FETÖ İhaneti ve Cemaatler

16 Mayıs 2018 Çarşamba

FETÖ örgütü İslam âlemini boğmak ve özellikle de Türkiye’de gelişen hamiyetli insanların önünü kesmek için kurulmuştur. Kurucuları arasında bilumum İslam düşmanları yer almıştır. ABD’deki Yahudi lobisi, CIA, MOSSAD, Sabetaycılar, Papalık en belirgin destekçileri olup fitne hareketine hala devam etmektedirler.

Süfyaniyetin 4. Rüknü olarak gösterdiğim Fetullah Gülen hakkında çok sayıda yazı yayınladım. Yazıda kullandığım kaynaklar başta Kuran ayetleri olmak üzere ahirzaman hadisleri ve muteber İslam âlimlerinin kitaplarıdır. Dileyenler bu konuda sayısız makaleyi internetten indirip okuyabilirler.

FETÖ ile alakalı olarak bazı dostlarımdan aldığım yazıları ise sizlerle paylaşmak istiyorum. Özellikle İslam âlemi içine atılmaya çalışılan fitneleri bu sayede daha iyi anlayacak ve gerekli önlemleri alabileceğiz…

Öncelikle FETÖ ihanetinden sonra diğer cemaatler ile ilgili olarak yürütülen karalama çabalarının iç yüzünü anlamaya çalışalım:

Diyanet İşleri Başkanlığının yayınladığı şura kararında da ifade edildiği gibi FETÖ bir cemaat değildir. CIAbaşta olmak üzere İslam düşmanları tarafından Türkiye'de ve İslam âleminde fitne çıkarmak yani kaos ve kargaşa meydana getirmek için kurulmuştur. Bu iş için en faydalısı olarak gördükleri “cemaat” yapısı seçilmiştir. Bu durum1971 yılında fark edilmiş ve ilk olarak Bediüzzaman'ın talebelerinden Ahmet Hüsrev Efendi tarafından dile getirilmiştir. Daha sonraki yıllarda benim gibi yüzlerce araştırmacı ve yazar bu dehşetli fitneyi yazıları ile dile getirmişlerdir.

Diğer cemaatler ile mukayese edildiğinde en belirgin olarak FETÖ örgütünde şu hususlar öne çıkmaktadır:

 1. Sürekli olarak milletten para toplanmaktadır.
 2. Her fırsatta devlet kademelerinde makam mevki kapmak peşinde koşulur.
 3. Millete ve çocuklarımıza İslam'ı anlatmak yerine siyasetle meşgul olmalarını öğütlemektedirler.
 4. İnsanlara Kuran’ı ve Peygamberimizi anlatmak, namaz başta olmak üzere helal ve haramları göstermek yerine devlet içinde yapılanmayı esas almışlardır.
 5. Amaca ulaşmak için her yolu hatta İslam’a aykırı fiilleri işlemekten asla çekinmeyen bir yol takip etmektedirler.

Cemaatlerde ise böylesine İslam’a aykırı bir usul ve yöntemi görmek mümkün değildir. Belki bazı dünyevi konularda maslahat vardır niyeti ile dünyevi mevkilere ve maddi imkânlara bir miktar önem verilmiş olsa bile asla FETÖ örgütünün iğrenç yollarına bulaşmamışlardır.

Cemaaler genel olarak helal ve haramı anlatma gayreti içinde çocuklarımıza kutsal kitabımız olan Kuran’ı öğretmeye çalışmaktadırlar. Gençleri namaza teşvik etmek maksadı ile organizasyonlar düzenleyip İslam’ın güzel ahlakını yaşamaya gayret göstermektedirler.

Bu hali ile bir çok cemaati tebrik edip alkışlamak gerekirken FETÖ yüzünden çamur atmak akıllı bir insanın işi değildir. Cehaletten başka bir izah tarzı yoktur.

Eğer FETÖ istismarı gibi bir yönüne bakmak istiyor isek Kuran ve sünnet mihengine vurmak lazımdır. Örneğin sahte diplomalı bir doktorun bilerek hastalara zarar verdiğini görseniz hastalandığınız zaman "bütün doktorlar böyledir" diyerek tedaviye gitmez misiniz? Aynen öyle de FETÖ örgütü hain çıktı diye tüm cemaatlerden istifade etmeyi reddetmek çok büyük bir hatadır.

Sonraki yazımızda da cemaatlere gerek olup olmadığını, neden farklı farklı cemaatler, tarikatlar olduğunu anlamaya çalışalım, vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Eski MHPliEski MHPli8 ay önce
  Fetöden sonra hiçbir cemaate güvenmem. Para toplamaya geldiklerinde anında yolluyorum. Eyvallah diyorum. Kızılay var Mehmetçik var. Siz kimsiniz nereden bilelim ileride ne olacağınızı.
 • SadakatSadakat8 ay önce
  Rısale-Nur’un Allahın rızasımçndan baska gaye gözetmeyen ve vatanperver yetıstıren hızmetını masonlar gordu ve tedbır aldılar!Fetöyu ortaya cıkardılar!Nur hizmeti geriletilmeye calısıldı.Ama Allah müsaade etmedi.
 • MİLLİ HALK ÖZEL HAREKATI GÖNÜLLÜLERİMİLLİ HALK ÖZEL HAREKATI GÖNÜLLÜLERİ8 ay önce
  45 DAK. ÖNCE YORUM YAZDIM YAYINLARSANIZ MEMNUM OLURUM.
 • ARTIK,YERLİLER TARAFINDAN SAHTECİLER OKUNUYORARTIK,YERLİLER TARAFINDAN SAHTECİLER OKUNUYOR8 ay önce
  ERDOĞANgülen örgütünü terör ÖRGÜTÜ İLAN ETTİ,ONLARIN GÜLEN NİN RİYAKARLIK VE HAİNLİKLERİ ORTAYA ÇIKTIKTAN SONRA FETÖ NÜN KÖTÜLÜĞÜNÜHER MEYDANDA HER ORTAMDA HAYKIRDI .FETÖ GENERALLERİ 28 ŞUBATTA NATO VE CHP Lİ GENERALLER TARAFINDAN ORDUYA SİNSİCE YERLEŞTİRİLDİ.GÜLEN 17-25 ARALIĞA KADAR DİŞİNİ GÖSTERMEDİ HALİYLE O ZAMAN KADAR DA SURETİ HAKTAN GÖZÜKTÜĞÜ İÇİN ÜZERİNE GİDİLEMEDİ.ALLAH HER TÜRLÜ RİYAKAR VE HAİNLİKTEN YERLİ ,MİLLİ DÜRÜST İNSANLARIMIZI KORUSUN.
 • OkuyucuOkuyucu8 ay önce
  Sayın yazar, Fetönün ne olduğunu bu millet çok iyi anlamıştı. Onu devlete kafa tutacak hale getiren bu günkü iktidarın kendisidir.En basitinden Türkçe olimpiyatları kepazeliğiDershanelerin çığ gibi büyümesine,küçük bir finans kurumu olan Asya finansın banka haine gelmesine sebep olanları sizde iyi biliyorsunuz.Peki diğer cemaatlerin bu günkü Siyasal desteğin devamı halinde yeni fetölerin olmayacağını kimse garanti edemez.Çünkü devlette kadrolaşma çalışmaları öteden beri devam ediyor.Fetöcülerden diye devletten ihraç edilenlerin yerini kimlerin doldurduğunu iyi irdelemenizi Dilerim.
 • Moderen FiravnModeren Firavn8 ay önce
  Fetö: saf ve salaklardan camilerde topladığı harami paralarla kurduğu şirketlerle; özel aşçılarını, özel korumalarını, özel avukatlarını, özel doktorlarını ve özel ç silicilerine kadar tüm dünya şehvetlerini oluşturmuş bir firavundur. Nefsine tapar.
 • Boğazlarına DursunBoğazlarına Dursun8 ay önce
  Para toplamada çok ünlü şişkin bir başka 'cemaadaat' daha var; ismini zikretmeyim buradan. Parayı toplayıp iyiden iyiye şiştikten sonra hükümete meydan okumak adetleri oldu bu itlerin! Yurtdışında ramazan yemeği veriyor, 'üstü kalsın' yöntemiyle şişiyor da şişiyor bu ahlaksızlar! Feto işte böyle istila etmişti her yanı, hâlâ o dönem topladıklarını yiyiyor zıkkım yiyesice! Babasından mı miras kaldı yedikleri?
 • siyamisiyami8 ay önce
  Neden Sadece siz farkettiniz.dünya neden farkında değiil

Günün Özeti