BM Genel Kurulu’nda Trump alay konusu oldu, Erdoğan damgasını vurdu… Nazlı Ilıcak yine çiftetelli oynamış…

26 Eylül 2018 Çarşamba

Bir liderin karizmasının tükendiği ne zaman belli olur?

Yüzüne karşı dalga geçildiği zaman…

Şimdi Trump’ı 73. BM Genel Kurulu konuşmasını yaparken izliyorum da… Salondakilerin gülüşmesi… Dalga geçmesi…

Söylediklerini dinlememesi… Trump bildiğiniz rezil oldu… 

Bir insan kendini daha ne kadar sıfırlayabilir ki?

Ha bu saatten sonra istediği kadar dolar operasyonu yapsın… İstediği kadar caka satsın… 

Sonuçta manzara ortada… 73. BM Genel Kurulu konuşması Trump’ın bittiğinin resmi…

BM Genel Kurulu’nda Erdoğan in, Trump out oldu…

Trump’ın konuşmasını iplemeyenlerin kürsüye çıkan Başkan Erdoğan’ı ciddiyetle ve can kulağı ile dinlemesi bizim için onur kaynağı iken Trump için içler acısı bir manzaraydı tabii…

Zira Başkan Erdoğan’ın, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki konuşması sırasında salonda ciddiyet hakimdi. 

Erdoğan, dünya kamuoyuna insanlık dersi verdi! Vicdan dersi verdi… Diplomasi ahlakı ve tutarlılığı konusunda icraatları üzerinden ayar verdi.

“Türkiye Suriyeli sığınmacılara 37 Milyar Euro harcadık” dedi mesela...

Artık bu noktada Amerika’nın, Suriyeli mülteciler için elini cebine atmadığı gibi terör örgütü PKK/PYD/YPG’ye 18 bin TIR silah yardımı yaptığını hatırlatmasına gerek var mı yani? Amerika’nın terör örgütüne 3 bin kargo uçağı dolusu silah yardımı yaptığını söylemesine gerek var mı?

Orada olanlar için bu durum gün gibi ortada zaten.

Başkan Erdoğan, terör örgütü FETÖ’ye de dikkat çekerek, dünya kamuoyunu bu tehlikeli örgüte karşı uyardı. FETÖ terörüne karşı gereken hassasiyeti göstermedikleri için eleştirdi.

NATO’yu, Amerika’nın müttefiklerine karşı saldırgan ve müdahaleci tutumunu tribünlerden seyretmesini eleştirmiştim. NATO’nun artık işlevini yitirdiğini ve belki de artık kendini lağvetmesi gerektiğini dile getirmiştim.  

Şimdi kusura bakmasınlar ama… FETÖ ve PKK’ya kol kanat geren BM için aynı fikirdeyim.

BM, Ortadoğu’da çıkarları söz konusu olan ülkeler için herhangi bir yaptırım uygulamadığı için… Türkiye’ye teröristçe ekonomik yaptırımlar uygulayan Amerika’ya karşı güçlü bir tavır koyamadığı için… Türkiye, Suriyeli mültecileri himaye etme konusunda söz verilen yardımları almadan tüm yükü bir başına omuzlarken, bir de Amerika’nın terör örgütlerine binlerce TIR silah vermesine katlanmak zorunda bırakılması ne kadar tutarlı? BM ülkelerinin Türkiye’yi FETÖ-PKK ve mülteci sorunuyla bir başına mücadele etmek zorunda bırakması BM adına bir çelişki değil mi?

Biliyorum… Yine “ser konuştu” diyecekler ama bence Erdoğan az bile söyledi…

NAZLI ILICAK YİNE OYNADI…

Nazlı Ilıcak 70’lik haliyle çiftetelli oynadı… 

Salsa yaptı… Sirtaki yaptı… Rap yaptı…

Zekeriya Öz’le kartopu oynadı.

Bu performansları sergilerken yetmiş yaşında olduğunun farkına bile varmadı…

Tıpkı oğlu striptizciyi soyarken, kendinden geçerek tef çaldığında “anne” olduğunu hatırlamadığı gibi…

Hayatını dansa adamaya, sirtaki yapmaya karar verdiğinde yaşını aklının ucundan bile geçirmediği gibi...

Televizyon kanallarında meşru iktidara racon kesip darbe tam tamları çaldığı zaman da yaş haddini gözetmedi…

Ancaaak… Niyeyse “Hesap vakti geldiği zaman”, cezaevi söz konusu olduğu zaman 74 yaşında olduğunun farkına vardı.

Ha şimdi ne yaptı peki? Hazır FETÖ casusu Enis Berberoğlu tahliye edilmişken, kafasını çıkartıp “ben düşünce suçlusuyum, sadece toplumsal barış istiyorum. Bu yüzden oyumu HDP’ye verdim” dedi.

Yedisinde neyse, yetmişinde de oymuş demek ki…

Yine kıvırdı yani… Yine oynadı… Yine oynak bir performans sergiledi…

Hani kamuoyu da enayi sanki…

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • alperalper7 ay önce
  Bu ülkede 50 yıldır Fetullah CİA ajanıdır diyenler yokmuydu?Ülkeyi yönetenlere,istihbarat danışmanlarından hiç biri bunu söylemedimi?ki bugünleri yaşadık.Bence bilmesi gereken herkez,herşeyi biliyordu,sadece halk her zamanki gibi hiçbir şeyden habersiz bu tip örgütler tarafından sömürtülüyordu.
 • Ali rızaAli rıza7 ay önce
  Mehtap hanım diline sağlık güzel yazmışsın reisede yazının sonunda sıhhat ve uzun ömür dileseydin çok daha iyi olurdu ben sıhhat ve başarılar diliyorum sayın reisimize
 • Nejat DincNejat Dinc7 ay önce
  Daha kısa bir süre öncesine kadar bunlari söyleyen gençleri, yazarları, çizerleri komunistlikle, vatan hainliği ile suçlayan ... olan insanlarımızın bugün aynı söylemleri söylemesi, yerli mali demesi, amerikan emperyalizmi demesi, üretim demesi hem acı, hem komik, hem de sevindirici..Değerli arkadaşım,lafim size değil, sizi tanımıyorum,ancak bi söylediklerinizi o kadar çok sağ eğimli, güya muhafazakar insanlardan duyuyorum ki son günlerde , aynı cümleleri sizin yorumunuzda görünce aklıma geldi..
 • Hikmet YılmazHikmet Yılmaz7 ay önce
  Nazlı Ilıcak haklı asıl suçlu Erbakan. Yalısı'nda "mavi geceler" ( bilenler bilir ) tertipleyeni mebus yaparak onurlandırdı. Demirel'in has Ada'mı ve ölümüne destekleyicisi olduğu halde asla Mv adayı yapmadı. T. Erdoğan düşmanlığı mv.adayı yapılmasına karşı çıkışıdır. İkinci defa mv. olmak isteyip ret edilmesi düşmanlığını iyice azdırdı. Aynı hatayı T.Erdoğan'da son mv.seçimlerinde yaptı.
 • melih53melih537 ay önce
  şişman trump beyaz sarayı lasvegasta kumarhane işleten aynı zamanda kadın tacirliği yapan adelson adlı şerefsiz bir yahudiye teslim etmiştir.tüm dünya biliyor bu adelson şerefsizini.şişman trumpın her dakika değişen twitleride manüpilasyon .adelson ve terörist ekibi talimatıyla ..israil çok tehlikeli oynamaya başladı bu şerefsiz israildeki ılımlılarıda kandırdı ateşe sürüklüyor beyinsizleri..kendi tuzu kuru nasılsa amerikada..şişman trump beyaz sarayı teslim etti bu adelsona.cia ve fbı acil harekete geçip beyaz sarayı bu terörist ekipten kurtarmalı temsil ettiği amerika halkı için .* hakettiğ saygıyı görmesini sağlamalıdır.şişman trump ve kumarcı adelsonun umurunda değil nasılsa.bu arada bi şekil akit bu adelson şerefsizinin resmini ifşa etmelidir.kim bu şerefsi,z..tüm dünyada terör estiren..şişman trumpı biliyoruz da adelson kim.**
 • hikmethikmet7 ay önce
  şovanistliği bırakalım .1 - adalette eşiklik.2 - gelir dağılımında eşitlik.3 - eğitim ve sağlıkta eşitlik4 - tasarruf (millet ve devlet olarak)5 - tarım ve hayvancılık6 - sanayi üretimislam coğrafyasuı Türkiye buna dahil bu yukarıda yazılı maddeleri gerçekleştiremediği müddetçe refah ve huzura kavuşamaz. BMM ne konuşursan konuş boş laftan öteye birkaç oy almaktan öteye geçmez. selam ve dua ile.
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Hdp,parti olarak diger partiler gibi ,bence suclanmasi pkk,destek vermesi sirtini ypg dayamasi, bu kuruluslar,da.abd destekli ,nedenini bulabilirsin.
 • nazımnazım7 ay önce
  HDP , YE OY VERMEK SUÇ İSE DEVLET NEDEN SEÇİME SOKUYOR YOK SUÇ DEĞİL İSE NEDEN SUÇMUŞ GİBİ YORUM YAPILIYOR.
 • tuğrultuğrul7 ay önce
  Sarı domuz geleli beri rezilim demiş yola çıkmış ! Daha beter rüsvay olsun Siyonist domuz
 • SorunsalSorunsal7 ay önce
  Bir şey merak ettim Erdoğan ın damga vurduğunu somut bir veriyle açıklarsanız çok mutlu olurum..
 • sucuklu yumurtasucuklu yumurta7 ay önce
  Sayın yazar kimin salınıp salinmayacagina T.C.nin yüce mahkemeleri karar verir. Oldu olacak bir mahkeme kurunda siz karar verin. Her insan mahkemelerce aksi ispat edilmediği sürece masumdur. Adaleti yipratmayalim lütfen. Herkesin ihtiyaç duyacağı günler gelebilir. Saygılar
 • şenerşener7 ay önce
  salsa sirtaki rep falan bunları biliyorsunuz demek birde sizin için yobaz derler helal olsun size
 • ŞaşkınŞaşkın7 ay önce
  İçeriği dolu, insani yönü güçlü bir konuşmayı "karizmatik lider" basitliğine indirgemişsiniz...
 • VolkanVolkan7 ay önce
  ... 40 yildir Pkk'nin kucuk yasta cocuklara tecavut etmesine körler, daga kacirmasina, istismar etmesine kör ve sagirlar. Hani nerede insan haklari? ..
 • İkrarİkrar7 ay önce
  Ya ben anlatamadim,ya sen anlamadin.herkese yarandin ,bize yaranamadin anlamamak da bir sorun hersey matamatikle cozulmuyor.
 • Cem ErdemCem Erdem7 ay önce
  Trump rezil herifin teki zatende, sen niye sanki trumpı tayyip rezil etmiş havalarındasın onu anlamadık.
 • fetösavarfetösavar7 ay önce
  enis içeri...
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  2023 E RAHAT ULAŞAMAYACAĞIZ, EMPERYALİSTLER SÖMÜRGEYİ BIRAKMAK İSTEMİYOR. SİLAHLAR 20 BİN TIR A KADAR GİDİYOR, BÖLGEDE ÇOK BÜYÜK FIRTINA KOPACAK. BÜYÜK TÜRK MİLLETİ BEYNEN VE ZİHNEN HAZIR OLSUN. LAKİN HİÇ KİMSE KORKMASIN, 15 TEMMUZ DA AMERİKANIN DOĞURDUKLARINI 15 SATTE GÖMEN, ÖNDER ERDOĞAN İLE BİRLİKTE 15-20 BİN KAHRAMAN. ŞEHADET E KOŞACAK MİLYONLARIZ. ALLAH A DAYAN SA YE SARIL HÜKMÜNE RAM OL. YOL VARSA BUDUR, BİLMİYORUM BAŞKA ÇIKAR YOL.
 • Yunus 16Yunus 167 ay önce
  NILICAK HDP OY VERDİM DİYOR, KENDİ AĞZI İLE SÖYLÜYOR, FETÖ CÜLER DE PENSİLVANYA TALİMATI İLE AYNI YERE OY VERDİ. 28 ŞUBAT ÖNCESİ TBMM DE MKAVAKÇI YA OYNANAN OYUNUNDA BİR SENERYO OLDUĞU, ŞİMDİ DAHA İYİ ANLAŞILIYOR. BAŞÖRTÜSÜNÜ SAVUNMAK NILICAK A KALMIŞTI??? ALDIĞI TALİMAT İLE İYİ TİYATRO OYNADI. ECEVİT DE BEYNİNİN ARKASINDAKİLERİ ÇIKARDI, İÇİNDE NE VARSA KUSMUŞTU, ABD NİN SENERYOSUNU NASILDA OYNADILAR
 • YalnizKurtYalnizKurt8 ay önce
  Birde soyle bakalim ABD nin yillik kasasina ticaretten 8tirilyon dolar girip cikiyor,bizim ise 300milyar dolar kimin sozunu dinler dunya.
 • İkrarİkrar8 ay önce
  Selam ve dua ile karizmadiyelim bir nr. Yeteklerii siraliya,bilirsin100000000. Eger karizma yoksa o bir nr.alabilirsin geriye sifilar,kaliyor millet bu zalimkerden cok cekti agliyor.
 • oyun oynaşoyun oynaş8 ay önce
  Bahçelerde börülce/ Oynar Nazlı_Feto güllüce/ Oynasınlar bakalım/ Mapusaaneden dışarı çıkınce (hişt, Nazlı kız; Feto pensilvanyadaki kâşânesinde göt büyü_tüyo ha, bak söylemedi deme- bir dost)