• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Sefa Saygılı
Sefa Saygılı
TÜM YAZILARI

Cinnetin eşiğindeyiz

04 Aralık 2021
A


Sefa Saygılı İletişim: [email protected]

Çevreme, medyaya baktığımda ne garip, ne tuhaf hadiselerle karşılaşır olduk şaşırmamak elde değil. Hangi birinden bahsedeyim bilemiyorum

Haber sitesi başlık atmış: Falanca kadın cesur pozlar vermiş. Bu hanım çıplak, tahrik edici resim çektiriyormuş ve site bunu cesaret olarak yutturuyor bize.

Bir başka haberde ise göğsü açık resimlerini yayınlayan mankenin anne ve babası bu müstehcen fotoğrafları beğendikleri tarzında yorumlar yazmışlar. Gerçekten üzücü ve rezalet.

Caddede yürürken sloganlar atarak yürüyen bir toplulukla karşılaşıyorum. Falanca takımın fanatikleriymiş bunlar ve kan dondurucu sözlerle ortalığı çınlatıyorlar: “Ölmeye ölmeye, ölmeye geldik.” Sonra da kanları aksa kırmızı değil takımlarının rengi akarmış.

Medyada bir görüntü: Birtakım kişiler döviz ve altın arttı diye sevinç gösterileri içindeler. Neymiş dolar arttığında hayat da pahalılaşırmış ve Ak Parti gidermiş. Memleket batsa umurlarında değil. Tek dertleri Sayın Cumhurbaşkanımızın gitmesi.

Falanca takımın eski başkanı ölmüş. Gazete onu şu sözlerle övgüye tutuyor: “Komadan bir ara uyandı ve takımının ligde kaçıncı sırada olduğunu sordu. Böylesine takımına bağlıydı.”

Bir başkası 3 çocuğunun annesi, 21 yıllık eşini çok sayıda bıçak darbesiyle hastanelik etmiş. “Karımdır severim de döverim de” diye açıklama yapmış bir de.

Adam komşusunun karısıyla kaçıyor, kadının kocası ‘yuvana dön’ diyebiliyor.

Trafikte atışanlar, sinirli davrananlar artmış durumda.

Birçok kişi adeta öfke patlaması yaşıyor. En ufak bahane ile sinirleniyor, kavgalar çıkıyor. 

Son zamanlarda meydana gelen cinayet, intihar, yaralama, dolandırıcılık ve taciz gibi suçlarda anormal artışlar söz konusu. Sudan bahanelerle saldırılar oluyor. Artık toplum olarak sanki haram helali unuttuk. Değerlerimizde aşınma var.

Boşanma ve geçimsizliklerdeki artışlar ise ürkütücü boyutta. Ailenin bütünleyici özelliği yıpranmış.

Gençler bir yandan da evliliği tercih etmiyor, evlenme yaş ortalaması da bir hayli yükselmiş (erkeklerde 28, kızlarda 25 yaş olmuş) durumda. 2019’da 542 bin evlenme gerçekleşmiş iken 2020’de bu sayı 487 bine düşmüş.

Elbette aileler mutsuz ve problemli olunca toplum da mutsuz ve suç oranı artar hale gelmekte.

Bir toplum seferberliğine girmek ve geleneksel değerlerimizi tekrar baş tacı yapmak zorundayız.

PROF. DR. ÖZLEM TÜRECİ VE 

PROF. DR. UĞUR ŞAHİN

Buldukları aşı ile Covid 19 mücadelesinde büyük başarı elde edilmesini sağlayan Türk bilim insanları Prof. Dr. Özlem Türeci ve eşi Prof. Dr. Uğur Şahin medyada çıkan haberlere göre sağlık konusunda titiz davranıyor, prensiplerinden taviz vermiyorlarmış. Çiftin sağlıklı yaşam sırları neymiş, nelere dikkat ediyorlarmış bakalım:

• Uyku kadar yemek konusunda da oldukça fazlaya kaçmıyorlarmış. 

• Çok az yiyorlarmış. 

• Özlem Hanım şekerli hiçbir şey yemiyormuş.

• İçki içmiyorlar, domuz eti tüketmiyorlar. Hatta iş toplantı ve yemeklerinde BioNTech çalışanlarının da içki içmesi yasakmış.

• Sıra dışı ve mütevazı yaşıyorlarmış. 

• Pek yemek yemiyorlarmış ama buzdolaplarında her zaman 2 şey varmış: Kefir ve lahana suyu. Her gün bu ikisinden mutlaka birkaç bardak içiyorlarmış. 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Avb

Bu bahsettiğiniz doktorlar ecelleri geldiğinde kefir ve lahana suyu içtikleri için biraz daha yaşayın denilmiyecek herhalde

Okur

Şahin ve Türeci cinnete de bir bir serum veya ilaç bulsunlar! Türkiye'de çok sayıda doktor var, her delirme ve cinnete bir çare arasınlar. Her gün TV'de tıp ve her konuda dom atıp bilgiçlik taslıyorlar. İlaç gelismirmeyi ve hastalıkları iyi etmeyi kim engelliyor bunlara?
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23