Darbeci Askerler Nasıl Yetişiyor

12 Eylül 2018 Çarşamba

15 Temmuz 2016 askeri darbesi hala faşist darbecilerin akıllarını başlarına getirmemiş. Zira hiç rahatsız olmadan askeri darbeleri savunup tek parti diktatörlüğünü övmekten geri durmuyorlar.

İşin garip olan tarafı ise yine Faşist Evren Cuntası tarafından hazırlanmış ve halen de yürürlükte olan 1982 anayasasına yaptığım eleştiriler yüzünden suçlu oluyorum, iyi mi? Anayasanın 4. Maddesindeki  “Değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez” maddesindeki “Atatürk ilkelerine” getirmiş olduğum eleştiriler nedeni ile hakaretlere maruz kalıyorum.

Bu konuda hiçbir yazar veyahut hukukçudan “Yahu bu adam haklı, devletin ideolojisi olmaz, hukuk devleti ilkeleri esas olmalıdır” diye bir yorum dahi getirilemiyor. Sanki ordunun Atatürk ilkelerine uyulmadığı zaman darbe yapmaya hakkı varmış gibi genel bir kanaat mevcuttur.

2018 yılının da artık sonuna yaklaşıyoruz. Hitler, Mussolini ve Stalin’in dünyası üzerinden 100 yıl geçti, insaf. Faşizmle, komünizmle ve darbe ile yönetilen ülke kalmadı. Küba’da bile özgürlükler yaşanabiliyor. Fakat bizim militan devrimcilerde zerre kadar bir gelişme yok. Varsa yoksa darbeyalakalığı ve militarist sözler…

Feto, boşuna emek verip askeri okulları ele geçirmemiş. Çünkü bu ülkede en kolay iktidara gelmenin yolu; darbe yapıp Amerikan domuzlarına köpeklik yapmak olduğunu çok iyi biliyor. Bakın ders kitaplarına hiç utanıp sıkılmadan devrimlerden sapanlara karşı ordunun tepki göstermesini savunabilmişler. Yapılan askeri devrimler yetmemiş gibi “gelecekte gene böyle bir görev düşebilir” diyerek açıkça darbeye hazır olmaları gerektiği anlatılmıştır.

Benim gibi askeri darbelere karşı olanlar; acımasızca ordudan ayrılmak zorunda bırakılmış ve iftiralarla her türlü yaftalamalara maruz bırakılmıştır. Hatta 35 yıldan beri Feto’ya karşı mücadele ettiğim ve bu konuda sayısız makale neşrettiğim halde; vicdansızca “Fetocu” suçlamasını hala devam ettirebiliyorlar.

Mecburen bu faşistlere haddini bildirmek ve nasıl karanlık bir dünyada yaşadıklarını göstermek için ders kitaplarına yazdıkları önsözleri göstermek zorunda kalıyorum. Çünkü iftiralarından bir an bile geri kalmayıp yaftalama ve haysiyet cellatlığına devam ediyorlar. Ne zaman olur ki bu zavallı faşistler geri adım atıp “yahu biz gerçekten yanlış yapmışız” derler işte o zaman bu yazılara son verebilirim. Aksi takdirde kara yüzlerini ve çirkinliklerini suratlarına çarpmaktan geri durmamam gerekiyor.

Harp tarihi konusunda Namık Kemal Ersun isimli bir general “Türk Devrim Tarihi” isimli ders kitabının başında yazmış olduğu önsözde bütün askeri ihtilallerin içyüzünü anlatan itirafları bakın nasıl pervasızca yazmış. İbretle okumanızı tavsiye ederim:

“Bu kitap Kara, Deniz ve Hava Harp Okullarında öğretimi yapılan “Türk devrim Tarihi” derslerinde birlik ve beraberliği sağlamak amacı ile Genelkurmay Harp Tarihi Başkanlığınca ders kitabı olarak hazırlatılmıştır.

Kitap Büyük Atatürk’ün parçalanmış bir Osmanlı Devletinden taptaze bir Türk devletini nasıl ortaya çıkardığını O’nu Batılılaştırmak için ne gibi devrimler yaptığını, bu devrimlerden sapanlara karşı ordusunun tepkisini göstermektedir.

Türk milletinde daima en başta Türk Ordusunun ölmez başkomutanı Büyük Atatürk olmak üzere komutanlar; çok kez Türk ulusunun kaderine el koyarak O’nu düştüğü zor durumlardan kurtarmış ve aydınlığa kavuşturmuşlardır.

Türk subayına gelecekte gene böyle bir görev düşebilir. Bu nedenle yarının yüksek komutan adayları olan harp okullarının genç öğrencileri, Atamızın eseri olan “Türk devrimlerini” çok iyi bilmelidirler. Bunun için konuya ders içinde ve dışında özel bir önem verilmesi şarttır.

Tarihini iyi bilmeyen ve geçmişten ders almayan özellikle bu devrimin ruhunu kavrayamayan bir subay, iyi bir komutan olamayacağını bir an bile aklından çıkarmamalıdır.

Bu kitabı, Türk devrimini tek başına yaratmış büyük asker aziz Atatürk’ün anısına ithaf ediyoruz”

Rabbim cümle İslam âlemini böyle kişilerin şerlerinden muhafaza eylesin, vesselam…

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer4 ay önce
  "cesur..Yürek"..kalemine..sağlık..bu..kepaze..sistemi..deşifreye..devam..
 • ESTERGONLUESTERGONLU4 ay önce
  Evet bu darbeci ve darbe emrini saat ve dakikasıile aldikları mason siyon imparatorluğu ABD patlamaya hazır bir fıçı gibi /İşte evsiz,işsiz,aşsız ,yoksullluğun derinden sarstığı ,halkın patlama noktasına geldiği, / Sun'ive yapay gündemlere*karnı tok ,ama midesi AÇbir *ABD halkımason ve Siyon İmparatorluğun acımasızbeyaz efendilerinebaşkaldırmaya ,verdiği vergilerin ortadoğudaki terör örgütlerinikuran ve finanse edenderin ABD'ye"one Minute!^ demeye hazırlanıyor!*/Dünyanınsözde en büyük ekonomisi ABD'de geçen yıl yaklaşık 550 bin evsizperişan ve muhtaç haldebulunurken, bu sayı Türkiye'nin illerinin yarısından fazlasının nüfusunu geride birakiyor.
 • Düzeltme ve özürDüzeltme ve özür4 ay önce
  Milletvekili yeminine atatürk' ü de sokuşturan: zalim ve gaspçı herif kenan evren' miş; düzeltir özür dilerim. Görüyorsunuz ya, hâlâ kenan evren kanunlarıyla yönetiliyoruz. Bu ülkede askerin soktuğu kazığı kimse çıkaramıyor işte böyle...
 • MOHAÇMOHAÇ4 ay önce
  Rabbim cümle Türk Milletini , Türk yurdunu sizin şerrinizden muhafaza eylesin.Vesselam...
 • hüsrev bey hüsrev bey 4 ay önce
  Özal zamanında gelecek 10 yılın komuta kademesi belirlenmişti , bizden olmayan bizim karşı çıktılarımıza karşı çıkmayan , düşüncesini ve rengini belli etmeyenne kadar vatansever , başarılı olursa olsun bunların şahıslarında karşılık bulmuyordu . dine hafif meyli olanlar kendilerinin icat ettikleri ve uyguladıklarıve yargıya kapalı keyfi kararlarla kıyıma uğratılarak bunların yanlış insanlar oldukları havası verilerek toplum nezdinden de küçük düşürülüyordu. 28 şubat dönemi Bu seçkinci tayfanın hışmına uğrayanın hayat hakkı bile yoktu . Hiç bir şey eskisi gibi olmamalı eskisi gibi olmasına fırsat verilmemelidir . Bu konuydan daha öncelikli bir konu olmamalı.ordu tertemiz insanlardan müteşekkil vatan evlatlarıyla doldurulmalı
 • İroniİroni4 ay önce
  İçki kumar vs. olmayan aileler... demişsin. Gazi dediğin zatın ölümü arpadan olmuştu; unutmuşsun. (Pardon grip mi ne olmuştu da ölmüştü yaa, sorry)
 • ARAŞTIRMACIARAŞTIRMACI4 ay önce
  Darbe yapmayı kendinde hak gören , kendini milletin efendisi gibi görüp öyle yetiştirilen insanlar ve seçimle işbaşına gelenler onlara adeta bu fırsatları vererek onları cesaretlendiriyor ve devletin tek sahibi onlar diyor.Darbeci zihniyetin türevi ergenekoncular komuta kademesine tekrar geçerken tek sömürü araçları Atatürk temalı ne varsa onları teşvik eden iktidarında bir bildiği var mı diyeceğiz?Eski kurumunun başına getirilen ergenekoncu general muhafazakar askerlerin hepsini sizi yaftaladığı gibi Fetöcülükle yaftalayarak askerlikten uzaklaştırıyorlar.
 • MardinliMardinli4 ay önce
  Sayın vehbi hocam dilinize yüreğinize sağlık Allah razı olsun.Bir söz vardır hakkı söyleyen dokuz köyden kovulur.Hakkı söylemeye devam et hakkı kabul eden etsin kabul etmeyen etmesin.Bize düşen hakkı söylemektir darbeciler hakkında yeterince anlattın bende vatandaş olarak diyorum darbenin kanunu ile yönetiliyor türkiye.Bu kanun le yönetilmek bir eksikliktir zaten o cunta üyeleri bu fani dünyadan cezalari çekmeden hak olan ahirete göç ettiler.Büyük mahkemede yargılanacaklar Ama pislikleri temizlenmedi temizlenmesi lazım.Çünkü türkiye artık onların pislikleri kabul etmek mecbur değildir.Anayasanın ilk iki maddeler değiştirilmesi gerekir.Haşa o maddeler Allahın kanunu degilki değiştirilmesi mümkün değil.Allahın kanunu değiştirilmez insanın değiştiril ve o kanuna itaat etmek mecburunda değilim ve hiç bir insan mecbur değildir.Diyorum milliyetçilik yapmadan değiştirilmesi gereken maddeler vardır.Bu maddeler toplumun faydası göz önüne alarak yapılmalıdır selam ve dua ile
 • Son dönemeçSon dönemeç4 ay önce
  2002' de iktidarı ...lardan devralan Erdoğan hükümetleri şu ana kadar çok hayırlı işler becemiştir. Ancak, girdikleri şu son dönemde Süfyanizme teslim olurlarsa _ki tehlike alametleri kendini gösterdi_her şeylerini kaybederler, çok dikkat etmelidirler.
 • Feto kafirin dibidir:Feto kafirin dibidir:4 ay önce
  Feto öyle bir kafir ki, bakın; 'budizm de bir din, o bir ahlak dini!' diyor! Böyle bir kafir henüz görülmedi! 'Ben onu da semavi dinlere kattım!' diyor! Ateistler de bizdendir diyor! 'Gelin hep birlikte ortak bir dinin üyeleri olalım!' diyor!
 • kamala tapınma yeminikamala tapınma yemini4 ay önce
  Milletvekillerinin yaptıkları atatürke ... yemini ne zaman girdi kanuna? atatürk zamanında varmıydı bu yemin? Bu, acaba 60 faşizminin bir türetmesi mi? 60 ihtilalini yapanların Allah belalarını versin.
 • eminemin4 ay önce
  Yahu şu 27 Mayıs Darbecisi Teoman Koman hakkındaki mesajımız neden bir türlü yayınlanmıyor, sorun nedir? Adam hem 27 mayıs darbesine katılmış, Menderese tokat atmış, orgenerlliğe kadar yükselip 28 şubat darbesine de katılmış. Vehbi Kara beyin ihraç kararının bile altında imzası var!
 • Bıktıran tekrarlamaBıktıran tekrarlama4 ay önce
  Kamalizm yasal zorunlu devlet dini olduğu sürece, CHP yenilerek çıktığı her seçimde galip olur, bu sürekli böyle devam eder gider!
 • Cabbar CokkibarCabbar Cokkibar4 ay önce
  Askeri okullara komutan adayi olarak alinacak kucuk cocuklar ve aileleri cok buyuk bir titizlikle secilmelidirler,ahlakli ve temiz ailelerden secilmelidirler.(Icki,kumar,fuhusa duskunlugu olmayan ailelerden).Daha once Onmanlinin yaptigi gibi Enderundan veya cumhuriyetin ilk yillarin da oldugu gibi kimsesiz kalmis ermenilerden secilirlerse uluslararasi kriminal bankirler cetesi bunlari hemen devsirir ve birer silahli mafya uyesi haline getirir ve sacma sapan yalanlar ve maskeler esliginde darbe yaptirirarak milletin butun mal varligina el koymakla kalmazlar sadece onyillar boyu millete,manevi degerlerine ve yasam tarzina hakaret ederek milleti kendi yurdunda esir haline dusururler Gazi Mustafa Kemal Ataturkun ve takipcilerinin yaptigi gibi.
 • Gören göz Gören göz 4 ay önce
  Darbecilerin isimlerini tuvaletlere verilmeyi öneriyorum. En kalabalıkolana Feto ismi olsun.
 • maraşlımaraşlı4 ay önce
  Balık baştan kokar misali , darbe yapmayı kendinde hak gören , kendini milletin efendisi gibi görüp öyle yetiştirilen insanlar elbette fırsat ele geçtiğinde darbeyi vuracaklardır. Tabi bu birazda sivil irade ile ilgili , haram yemeye alışmış bir milleti bu huyundan vazgeçirmezseniz daha çok darbe yeriz. Önce siviller adam gibi olacaklar görevlerini layıkıyla yapacaklarki askere fırsat düşmesin.

Günün Özeti