samimicesur,hakikati dile getiren itidalli davranan yapıcı olanözellikler i tahmil eder,
 • Tarık EreganTarık Eregan5 ay önce
  Değerli Hocam,Yazılarınızdan istifade ediyoruz..Allah razı olsun..Hizmete devam..Selam ve saygılar.
 • Âmi bir talebesiÂmi bir talebesi5 ay önce
  vehbi bey sadık bir nur talebesi olan kişi, gizli mahfillerin ve de istihbarat örgütlerinin neşir organı olup(Bu gazetenin yayın politikasından tahmin ediyorum),müslümanları bölen ırkçılık yapan sin- kaflı hakaret eden her gün müslümana saldıran edeb ahlak nedir bilmeyip rafa kaldıran bir gazetede yazmaz.Kafatasçılık illeti risale-i nurun Mektubat isimli eserinde ne kadar zararlıdır diye üstad hazretleri tarafından anlatılıyor.Buna rağmen yazı yazdığınız cerideırkçılıkta, bölücülükte müslümanı müslümanahasım yapmada öyle mahirdir ki aile hukuku kul hakkı kişi hak ve hürriyetleri,mahremiyetlik nedir kale almayan ve hepsine küfreden bir ceride.Kusura bakmayın ama devletin gelirlerinden nemalanan ve yiye yiye ensesi fil karnı gibi şişen ve Müslüman Türk milletinin birliğine dinamit koyan bu ceride size trilyon maaş da verse eğer nurcuysanız yazmamanız lazım.Yazarlarına baksanıza kadın erkek demeden doğru yanlış demeden tenasül a.......eline alıp müslümana sövenlerle bir nur talebesi bir arada nasıl olabilir soruyorum sana vicdanına elini koy kriterleri düşün ve kararını ver vehbi bey.
 • SevdeSevde5 ay önce
  Kıymetli büyüğüm,Nur Talebesi olan bir insanla,fetöcü olan bir insanın (!) kurduğu cümle kalıbı bile ikisini birbirinden tefrik etmek için yeterlidir.Fakat Nurculukla ilgili bilgisi yüzeysel,kulaktan dolma olanlar maalesef cehl-i mürekkeb içindedirler.Şimdi,muhataplarınız okuyup araştıran,hakka riayet eden insanî vasıflara haiz olsalar,tıpkı sizin gibi,ben de çok üzülürdüm.Fakat muhataplarınız meselenin zahirini aşıp,bâtınına vakıf olamadıkları için ne gam?Mahkeme-i Kübra’da hakkınız teslim edilecektir inşaAllah.Selam ve dualar.
 • KAMİLKAMİL5 ay önce
  AYNI İKLİMLERİ ,AYNI ZAMANLARI FARKLI MEKANLARDA YAŞAMIŞ OLSAK DA:HİSSAYITINIZI GAYET IYI ANLIYOR VE KATILIYORUM...GÖNÜLDESİNİZ VESSELAM
 • salisali5 ay önce
  Allah sizin gibi doğruları yazanların sayısını artırsın.Bizim inancımızda insanları doğrultma gorevimiz yok doğruları soyleme görevimiz var. iman gücümüz haksızlarla mücadelede ortaya çıkar. Allah doğruların yardımcısıdır.
 • VatanımVatanım5 ay önce
  Bize bizden görünüp, diğerinede onlardan görünüp, kendi çıkarı için seni ekarte eden kişi münafıktır.Nerde islamdaki güven? Nerede kaldı.Ben bu fetönün sözde hizmet rehberı kıtabını bır fetöcünün kitaplığında gözüme ilişti:İçinde hiç bir insanın başka cemaatlere gitmesine müsaade etmiyeceksiniz yazıyordu.Bunlar kendınden olmayanları istemezler!Bunlar asla ve asla başarılı olamayacaklar!Peyganberın yerınde bunlar olsaydı; müşrıklerın parasını Hz. ali ye bırakmaz bununla zengın oluruz derlerdı!Ama islamiyet sadakattir!Yalan Rabbımızın Rububıyetıne iftıra atmaktır der Bedıuzzaman.Allah ondan razı olsun.Feto onun bır tırnagı olamaz!
 • abdullahabdullah5 ay önce
  Sayın yazar sizin verdiğiniz örnek kendisi ile tezat teşkil ediyor. Hem kadınlar evinde oturmalı diyor hem de kendisi bilim kadını ve siyaset de yapmak istiyor. Bu kadar ilim tahsil etmişsiniz bari verdiğiniz örnek mantıklı olsun değil mi? O iftiracılar da sizin gazetenizin yayın politikasına bakıp bunlar herkese saydırıyor biraz da biz saydıralım demiş olabilirler. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste.
 • Yunus16Yunus165 ay önce
  VEHBİ BEY, SİZİ TANIMAM ZAMAN ZAMAN YAZILARINIZI OKUYORUM, BAZI FİKİRLERİNİZE DE HİÇ KATILMIYORUM. MESELA AYASOFYA ? HERŞEYİN BİR SIRASI VAR. SIK SIK GÜNDEME GETİRMENİZE GEREK VAR MI? MÜSLÜMAN KELİMESİNİN İÇİ BOŞALMIŞ? %80-90 IMIZ KURAN I KERİM E GÖRE YAŞAMIYOR? AYASOFYA DA AYASOFYA?? 1996-1998 DE ATILAN SUBAY ASTSUBAYLARIN İÇİNDE FETÖ CÜ YOK? TAMAMEN ANADOLU İNSANIN DİNDAR ÇOCUKLARI.

Günün Özeti