• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Prof. Dr. Ahmet Maranki
Stratrajik Oyunlar
TÜM YAZILARI
15 Aralık 2020

Azerbaycan-Karabağ Zaferi ve vefa!!? -2-

Azerbaycan topraklarının işgalinden sonra 28 yıl geçti ve dünya bugüne kadar her zamanki gibi, mazlumların kurtarıcı güçleri Türkler olduğuna da Karabağ’ın kurtarılmasında şahitlik ettik!

Düzenli bir ordunun kanunlar gereği bu mezalim ve tahribatı yapması mümkün olmadığını düşünerek; toplanmış Ermeni güruhu 30 yıldır işgal ettikleri Azerbaycan topraklarından geri çekilirken her zamanki zalimliklerini göstererek dün yaptıklarını bugün de unutmadıklarını gösteren tarihi ve kültürel yapıları, camileri ve mezarlıkları dahi yok eden Ermenilerin, dünyaya ‘Ermeni Mezalimi’ uydurması, katliamlarını bir kere daha kimlerin yaptığını ortaya koyduğu belgedir!

“Ermeniler, hiçbir mukaddes ayırmadan, her yeri ve sivilleri dahi tahrip ederek, bayrak asılacak bir bina dahi bırakmamıştır! Bunun hesabını dünya platformunda sormak borcumuz olsun!” diyen Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir kez daha mazlumların umudu olduğunu göstermiştir!

Azerbaycan’ın bugün yurtiçinde ve dışında hem akademik hem de siyasi mecrada destekleyen birliktelikleri, Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri “sahada ve masada” çok yakın maddi ve manevi destek olarak Azerbaycan askerlerinin Karabağ öz topraklarını kurtarması, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte “biz olmadan olsa da” yapılması büyük bir zafer, mutluluk ve dünyaya çok büyük bir mesajdır!

ZAFER GÜNLERİ, AYDINLIĞIN İŞARETİ!

15 Eylül 1918’de Enver ve Nuri Paşa’ların aynı meydanda Türk Dünyası Birliği ve Kızılelma hedefleri için başlattığı hareketin, 100 yıl sonra gerçekleşmesi Turan Birliği’nin de bir işaretidir inşallah! Aras türküsündeki Terter Deresi ve Şuşa Çayı daha güçlü akacak artık! 

Nuri Paşa’nın, Enver Paşa’nın, Ahmet Cevat’ın, Mübariz İbrahimov’un ruhlarının şâd olduğu gündür 9 Aralık 2020 zafer günü!

Şiirdeki gibi; “Men sene gurban Lâçin!”

“Kur, Aras aktıkça Volga tuna coştukça bu topraklarda benim Şiirlerim okunacak benim türkülerim söylenecek ...!”diyen Ş. Şamil’in hedefini yaşatmak Türkiye Müslümanlarına nasip olur inşallah!

Azerbaycan Fetö nün karargâhı idi!

1993’ten 2008’e kadar Kafkas bölgesindeki Birleşmiş Milletler’deki görev yıllarım, ömrünün en güzel ve zor yıllarıydı! 

FETÖ’nün dünyadaki en büyük yapılanması Azerbaycan’da olmuştur! Televizyon ve okulların ve ilk üniversitenin açılışı Azerbaycan’da olmuştur! Oradan yetiştirdikleri Rusça bilen elemanlarca bütün Türk dünyasının tesiri altına almışlardır! Maalesef halen bu yapı orada kripto isimlerle devam etmektedir!

Mutlaka devlet bunun tedbirini en kısa zamanda almalıdır!

Azerbaycan bir ışık olmuştur!

İnançsız, Allahsız bir devlette sayın Cumhurbaşkanımızla, İlham Aliyev‘in beraber şükür namazı kıldığı Şehitler Hiyabanindaki şehitlik mescidi de dahil olmakla binlerce mescit, binlerce Kur’an kursu ve Türk Anadolu lisesi, Atatürk lisesi, imam hatip lisesi gibi devlet okulları yanında pek çok kursların açılmasını sağladık! “Birleşmiş Milletler’in Üniversiteler Sorumlusu” olarak 3000 talebenin Avrupa, Amerika ve Türkiye’de okumasına vesile oldum, çok şükür!

Bugün başta Türkiye olmak üzere, Azerbaycan’da dünyanın pek çok ülkesinde bakan seviyesinde onlarca talebemizin hizmeti Kızılelmamıza yaklaştığımızın da Ümididir! Bunun ilk emaresi de başta askeriye dışişleri ve devlet ricalinde yetişen bu kadrolar Karabağ’ı azat etmişlerdir!

KIZILELMA HEDEFİMİZ İÇİN 

İŞİ EHLİNE VERİNİZ!

Memleketimizde Oğuz neslinden milli yerli, liyâkatli, ehliyetli vatan evlâtları işin uzmanları bir türlü istifade edilmiyor! Sadece benim kalemimle isim, isim kurulacak ve Türkiye’yi beş yıl içinde “Büyük Türkistan Birliği”nin kuruluşuna vesile yapabilecek, 20 kabine çıkarılabilecek yetişmiş insanımız ve kadrolarımız mevcuttur! 

“Oğuz boyunun milli kadroları hâlâ kıyıda köşede, boynu bükük, kalan ömürlerini Cumhur İttifakı’na desteklerle sürdürmeye çalışmaktadır!!?”

Bizim hedefimiz Allah’ı razı etmek! “O razı olsa, bütün dünya karşı çıksa hiç ehemmiyeti yok!” diyen ruha inanmış olanlar ve bizler vazifelerimizi yapıp ebedi saadetleri için bu ülkeye ağaç dikmeye “Kıyamet kopsa bile bir ağaç dikin!” emrini uygulamaktadırlar!

Güneşin doğacağı günü beklemektedirler!

BU MİLLETİN ASİL EVLADLARI 

700 YILDIR SARAYA BAĞLIDIR!!!

Bugün maalesef Türkiye’nin Kafkaslara bakışı ve Azerbaycan politikasının içler acısı hâlini de bir kere daha Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a arz ediyorum! Türk dünyasında ve Azerbaycan’da 15 yılda üç ihtilal görmüş ve ona yakın büyükelçiyle Birleşmiş Milletler’deki UNDP uzmanı vasfıyla çalışmış devlet adamı olarak diyorum ki; “Sarayınızın bir köşesinde, Büyük Türkistan ve Kafkas Bölgesi’ne hâkim, Azerbaycan’ın adını dahi telaffuz edemeyen! Dünyayı bize güldüren danışmanlara değil; işinin ehli Oğuz neslinin uzmanlara yer veriniz ki Kızılelma hedeflerimize ve aydınlık günlere vakti geldiğinde hazırlıklı olalım!”

Vesselam!

 Not: 30 yıldır üzerinde çalıştığım Kafkaslar’da ve Türk dünyasında görevimiz sırasında yaşadığımız hayatın gerçeklerini anlatan “Kafkasya, Türkistan Mezalimi ve Karabağ” konulu kitabımız bu hafta hizmetinizde olacaktır!

WhatsApp İhbar Hattı: 530 200 00 96

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sahabeye düşman olan bize mi dost olacaktı?

İran: Suriyedeki Sünnî Müslüman halkın amansız düşmanı. 
 • Yanıtla

Sadık

Bir çok devletin korkulu rüyasıdir türk devletlerini bir arada görmek. Buna mane olmak üçün bir- birine düşman olan devletler müttefik olublar tarih boyunca. Makale için teşekkür ediyorum Sizlere. İnşallah.hepimiz o günleri sabırsızlıkla bekliyoruz. Yolunuz açık olsun, yazan elleriniz var olsun.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23