• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehtap Yılmaz
Mehtap Yılmaz
TÜM YAZILARI

Çatı aday: Kraliçe’nin Exeter’li beslemeleri

19 Haziran 2014
A


Mehtap Yılmaz İletişim: [email protected]

CHP yine, Pensilvanya’dan gelen “alçak basıncın” etkisi altına girdi. CHP’deki Ulusalcı’lara inat, sandıkta bozguna uğramasına neden olan “devşirme aday”lara bir yenisini daha ekledi. 

Söyleyeyim de içimde kalmasın! Dersin CHP, Gülen Terör Örgütü’nün Kamikaze’si... Kılıçdaroğlu CHP’den vazgeçmiş, sadık bir Gülen müridi olmuş belli ki...

¥

Düşündüler, taşındılar. Başlarını taştan taşa vurdular. Kendi aralarından köşke önerecek çapta bir adam çıkartamadılar! Bu yüzden Cumhurbaşkanı devşirme kararı aldılar.

Karınları şiştikçe şişti... Sancılandılar... Kıvrandılar... Çırpındılar... Ikındılar...

Derken, nihayet çatı adayı yavruladılar. Exeter’li Ekmeleddin İhsanoğlu... Alın size nur topu gibi çatı aday! 

Senaryo aynı... Oyuncular aynı... Pensilvanya, kuklası olduğu Yahudi lobileri, MOSSAD, CIA, İngiliz İstihbarat servisleri, İstanbul sermayesi ve Koalisyon Muhalefeti yine iş başındalar. Aynı masanın etrafında, aynı hedefe karşı el ele, kafa kafayalar... 

Bu ittifakın çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu, Exeter Üniversitesi’nin küvezinde eğitilmiş isimlerden birisidir. Mısır’da, darbeci Sisi’ye destek verdiği için İslam Dünyası’nın gözünde irtifa kaybetmiş, itibarını zedelemiş, müflis bir isimdir. Şaşırtıcı olan CHP&CIAMİA’nın sefil muhalefetlerine alet olan MHP’nin de  emperyalist amaçlara bu denli araç olduğu tescillenmiş bir ismi Çankaya’ya önermesidir. 

Exeter Üniversitesi, İngiliz İstihbarat Servisleri’nin, yurtdışı ajanlarını yetiştirdiği bir “ajan üretim merkezi”dir! Yani İngiltere’deki tek “Kürt Araştırmaları Enstitüsü” olan bir yüksek öğretim kurumu olması tesadüf değildir.

İslam Dünyası, Kürtler ve Araplar konusunda uzmanlaşması gereken ajanlar, Exeter Üniversitesi hocaları tarafından sistemli bir şekilde yetiştirilir.

Örneğin İslam Kalkınma Bankası’nın üst düzey yöneticileri, Exeter’de doktora ve yüksek lisans eğitiminden geçmiştir!

Exeter’liler, bilhassa İslam Ülkelerinde ekonomi, basın-yayın, siyasi kuruluşların başında ve üst düzey kademelerinde görev alır. Dikkatle incelendiğinde, Müslüman ülkelerde pek çok üst düzey devlet adamının Exeter’li olduğu görülebilir. 

Hâlihazırda Türkiye’de, özellikle Güneydoğu’da görev yapan pek çok kaymakam, Vali yardımcısı Exeter’den eğitim almıştır. Yüksek yargı organlarından tutun da tetkik hâkimlerine varana dek pek çok hukukçu, Exeter Üniversitesi’nde lisans eğitimi almak üzere gönderilir.

İddiaya göre, İçişleri bakanlığı, kaymakam adaylarını Milli Güvenlik Akademisi eğitimi sonrası, Exeter Üniversitesi’ne yüksek lisans eğitimi almak üzere göndermektedir.

Dinlerarası Diyalog da, sözde çevreci bir hareketmiş gibi lanse edilen İngiliz İstihbarat Örgütü’nün paravan örgütlerinden Greenpeace de bir Exeter üretimidir.

Irak petrollerine çökmek isteyenler, Ortadoğu’daki planlarına engel teşkil edecek, haysiyetli bir Cumhurbaşkanı yerine, emperyalist güçlerin tasmasına boynunu uzatacak, yumuşak başlı ve milli-manevi duruşu olmayan bir Cumhurbaşkanı istemektedir. 

İnşallah millet bu oyunu bozar! Darbeci Ekmeleddin’in de, memleketimize göz koyanların da heveslerini kursaklarında koyar!

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23