• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehtap Yılmaz
Mehtap Yılmaz
TÜM YAZILARI

Stalin zulmünden sonra, Ahıskalılar bu zulmü de mi çeksin Cumhurbaşkanım?

27 Aralık 2014


Mehtap Yılmaz İletişim: [email protected]

Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu ve sayın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu! 

Stalin’in kapalı vagonlara tıkıp sürgün ettiği, soykırım uyguladığı, Ahıskalı Türklerin sırtındaki sülüklerin, onlara ikinci bir Stalin zulmü yaşatmasına sakın izin vermeyin! Ahıskalı Türklerin sürgününün 70. yılı hatırına...

Cin Ali serisini bilirsiniz...

Cin Ali Tatilde, Cin Ali okulda...

Şimdi içimden İlyas Doğan’a uyarlamak geldi...

Cin İlyas YÖK Denetleme Kurulu Başkanlığı’nda...

Cin İlyas TFF Etik Kurulu üyeliğinde... 

Peki, bilin bakalım Cin İlyas bu Cumartesi nerede?

Fuat Avni?

Fuat Avniiii?

Yahu kime soruyorum?

Gülen adam Paralel yavrularını fişler mi?

Durun ben söyleyeyim...

Cin İlyas bugün Ceylan Otel’de...

İyi de, YÖK Denetleme Kurulu Başkanı İlyas Doğan’ın, DATÜB’te görev alma yetkisi olmadığı halde ‘Olağan Kurultay’da işi ne?

Aslında bunu YÖK’e sormak lazım!

YÖK Denetleme Kurulu etik bir kurul mu? Evet...

O halde YÖK’ün, neden YÖK Denetleme Kurulu Başkanı’nın göz göre göre mevzuatı çiğnemesine müsaade ediliyor? 

Bakalım mevzuat neymiş: “Yükseköğretim Kanunu’nun 8. maddesinde, Yükseköğretim Denetleme Kurulu üyelerinin, Bakanlar Kurulu ve Yükseköğretim Kurulu tarafından verilen istisnai geçici görevler dışında, hiçbir kamu kuruluşu veya özel kuruluşta ücretli ve ücretsiz çalışamayacakları belirtilmiştir.”

“Danıştay İdari İşler Kurulu, Prof. İlyas Doğan’ın 2 görevi aynı anda yürütmesinin hukuka aykırı olduğuna hükmetti.” (23 Temmuz 2013 Hürriyet)” 

Koskoca YÖK Denetleme Kurulu Başkanı olan Prof. İlyas Doğan, Yükseköğretim Kanunu’nun 8. maddesini bilmiyor olamaz! Demek ki hukuku bile bile çiğnedi! Yasadışı yollardan “haram lokma” yemeğe tevessül etti!

Buyurun işte, İlyas Doğan hakkındaki karar:

TFF Yönetim Kurulu’nun her sezon başında belirleyeceği huzur hakkı verileceği hükmü uyarınca şüphelinin(İlyas Doğan’ın) katıldığı olağan ve olağanüstü toplantılar başına ücret aldığı anlaşılmaktadır.”

Hadi İlyas Doğan! Hakkında verilmiş bu karara rağmen ellerini havaya kaldır ve OTPOR teknikleriyle “Haram lokma yemedim” de! 

İlyas Doğan hakkında verilmiş kararın devamında ne söylenmiş bakalım: 

Şüpheli İlyas Doğan’ı, Etik Kurulu üyeliği için teklif etmek suretiyle atanmasını sağlayan dönemin TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu Acıbadem Üniversitesi’yle ilgili, Aydınlar’ın TFF Başkanı olduğu dönemde başlayan denetleme raporunun bizzat şüpheli tarafından düzenlendiği, böylece şüphelinin Etik Kurulu’na atanması sağlayan şahsın Aydınlar olduğu, üniversite hakkında Yüksek Denetleme Kurulu Başkanı sıfatıyla denetim ve inceleme yaparak raporlar tanzim ettiği, böylece tarafsızlığı ve düzenlediği raporların güvenilirliği konusunda şüphenin oluşmasına neden olunduğu, bu haliyle aldığı huzur hakkı ile düzenlediği raporlar nedeniyle kişilere haksız bir menfaat sağladığı sonucuna varılmıştır.”

Hadi İlyas Doğan! Haksız kazanç sağladığın halde, mağdur edebiyatı yapıp beni çekiştirsene yine!

Tabii yerse...

Yahu bunların alayı böyle!

Hem alır, hem ağlar!

Şimdi gel de, şu ellerini havaya kaldırıp, “Haram Lokma Yemedim” diyen Paralelcilerin HARAM LOKMALARINI, gırtlaklarında düğümleme!

TFF’den haksız kazanç sağladı.

Şimdi sıra Dünya Ahıska Türkleri Birliği’nde...

Para nerede, Cin İlyas orada...

Akademisyen çevresi dahi istihza ediyor. Yahu yıllardır tanırız. DATÜB öncesi ne Ahıska’yı duyduk İlyas’ın ağzından, ne de Ahıskalı olduğunu...

Cevap ver bakalım:

DATÜB kaynaklarını Kazakistan’daki Gülen okullarına peşkeş çektin mi İlyas Doğan?

180 bin doları, hangi hakla Paralel bağlantıları olan Ahmet Niyazov’a verdin?

Kırgızistan Gezisi sırasında Ahıska derneğini ziyaret ettiğinde ne işler çevirdin? “Çocuklarınızı Gürcistan’a gönderelim burslu okusunlar ama sakın ha DATÜB’ün sizi gönderdiğini ifade etmeyin” dedin mi İlyas Doğan?  

İLYAS DOĞAN’IN MİT’LE İLİŞKİSİ NE?

DATÜB’ün musluğunun başına ne cüretle oturdun İlyas Doğan?

DATÜB’de imza yetkisini nasıl ele geçirdin İlyas Doğan?

Bolu’da yapılan Çalıştay’da, muhtelif etkinliklerden aldığın paraların hesabını verdin mi İlyas Doğan?

Soru soranlara, “ben Hakan Fidan’ın adamıyım”, “Hakan Fidan arkamda, kimse bana bir şey yapamaz” diye racon kestin mi İlyas Doğan?

Kimlere Hakan Fidan’ın namıyla gözdağı verdin? 

Kongrede görev verilmeyince ağlaya sızlaya bu görev benim hakkım diye yalvardın mı İlyas Doğan?

Kendini tiyatral bir biçimde acındırarak yeniden görev kaptın mı İlyas Doğan?

Cevap ver! Ahıskalı Türklerin uğradığı Stalin zulmüne, Paralel zulmü de ekledin mi?

 

Prof. Doğan’dan açıklama

27 Aralık 2014 tarihli gazetenizde, “Stalin zulmünden sonra, Ahıskalılar bu zulmü de mi çeksin Cumhurbaşkanım?” başlıklı Mehtap Yılmaz’a ait köşe yazısında, gerçekle hiçbir ilgisi olmayan şahsıma dönük suçlamalarda bulunulmuştur. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti hâsıl olmuştur:

Ailemin de mensubu olduğu Ahıska Türklerinin maruz kaldığı haksızlıkların Türkiye ve dünya gündeminde bilinmesine dönük duruşum insani bir tavırdır. Bakanlar Kurulu tarafından kurulan bir uluslararası sivil toplum kuruluşunda mağdurdan yana olmam, Türk olmamla yakından ilgilidir. Bir STK’da yer almanın bir fikir kulübünde yer almaktan hiçbir farkı yoktur.

Yazıda Danıştay İdari İşler Kurulunca hakkımda düzenlenen fezlekedeki olayın gerçeği şudur: 2011 ve 2013 yıllarında şahsımın TFF Etik Kurulunda görev almamın kanuna aykırı olduğu iddiası iki defa isimsiz şikâyet olarak ilgili makamlara gönderilmiştir. Her iki durum hakkında gereken soruşturmanın yapılmasını Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından bizzat talep ettim. Danıştay Birinci Dairesi iki defa verilen görevi yapmış olmamı dikkate alarak olayda suç unsuru bulunmadığı yönünde karar vermiştir. Statüm gereği Yargıtay Beşinci Ceza Dairesinde 2013 yılında yargılandım ve beraat ettim. Karar tarihi 26.03.2013’tür.

Köşe yazısında sözü edilen huzur hakkı ödenmesi hususu kamu görevlileri için olağan bir uygulamadır. Ayrıca özellikle belirtmeliyim ki Acıbadem Üniversitesi hakkında Etik Kurulunda görevli iken düzenlediğim rapor nedeniyle Yükseköğretim Genel Kurulunca yaptırım uygulanmıştır. Şayet menfaat söz konusu olsaydı böyle bir rapor düzenlenir miydi? Bu hususu kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Sadece Acıbadem Üniversitesi hakkında değil Yükseköğretim Denetleme Kurulunda görevim nedeniyle attığım bütün imzaların hesabını verme konusunda hiçbir endişem olmadığını bilhassa kamuoyu ile paylaşmak isterim.

Aldığım devlet terbiyesi ve Türk milletinin bir ferdi olarak Türk Devletinin hiçbir makamında görevli kişilerin adını kullanmaya ihtiyaç duymadım. Üzülerek belirtmek zorundayım ki Sayın Hakan Fidan ile ilgili iddia da doğru değildir.. Ben bulunduğum yere kendi başarılarımla geldim. Türkçe 12 bilimsel eserin yazarıyım. Ayrıca 11 cilt Almanca eserin editörlüğünü yaptım. Türkçeye çevrilen 1081 sayfalık Anayasa Teorisi adlı eserin çeviri editörlüğünü yaptım.

Şahsen tanımadığım Ahmet Niyazov adlı kişiye 180.000 dolar ödediğim iddiası da tamamen gerçekdışıdır. Doğru değildir.

Kazakistan’da yer alan Gülen okullarını hayatımda hiç görmedim ve basında bu okullara ilişkin genel bilgiler dışında hiçbir bilgi sahibi değilim. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Prof. Dr. İlyas DOĞAN, Yükseköğretim Denetleme Kurulu Üyesi

 

Yrd. Doç. Ahmet Niyazov’dan açıklama

27/12/2014 tarihli “Yeni Akit” gazetesinde ve http://www.yeniakit.com.tr/ web sitesinde Mehtap YILMAZ`a ait “Stalin zulmünden sonra, Ahıskalılar bu zulmü de mi çeksin Cumhurbaşkanım?” başlıklı köşe yazısında şeref ve haysiyetimi ihlal edici, doğru olmayan ifadelere yer verilmiştir.

Mehtap YILMAZ adlı yazarınızın, asılsız ve mesnetsiz ifadeler kullanarak hakkımda, “rüşvet almak” ve “paralel terör örgütü” mensubu olmak gibi şeref ve haysiyeti ihlal edici, gerçek dışı iddialarda bulunulması, gerek kişisel, gerekse bulunduğum konum itibariyle kamuoyu nezdinde itibarımı sarsan bir yayın olmuştur.

Gerek gazetenizde, gerekse de web sitenizde yer alan hakkımdaki mesnetsiz iddiaların doğru olmadığını çok net olarak belirtiyorum. Aleyhimdeki iddianın, hiçbir şekilde, küçücük de olsa bir doğruluğu sözkonusu değildir. Tümü haksızdır. Yanlıştır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Öğretim üyesi

Yrd. Doç. Dr. Ahmet NİYAZOV

Not: Yukarıdaki açıklama mahkeme kararıyla yayınlanan bir açıklama değildir. Gazetemizin “cevap hakkı”na gösterdiği saygı gereği; şu an için herhangi bir kanuni zorunluluk olmadığı halde yayınlanmıştır.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23