• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Mehmet Koçak
Mehmet Koçak
TÜM YAZILARI

Murat Kurum’u dinlerken…

21 Şubat 2024
A


Mehmet Koçak İletişim: [email protected]

 

Yaklaşan yerel seçimler için tüm siyasi partiler ve adayları, siyasi, ekonomik ve sosyal açıdan fırtınalı bir ortamda birbiriyle yarışıyor.

Vaatler ve projeler, adayların seçim yarışındaki en etkili enstrümanlarıdır. 

Adaylar, aday oldukları şehrin sorunlarına çözüm olacak projelerini seçmene anlatıyor ve onların taleplerini dinleyerek desteklerini istiyorlar.

Elbette adayların projeleri ve vaatler seçme için önemli, ancak seçmen için daha çok dikkat çeken ve önemli olan saşkan adayları ve birlikte çalışacak kadrolardır.

Başkan adayı ve kadrosunda kişilik, yerel yönetimler konusunda liyakat, deneyim, tecrübe ve birikim gibi vasıfların, seçmen tercihinde önemli etkenler olduğu bir gerçektir.

Kim ne derse desin, 

Hem ekonomisi, hem de 16 milyonluk nüfusuyla birçok ülkeden büyük olması.  Ayrıca bağrında taşıdığı tarihi miras, kültürel değerlerin yanında oy potansiyeliyle Türk siyasi dengelerinde belirleyici güce namzet oluşu gibi özellikleriyle, Türkiye’de seçimler denilince akla ilk gelen ve en çok tartışılan İstanbul olur.

Diğer bir ifadeyle İstanbul ve diğerleri” şeklindeki bir tanımlama sanırım yanlış olmaz. 

Bu derece önemli olan bir şehri yönetim kadrosunun seçimi de, bu hiç şubesiz o derece önemlidir.

*

Ulusal ve uluslararası sorunlara yönelik bilimsel çözümler üretmek amacıyla bilimsel sunumlar ve tartışmaların yapıldığı konferanslarıyla bir düşünce kuruluşu yolunda ilerleyen ve Başkanlığını Hamza Cebeci’nin yaptığı Uluslararası Vuslat Platformu bu sefer yaklaşan yerel seçimler nedeniyle ’Yerelden Genele Hizmet Anlayışımız’ temalı bir konferans düzenleyerek önemli bir hizmete öncülük etmiş oldu.

Konferans vesilesiyle İstanbul yönetiminin meşru sahibi olmak isteyen Cumhur İttifakının İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Sayın Murat Kurum ve kadrosunu, seçmeni ile buluşma fırsatı bulurken, seçmen de oyuna talip olan başkan ve kadrosunu taleplerini iletme hem de kısa da olsa hasbihal etme ve tanıma fırsatı bulmuş oldu.

Davetine icabet ederek ben de konferansa katılmış oldum. Böylece uzaktan izlediğim Sayın Kurum’u dinleme fırsatı buldum, ayrıca uzun zamandır görmediğim ve görüşemediğim dostlarımla buluşma fırsatı buldum.

*

Sayın Kurum’un konuşmasında seçtiği kelimeleri, kurduğu cümleleri, tavır ve davranışlarını, dinleme, sözlü veya sözsüz iletişim özelliklerini, seçmene yaklaşımını dikkatle takip ettim.

Sade ve sakin ancak, ilkeli bir duruş ile meramını en iyi şekilde ifade etme yeteneği öne çıkan Sayın Kurum’un seçmen için bir değer ölçüsü olan karakter ve yeterliliklerinin ifadesi olan düzgün bir imaja sahip olduğunu gördüm. 

Şimdiye kadar yapılan anketlere göre; TOKİ ile Bakanlık görevlerindeki başarılarıyla güven veren bir genç siyasetçi olarak Sayın Kurum’un İstanbul için açıkladığı projeler, çeşitli halk katmanlarında inandırıcı bulunuyor.

“Sadece İstanbul ve İstanbullulara hizmet için yola çıktım”şeklindeki açıklamalarıyla İstanbul’u siyasi ihtirasları uğruna basamak olarak kullanmak isteyen rakibi E. İmamoğlu’na imalı mesajıyla cevap vermiş oldu.

Şehrin kendi kimliğinden, tarihinden ve ruhundan uzaklaştırıldığını ve son 5 yılda İstanbul’a büyük tahribat yapıldığını belirten M. Kurum, Biz, deneyim ve tecrübeli kadromuzun, entelektüel birikimiyle, irfanıyla, derin tecrübeleriyle bu şehirdeki tahribatı durduracak, İstanbul’umuzu gerçek kimliğine yeniden kavuşturacağız. İnşallah 31 Mart’ta da İstanbullu kardeşlerimiz İstanbul’un fetret dönemini bitirecektir. Bizim yönetimimizde inşallah İstanbul, Mimar Sinan’ın ufkundaki, tasavvurundaki bir İstanbul olarak Türkiye Yüzyılı’nın öncü şehri olacaktır ve İstanbullular hak ettikleri hizmeti de almış olacaklar” şeklindeki açıklamaları ile M. Kurum, kararlılığı ve özgüveni ima ederken, aynı zamanda yeni bir dönemi de müjdeliyor.

Şimdiye kadarki başarıları, projeleri ve kadrosuyla Sayın Kurum’un İstanbul’u en iyi temsil edecek edeceği kanaatindeyim.

İstanbul’a ve İstanbullulara hizmet için yola çıkanların kazanacağı bir seçim olması dileğiyle…

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Muhterem

İktidarın adayına oy verirseniz hizmet alırsınız. Bir önceki başkanımızın (Ege'de küçük bir ilçe) tüm projelerini seçimi kazanan iktidarın adayı yaptı. Yollar genişledi, akarsu ıslahı, arıtma tesisi, saat kulesi, pazar yeri... Bu da Reis in topal ördek olayını haklı çıkarıyor. Çünkü önceki başkan ilçenin en sevilen yüzüydü hoş sonunda o da AKP'li oldu. Herkes bir gün AKP'li olacak sözü de doğru herhalde.

Yusuf Duman

Ey Süleymancilar aklınızı başınıza alın. CHP'ye oy vermeyin. Kuriş sizi kandırıyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23