Dolar Yerine Birazda Ailedeki Yangını Konuşsak

10 Eylül 2018 Pazartesi

Amerikan Gâvuru Trump’ın kışkırtması ile içte ve dışta bütün Siyonistler, Yahudiler, Evanjelistler ve Sabetaycılar birden harekete geçerek dövizin ateşlemesini sağladılar. Bu sürpriz değildi zira elbette gâvurgâvurluğunu yapacak. Benim için asıl sürpriz ailede kanayan yarayı düşünmeyen hükümetin duyarsız tutumudur. Erdoğan, birçok konuda ülkemize çok hayırlı işler yapmıştır lakin kadınları yuvadan çıkarmak için başta feministler olmak üzere türlü türlü fitne gruplarının oyununa düşmüştür.

Ekonomide artık daha güçlüyüz. Allah’ın izni ile bu son döviz hamlesini savuşturacak gücümüz var, Elhamdülillah. Lakin ailede açılan yaralar öyle kolay kolay kapatılacak cinsten değildir. Eğer çabuk hareket edilip önlem alınmaz ise kanayan yara iltihap haline gelebilir. Bu durumun ise tedavisi çok zordur.

Peki, nedir bu ailedeki yangın ve kanayan yaramız. Öncelikle kadınları zorla çalışma hayatına sokup yuvaları sahipsiz bırakmaktır. Bu konuda yeteri kadar yazı yazdığımı zannediyorum. Hiç olmaz ise Elizabeth Warren veya SuzannaVenker’in birkaç makalesini okumak yeterlidir. Burada başka bir konuya değinmek istiyorum o da şudur;

Geçmişte Avrupa ülkelerine göre neredeyse yok denecek sayıda olan kadın cinayetleri ülkemizde feministlerin ve faşist kurumların kadına hoyratça davranması yüzünden oldukça artmıştır. Kısaca söylemek gerekirse her gün bir kadınımız öldürülmektedir. İşin kötü yanı ise bu durum azalmak şöyle dursun gittikçe artarak devam etmektedir. Feministler, cinayetleri bahane ederek “bir cinayeti bin cinayet” gibi gösterip medya desteği ile  “Kadın hakları” diye diye İstanbul Sözleşmesi’nin imzalanmasını ve  6284 sayılı kanunun çıkarılmasını sağlayarak işin daha da kötü noktalara ulaşmasını sağladılar. Sonuç ise berbattır:Zira kadına şiddet ve boşanmalar hiç olmadığı kadar artmıştır.

Türkiye’de siyasetçilerin algı yönetimi ve manipülasyon üzerine eğitimalması gerekiyor. Çünküacemiler gibi fitne örgütlerinin tuzağına kolayca düşüveriyorlar.  Benim gibi farklı bir bakış açısı ile olaylara bakan yazarları ise hiç ciddiyebile almıyorlar. Hadi erkek olarak beni dinlemiyorlar peki Sema Maraşlı gibi çok değerli yazılar kaleme alıp neşreden hanımefendiyi niye hiç dinlemezler?

Feministler, cinsel istismara ya da çocuk katillerine idam ya da ömür boyu müebbet gibi ağır cezalar verilmesine karşılar. Zira Avrupa ülkelerinde yapılan araştırma sonuçlarına göre cinsel istismarın her çeşidi ve özellikle pedofili en çok LBGT denilen sapık gruplarda var. İşin ucu kendilerine dokunur diye feminist ve LBGT kardeşliği ile korkularından cinsel istismara, çocuk katillerine ağır cezalara karşılar.

Günümüzde sadece kadın beyanı ile delilsiz, belgesiz erkekler mahkûm edildiği için adalet mekanizması sağlam değildir. Bu yüzden masum insanlara iftira ile ağır cezalar verilme ihtimali olduğu için idam, hadım ya da müebbet gibi ağır cezalar verilmeden önce kanunlar yeniden düzenlenmeli ve cinsiyet ayrımcılığının olmadığı adil yasalar getirilmelidir. Bundan sonra ağır cezalar verilmesi zorunluluk haline gelmiştir.

Feministlere göre ise çocukları her türlü kötülükten korumanın yolu cezaların artırılması değil “çocuk hakları”nı kabul etmektir. Sanki sapıklar ve katiller; “aman çocuk hakları var onlara dokunmayalım” deyip çocuklardan uzak duracak!

6284 sayılı kanunun sonucu bir çok yuva yıkıldı. Şimdi ise dertleri çocuk hakları kanunu çıkarttırmak olan feministlerin niyetleri de belli oluyor. Fakat ne yazık ki hükümet bu apaçık tuzaklara kolayca düşebilmektedir.

Ülkenin mevcut kanunlarının tüm halkı koruması gerekiyor. Kanunlar üzerinden ayrımcılık yapmak çok hatalıdır. Devlet eliyle cinsiyet ayrımcılığı yapılmamalıdır.

Feministlerin derdi çocukların korunması falan değil; çocuklar üzerinden ülkede kargaşa çıkarmaktır. Aktif çalışan feminist derneklerinin büyük çoğunluğu PKK destekçisi olup devlet düşmanı olması insanı düşündürmektedir. Bu feminist derneklerine Avrupa fonlarından büyük paralar gelmektedir. Organize edilmiş, toplumu galeyana getirmeye yönelik olduğu belli haberlere bakarak ülkeye zarar verecek kanun çıkarmaya devam edilmektedir.

Şu anda mevcut kanunlar ile kızlar 6284 ten faydalanarak ailelerini şikâyet etmeye başlamışlardır. Mesela geçen haftalarda çıkan haberlerden birkaç misal verelim:

“Evde 19 yaşındaki kızını erkek arkadaşı ile yakalayan baba kızına bir tokat atıyor. Kız babayı şikâyet ediyor ve babaya 740 lira para cezası veriliyor.”

“Tarlada çalışmak istemeyen kız, babasına cinsel istismar iftirası  atıyor ve babasına 23 yıl verilince iftira olduğunu itiraf ediyor.”

“Kredi kartını vermeyen hasta babasına cinsel saldırı iftirası atan kız, babasına öfkelendiği için bu yola başvurduğunu ve mahkemedepişman olduğunu itiraf ediyor.”

Bunlar pişman olup itiraf edenler. Bir de itiraf etmeyen, boşanma sırasında anne ısrarı ile babaya iftira atan yüzlerce örnek var. Kızlarının iftirası ile hapiste çürüyen babalar var. İşte babalarına iftira atan kızlar kanunlarımızın ve feministlerin eseri.

Feministler kendi ifadeleri ile dağ taş dolaşıp 6284 ü kadınlara anlatmışlar ve Avrupa fonundan hayalini bile kuramadıkları paralar almışlar. Yaşananların çoğu ise medyaya yansımıyor.Bu konularla ilgili çalıştaylardaçok acı olaylar anlatılmaktadır.

Bir psikiyatr anlatıyor: “Eve sarhoş gelen ve salonda gürültü eden kızına “odana git” diye kızıp söylenen babayı kızı şikayet ediyor ve 6284 dayandırılarak babaya uzaklaştırma cezası veriliyor, baba evden atılıyor.”

Bunlar 6284 ten faydalanan ve 18 yaş üstü evlatlar. Feministlerin derdi 18 yaş altı için de 6284 ün benzeri, çocuk hakları gibi masum bir başlıkta bir kanun çıkarılması ve başta ailelerde olmak üzere ülkede huzur kalmaması.

Şimdilik daha çok baba, ağabey, koca şikâyet edilirken çocuklar için bu kanun çıkarsa sıra annelere gelecek. Hatta başladı bile. Geçen haftalarda bir gazete haberi şöyleydi: 18 yaşında bir genç kız iki yıldan beri dini nikâhla evlendiği kocası ile resmi nikah yapmak istiyor fakat annesi damattan başlık parası istiyor. Kızı annesini şikâyet ediyor ve mahkemeden tedbir kararı istiyor. Bu isteği mahkeme kabul etmemiş, başlık parası isteyen  anneye ceza vermemiş. O parayı baba isteseydi en ağır cezayı alacaktı.

Şimdilik 6284 sayılı kanun ile sadece erkekler cezalandırılıyor. Fakat “çocuk hakları” kanunu çıkarsa sıra annelere geleceğinden kuşku duymamak gerekir. Çocukların şikayeti ile anneler para cezası ya da hapis cezası alacaklar. Annelerin öfke ile çocuklarına fırlattığı terlikler, suç aleti olup ceza almalarına sebep olacak.

İnsan inanmıyor “yok canım öyle şey mi olur diyor” ama oluyor işte. 6284 ile fiziksel şiddet uygulamadığı halde yüzbinlerce erkek psikolojik şiddet bahanesi ile evden atılmıştır.

Bizler suskun kalmaya devam edelim! Vekillerimizi, idarecilerimizi uyarmayalım. Feministler yakında birkaç çocuk istismarı ve cinayeti üzerinden  çocuk hakları kanununu da çıkartmayı başarırlarsa şaşmamak gerekir. Sonra da idarecilerimiz “olaylar sonrası büyük tepki oluştu, halk istedi, biz de kanun çıkardık” deyip işin içinden çıkmaya çalışacağından şüpheniz olmasın…

Bir de şu hususun altını çizmek gerekiyor. İdarecilerimizin “halk” diyerek sözlerini ciddiye alıp kanun çıkardığı kişiler yani çoğu feminist gruplar tam bir din ve devlet düşmanıdırlar. Gerçek halkın çok az bir kısmı hataları görüp idarecileri uyarıyor fakat ses az çıktığı için duymazdan gelinmektedir.

Halkın çoğunluğu konulardan habersizdir. Bir kısmı gördüğü halde susmakta diğerleri de idarecilerin her yaptığı hatada bir hikmet aramaktadır. Hâlbuki bu yol çıkmaz sokaktır, vesseşlam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • HukukçuHukukçu5 ay önce
  Sayın Cumhurbaşkanımız; Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesindeki öğrenci kıyımına müdahale edip, kıyımı durdurmanızı, saygılarımızla, istirham ediyoruz.
 • BurhanBurhan5 ay önce
  Hocam bu konu maalesef Akp nin başımıza sardığı bir musibet, hukuken erkeğin hiçbir hakkı kalmadığı gibi işveren de kadını tercih ediyor, erkek işsiz kalıyor!
 • menekse akozmenekse akoz5 ay önce
  Cok dogru soylem kadina hak ettigi degeri ver sonra analik bekle kimse tatli asini terk etmez
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer5 ay önce
  Aile..birliğimizin..temelleri..maalesef..tehdit..altında..geç..olmadan..radikal..kararlar..alınması..şart..Bence..hükümet..işin..farkında..ancak..öteki..mahalle..cazgırlık..yapacak..diye..çekiniyor.maalesef...Kültür..iktidarı..halen..onlarda.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN5 ay önce
  ELLERİNİZE SAĞLIK
 • selcuk selcuk5 ay önce
  Senin ayağınla yanlis adim attığın icin kayıp düşsen, allah korusun, buna adalet ve kalkınma partisi sebep oldu diyeceksin. Bundan eminim. Allah sana insaf versin. Daha denecek birşey yok. Siyasal saplantılarımızdan sıyrılıp istikametli ve istikrarli düşünebilmeyi, musbet ve yapıcı kritik yapmayı ne zaman becerebilecek bu Millet?
 • ESTERGONLUESTERGONLU5 ay önce
  Sn. VEHBİ BEY TEBRIK EDİYORUZ ÇOK EHEMMİYETLİ TESBITLER. AiLE VE ÜLKEİKTİSADINIDOGRUDAN ALAKADAR EDEN ISTIKAMETLİ BIR IKAZ VE UYARINIZ TAM YERINDE ! / EVET ,HER TÜRLÜİSRAFIN BEREKETSIZLİĞEVE MADDİ VE MANEVİ SIKINTILARA SEBEB OLDUĞUHUSUSUNDA ; DEVLETiMIZE DE AiLERİMIZE -ANNE VE BABALARA DA BÜYÜK VAZİFELER DÜŞÜYOR./ Daha 1-2 yaşında çocuğa israfın günah olduğu ,bir simit yada ekmek parçasınıçöpe atmanın;yada su yada elektriğiyada zamanı israf etmenin ;ALLAH 'ın ni'netlerini ,ikram ve ihsanlarınıtezyif yani hafife almak anlamina geldiğini akıl-kalb ve ruh ve hissiyatınaçocuklarımıza yerleştirmezsek tv. ve medyanın israf ve tüketim körükleyenreklamları ile beyin yıkamave algı yayınlarına maruz kalan çocuklar maalesef ileride hem kendilerine hemde ailelerine maddi ve manevi sıkıntılara sebeb olurlar!/TEEMMEL!
 • MiyaseMiyase5 ay önce
  Yahu hiçbir kadın mutlu yuvasını yıkmak, sevdiği kocasını şikayet etmek istemez. Ne kocalar var: eve gelip karısını döven, zorla kapatıp, türbana sokmak isteyen ve diğer pis istekler... Kocası ile anlaşmayan kadın boşanmasın mı yani, sevmiyorsa kocasını boşasın tabi.
 • selamselam5 ay önce
  Adaletsiz Kalkinmayi Programlayarak bu dümen fazla uzun sürmez.millet olarakta hep birlikte çökeriz dikkatli olalim zararin nereden geldiginin farkina varalim.
 • Ahmet SelcujAhmet Selcuj5 ay önce
  Bu meselenin bir de yurt dışındaki gelişimine bakalım, şöyle ki:1. Musluman ailelerin “musluman” çocukları, Avrupa kanunlarının sağladığı “sınırsız” hakları kullanarak, anne ve babaların çocukların ahlaki ve dini değerlerle yetişmeleri icin gösterdiği çabalara karşı çıkıp, sosyal servise şikayet ederim tehditleri yaparak, ana babaları susturmakta, geri adim attirmakta. 2. Anne baba, evlatlarını misafir ağırlar gibi aşırı kıymetler vererek “aman evladımız evden kaçmasın” diye el üstünde tutmakta. Bu ise evlatları o kadar şımartıyor ki, çoğu ailelerde evde evlat baba rolünde ve baba evlat rolünde, anne ise hizmetci rolünde yasıyor hale geldi. 3. Anne veya baba evladına “yavrum namaz kıl “ filan gibi ikazlar yapamıyor. Çünkü alacakları kötü cevaplardan ve azarlanmaktan korkuyor. 4. Evde anne yemek pişirmekte gecikmiş olamayagorsun; en küçüğünden tutnuz, 20 yasını aşmış sakallı evlatlar bile kıyameti koparıyor. Sanki anne vazifesini yapamamış bir hizmetci rolünde susvluluk psikolojisi taşıyarak alelacele birşeyler hazırlayıp, asilesen evlatlarını susturmaya çalışıyor. 5. Aileden kopup, evden ayrılıp giden, ve bir Alman veya İngiliz gibi Allah’ın ve dinin unutulduğu bir hayatı yaşama felaketine düşen, aileleriyle senelerce hiç görüşmemiş binlerce Türk genci kayıp nesil olarak karşımızda durmakta. Acaba Türkiyemizin aile yapısı da bozgunluga uğratılarak bu felaketin içine sürükleniyor mu?Devleti ve yetkilileribu felakete sebep olanları durdurmaya ve aile dejenerasyonuna karşı tedbirler almaya davet ediyorum.
 • BaybarsBaybars5 ay önce
  Akparti hukumetinin 17 senede en basarisiz oldugu milli egitim ve ailedir ...
 • DurmusDurmus5 ay önce
  Cumhurbaşkanı'nın kızının kadem derneğinde başkan yardımcısı olmasından ötürü, zaten normalde de çok cesur olamayan milletvekileri ve danışmanlar iyice pısırıklaşmış ve konuyu gündeme dahi getirmemekteler. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytanlara dönüşmüşler. Bu şekilde devam ederse bu kişilerin ahirette hesapları çok ağır olacaktır. Ben dilim döndüğü kadar etrafımdaki insanlara anlatmaya çalışıyorum. Belki bir farkındalık oluşur diye. Allah yardımcımız olsun.
 • ŞanlıurfaŞanlıurfa5 ay önce
  Ekonomiyi Terör ve Suriye bitirdi. Savaş gideri ayrı bir hesap,...
 • Hüsmen TertipliHüsmen Tertipli5 ay önce
  Hocam ben hem hükümetin hem de Erdoğan'ın eşi Emine hanım ve kızlarının kadın konusundaki atılımlarını beğeniyorum ve destekliyorum. Hükümet gerçekten de kadın konusundaki reformlarda çok başarılı, başka bir hükümet bu kadarını yapamazdı, yapsa sizin gibiler ortalığı yaygaraya verirdi ancak şimdi sesiniz çok kibar çıkıyor ve engelleyemiyorsunuz. İyi ki sizin gibiler iktidarda değil de kadınlara özgürlük yolunda ilerleme var. Kadından bu kadar korkmayın, kadınlar okusun, çalışsın, önemli mevkilere gelsin, topluma katkı koysunlar, kocalarına muhtaç olup onların eline bakmasınlar, kendi ekonomik özgürlükleri olsun. Hükümet de bunu söylüyor, ne güzel. Böylece toplum da ilerler, o zaman dolar da düşer merak etmeyin.
 • MardinliMardinli5 ay önce
  Sayın vehbi hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah cc razı olsun.Dilinizde tüy bitti bu konuda.Ama maalesef dinliyen yok halbuki çok önemli bir konu değindiniz.Hocam bu konuyu bırakma dile getir netice verecek.Maalesef hükümet kadını kadınlığın dan çıkardı hele hele son zamanlarda çocuk istimarı kadın cinayetleri boşanmalar çoğaldı.Bu kokuşmuş kanunun neticesidir.Halbuki aile çok önemli bir kurumdur bunların hedefleri aileyi bozmaktır ailenin bozulması toplumun bozulması demektir.Böylece küfür güçlerin zihniyetine hizmet etmek olur hükümet küfür güçlerin oyununa gelmemesi gerekir.Aman dikkat nesil aile mefhumu bozulmasın nesil bizim için çok önemlidir.kadınlığı yapsın kadın ilk öğretmendir kadın evin direğidir kadın baş tacimizdir kadın çok değerlidir.İnsan bir şeyi değerli olduğu zaman o değerli olan şeye sahip çıkıyor evin en emin olan yere saklıyor.Kadın toplum için millet için çok değerlidir bu değerli olan kadınlarımıza sahip çıkalım evde kalsın ev işini yapsıncocuklari ıslama göre yetistirsin hem aile hem toplum islama göre olsun selam ve dua ile
 • Seydi TEMELSeydi TEMEL5 ay önce
  bu hükümet sizi dinlemez, sözcü cumhuriyet ve malum kişilerin ağızlarına baktıklarından, boşuna çabalıyorsunuz. Benim ümidim tükendi, hiçbir şey iyiye gitmiyor maalesef. Tayyip Erdoğanın yanındaki danışmanlar ve diğerleri çok tehlikeliler başkanın hiçbir şeyden haberi yok. Dolar 7 tl değilde 70 tl olmuş hiç önemi yok, aileler parçalandıktan sonra... Yeni çıkacak kanunda dış güçler ve içimizdeki ... lar yüzünden aileler tamamen parçalanacak.. İyiki Öbür dünya var. İLAHİ ADALET
 • ErolErol5 ay önce
  ....birşeyler yap da aileyi koruyucu tedbirler al hemen!

Günün Özeti