• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI

Zalim siyoniste tokat

15 Mayıs 2021


Sefa Saygılı İletişim: [email protected]

İsrail devlet terör örgütü her ramazanda yaptığı gibi bu sene de Müslümanların kutsal mekânı Mescid-i Aksa’yı kuşattı, camiye gelenlere saldırdı. Filistinlileri evlerinden, mahallelerinden, yurtlarından çıkarıp ithal ettiği işgalci Yahudileri yerleştirmek için kan döktü, dökmeye devam ediyor.

Peygamberimiz (sav) Müslümanlarla Yahudiler savaşmadan kıyametin kopmayacağını haber veriyor. Hadis-i şerif şöyle:

Müslümanlarla Yahudiler savaşmadan kıyamet kopmayacak.(Müslim, Fiten, 82)

Peygamber Efendimiz Medine’ye hicret ettiği zaman Medine çevresinde yaşayan Yahudi kabileleri ile Medine Sözleşmesi imzaladı. Buna göre Müslümanlar ve Yahudiler birlikte yaşayacak, birbirlerine yardım edecek, düşmanlara karşı şehri beraber savunacaklardı.

Hz. Peygamber (sav) 625 yılında, yanlışlıkla öldürülen bir kişinin diyetini ödeme konusunda yardım etmelerini sağlamak için Nadir Oğulları yurduna gitti, yardım istedi. Yahudiler, yardım yapacakmış gibi davranıp Allah Rasulü’nü (sav)  oyaladılar, sonra suikasta giriştiler. İçlerinden biri bir duvarın gölgesine oturan Peygamberimizi (sav) öldürmek için evin damına çıktı, damdaki yuvak taşını yuvarlayarak Peygamberimizi (sav) öldürmek istedi.  Hz. Peygamber (sav) aniden kalktı, suikast sonuçsuz kaldı. “Yahudiler, savaşı tercih etti” buyuran Efendimiz (sav) Yahudilere şu ültimatomu verdi:

“Memleketimden çıkın, burada oturmayın! İhanet ettiniz. Size on gün mühlet. Ondan sonra kim burada görülürse boynu vurulacak!”

Nadir Oğulları reisi, Medine’deki münafıkların başı Abdullah bin Selul’den destek alarak  Müslümanlara meydan okudu. Yahudiler sağlam kalelerine ve münafıklara ve çevredeki İslam düşmanı kabilelerin yardımına güveniyorlardı. 

İslam ordusu Yahudileri kuşattı. Kuşatma 15 gün sürdü. Yahudiler, ne münafıklardan ne de başkasından yardım gördüler, ümitsizce savunmayı sürdürdüler. Moral bozmak için Kâinatın Efendisi (sav) çevredeki hurma ağaçlarını kestirmeye ve yaktırmaya başladı.  Hurma bahçeleri, Yahudilerin en önemli zenginlik kaynağı idi. Servetleri biçiliyordu. Dışarıdan yardım gelmedi, Yahudiler çaresizdiler. Ancak 15 gün savunma yapabildiler, sonra haber gönderip sürgüne razı olduklarını bildirdiler.

Kâinatın Efendisi (sav) hainlere şu haberi gönderdi: Hayır, bugün artık bunu kabul etmem. Silahlar hariç, develerin taşıyabileceği kadar yükle burayı terk edin!”

Yahudiler, kendi elleriyle evlerinin kapı ve pencerelerini kırıp tahrip ettiler. Develerinin götürebileceği kadar mal aldılar; kadın ve çocuklarını develere bindirdiler, 600 deveyle yurtlarını terk ettiler. Bugün durum daha vahim. İsrail; kadın, çocuk, sivil demeden üstelik bayramda masum insanları katlediyor. Dün itibariyle şehit çocuk sayısı 31, kadın sayısı 15 olmak üzere toplam şehit 122’ye yükseldi, yaralı sayısı 600’ü geçti. 

Katil örgüt İsrail, Gazze’yi (2 milyon insan 360 km2 gibi dar bir alana sıkışmış durumdadırlar) zehirli gazla bombalıyor; roketler, füzelerle evleri yıkıyor, savaş uçakları bomba yağdırıyor, mazlumları öldürüyor. Masum Filistinliler mahallelerinden sürülüyor, evleri başlarına yıkılıyor. 

Bütün dünyada vicdan sahipleri İsrail’i protesto ediyor, kınıyor, lanetliyor, beddualar yağdırıyorlar. Filistinli siviller canlarını dişlerine takmış zulme ve zorbalığa direniyorlar.

Yahudi aktivist Ariel Gold bile “İsrail savaş suçu işliyor, baskı uyguluyor, tahakküm ediyor” diyor. İsrail hiçbir barış çağırısını dinlemiyor, hiçbir kınamaya aldırmıyor. Birleşmiş Milletler kararlarını hiçe sayıyor. ABD ve Batılı devletler onları destekliyor. Terör örgütü İsrail’i güç kullanarak durdurmak devletlerin işi. 

Biz ne yapabiliriz sorusunun cevabını aramalıyız. Hz. İbrahim’i yakmak için yakılan ateşe su taşıyan kuş gibi yerimizi ve safımızı belli etmeliyiz. 

Yazımı Hürriyet Gazetesi’nin değerli yazarı Nedim Şener’den bir alıntı ile bitirmek istiyorum:

ETKİ AJANLARININ ‘IRKÇILIK VE İŞGAL SÖZLÜĞÜ’

AMERİKA ve İsrail, Filistinlilere yapılan zulümde işbirliği yaparken, bir de yurtiçinde bunların işlediği insanlık suçlarına gerekçe üreten ve benzer bir dil kullanan güruh var. Bu dili kullananlara karşı en iyi cevaplardan birisini Adalet ve Kalkınma Parti Sözcüsü Ömer Çelik verdi. Twitter üzerinden, “ırkçılık ve işgal sözlüğü” şeklindeki açıklamasında şunları yazdı:

1)“İsrail’in kendini savunma hakkı var” demek, İsrail istediği zaman istediği zulmü yapabilir, herkes buna uygun bahane uydurmalı, demektir. 2) “İsrail ve Filistinli gruplar arasında çatışma çıktı” demek, İsrail sebepsiz yere Filistinli sivil halka saldırdı demektir. 3) “Taraflara itidal ve sükûnet tavsiye ediyoruz” demek, İsrail zalimce saldırdı, Filistinliler hiçbir saldırıya direnmesin, sadece ölümü beklesin demektir. 4) “Çatışmada Filistinli kadınlar ve çocuklar hayatını kaybetti” demek, İsrail askerleri hedef gözeterek sebepsiz yere masumları öldürdü demektir. 5) “Filistinliler bir İsraillinin arabasını taşladı” demek, fanatik bir ırkçı İsrailli arabasını Filistinlilerin üzerine sürdü ve sonra da üstlerine ateş etti demektir. 6) “Kudüs’te sebebi bilinmeyen bir patlama oldu” demek, İsrail askerleri Mescid-i Aksa’ya ses bombalarıyla saldırdı demektir. 7) “İsrail’de hükümet krizi var, Netanyahu hükümet kurmada zorlanıyor” demek, Netanyahu her türlü zalim provokasyona başvurarak hakkındaki yolsuzluk gündemini örtmek için Filistinlilere saldıracak demektir.

Bu maddeleri vermemin nedeni, İsrail’in bundan öncekilerde olduğu gibi bundan sonraki saldırılarında da hep aynı ifadelerin karşımıza çıkacak olması. O yüzden, İsrail’in yaptığı terör karşısında gerekçe üretmeye çalışan “etki ajanlarına” Ömer Çelik’in şu cümlesiyle seslenelim: “Bu sözleri bile bile kullanan siyasetçilere, kurumlara ve medya organlarına yazıklar olsun.”

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali erkan

İsrail 1.5 milyar Müslüman bir araya gelene kadar saldıracak. Terör örgütünden hak, hukuk beklemek abestir. Teröre destek veren Batı, ABD temperyalist, sömürgeci, soykırımcıdır. Dünyayı güçle sömürgeliştirdiler. İsrail, Ortaroğu'da onların menfaatlerinin jandarmasıdır. Kurtuluş, İttihad-ı İslam'dadır.
 • Yanıtla

vatandaş 1

bu siyonizmin itleri ancak dayak ve silahla hizaya gelir. yoksa gerisi boş laf. boşuna zaman kaybıdır.nokta
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23